» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1147 / 1147
»
»»

kow ::

paradajzos je izjavil:


Tesla: Smerniki kot knofki na volanu so kaplja čez rob. Pa že prej je bilo na meji (vse preko zaslona, nobenega instrument clustra za volanom)


Imo, si ti samo normaliziral stanje. Kot nekdo, ki redko vozi ti lahko 100% zatrdim, da so palcke smrtno nevarne, ko pridem v rental avto. Ker se tudi palcke razlikujejo po modelih ter s casom dodajajo funkcionalnosti ipd.

Veliko bolj varno bi bilo imeti velik zaslon in poseben 'rental nacin' z vecjimi knofi in z manj nepotrebnimi informacijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

gogocak ::

Ima kdo id3? Je ta akcija res akcija ali bolj nateg za 35 tisoc?

dronyx ::

Menda imajo EV še en problem in sicer pri nekaterih voznikih, še bolj pa sopotnikih povzročajo "motion sickness", torej nekaj podobnega kot VR. Razlog je menda v tem, ker EV hitreje pospešujejo in pa tudi regenerativno zaviranje. K temu pojavu menda prispeva tudi to, da so EV tiha, tako da potnik nima povratne informacije o gibanju vozila.



Verjetno povzročajo tudi raka, ker močne baterije pod ritjo sevajo, samo se o tem še ne govori. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

DamijanD ::

gogocak je izjavil:

Ima kdo id3? Je ta akcija res akcija ali bolj nateg za 35 tisoc?

Ni nateg (oz. definiraj nateg) je pa zadeva baje dokaj oskubljena.

redtech ::

Poglej še Cupro Born isti denar, bolje izgleda.

dronyx ::

'It's a real thing': Drivers and passengers report motion sickness in EVs (ABC News)

Je pa seveda veliko odvisno od voznika. Jaz sem enkrat peljal tri sopotnike čez neke hribe, precej ovinkasta cesta in ko smo prišli na cilj, je šlo vsem trem na bruhanje. Samo med vožnjo mi ni tega povedal nihče. Sem pa malo bolj dinamično vozil ovinke, ampak kot voznik tega ne občutiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

DamijanD ::

Hmmm pri nas smo napredni - tudi z ICE že dolgo lahko dosežem slabost med vožnjo :D

Kako veš, da je kriza: Ko se Renault in VW pogovarjata o sodelovanju: https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/av...
(mislim saj ne vem v kakšnem odnosu sta koncerna, ampak vsaj v gostilni pa med "nemci" in "francozi" ni nekega sožitja )

a_borlak ::

DamijanD je izjavil:

gogocak je izjavil:

Ima kdo id3? Je ta akcija res akcija ali bolj nateg za 35 tisoc?

Ni nateg (oz. definiraj nateg) je pa zadeva baje dokaj oskubljena.


Nope, real deal, je pa ta zadnja akcija bolje opremljena, kot prejšnje, podrobnosti pa ne vem. Mislim da samo toplotna črpalka manjka, ostalo je.

Utk ::

Tako oskubljen kot cupra menda ni...

paradajzos ::

DamijanD je izjavil:

paradajzos - ti nisi z ničemer zadovoljen. Kupi si enega EQSa - mislim, da bo dovolj dober za tebe.

Lej, peljal sem se z avti iz skupine hyundai/kia, na enem testnem avtu je bila napaka na opremi, ki je bila moteča. Servisi na 15000 km ali eno leto. Znane napake 12 V akumulatorja, zaradi katerih lahko obtičiš. Pogonski sklop svetlobna leta za Teslo. Notranji videz hyundaia cenen, kia boljša, ampak to se ne bo postaralo dobro že na kratek rok.
Pa tisto zgoraj je slika prešnjega ioniqa, ane?
BMW 4i je blizu, rabil bi boljšo polnilno infrastrukturo in boljše sedeže, če bi izboljšali pogonski sklop po učinkovitosti se ne bi branil, ampak bi razmislil in verjetno kupil že ob izpolnjenih prvih dveh pogojih in resno razmislil že, če bi lahko izbral komfortne namesto športnih sedežev.
Tesla bi morala biti Y, imeti izboljšave novega modela 3 in ohraniti ročke za smernike in fizični selektor za “menjalnik” namesto drajsanja po zaslonu. Pa ne tistih tipk pri ogledalu ampak pravi fizični selektor.
Če bi lahko kupil pogon na vsa 4 kolesa brez da je to 400 konjev, ki jih ne potrebujem in nimam želje menjati gum vsako leto, bi bil plus. Ob vseh teh izpolnjenih pogojih ob podobni ceni, kot je zdaj, bi verjetno vzel Y.
Mercedesa pa verjetno nikoli ne bom imel. Enostavno ni ekonomsko upravičeno.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

redtech je izjavil:

Poglej še Cupro Born isti denar, bolje izgleda.

nima tč..

a_borlak je izjavil:

DamijanD je izjavil:

gogocak je izjavil:

Ima kdo id3? Je ta akcija res akcija ali bolj nateg za 35 tisoc?

Ni nateg (oz. definiraj nateg) je pa zadeva baje dokaj oskubljena.


Nope, real deal, je pa ta zadnja akcija bolje opremljena, kot prejšnje, podrobnosti pa ne vem. Mislim da samo toplotna črpalka manjka, ostalo je.

tanovi id3 v akciji ma toplotno... tko da je bolsi deal kot cupra za isti denar..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BigWhale ::

paradajzos je izjavil:


Lej, peljal sem se z avti ...


Saj ves, da so vsi avtomobili sranje. Cisto vsi. Ampak, na koncu se odlocis za tistega, ki ti najmanj smrdi. Idealnega pa itak nikoli ne dobis, ker se povsod najde kaksna stvar, ki ni taksna kot bi si jo zelel. Vprasanje je samo koliko te moti.

Gregor P ::

To si ti zdaj malo sarkastičen, ali kako? Ker potemtakem je vse "sranje" na tem svetu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

To si ti zdaj malo sarkastičen, ali kako? Ker potemtakem je vse "sranje" na tem svetu:|


Ne, nisem. To res velja za avtomobilsko industrijo, zato ker je mix vecih razlicih podrocij in mora pokriti resnicno sirok razpon kupcev, podjetja potem delajo avtomobile, ki bi cim bolj pokrili cim vecji krog teh kupcev in na vsaki strani nardijo mal kompromisa. Na konc dobis ven avto, ki v povprecju zadovolji velik kupcev, ampak vsakmu potem nekaj manjka. :D

Okapi ::

Gregor P je izjavil:

To si ti zdaj malo sarkastičen, ali kako? Ker potemtakem je vse "sranje" na tem svetu:|

Vse je sranje, razen scanja. :))

gogocak ::

Mi lahko kdo razlozi zakaj je toplotna crpalka tak velik deal pri elektricnem avtu?

pegasus ::

Iz istih razlogov kot je velik deal v domači inštalaciji. Vir energije je omejen, pri električnem avtu še toliko bolj, zato ga je smiselno čimbolj pametno izkoristiti.

DamijanD ::

gogocak - odvisno kje/kdaj se voziš. Če se voziš na krajše razdalje, nima veze in je škoda jurja za TČ. Če se ti gre pa za maksimalni doseg, ko rabiš ogrevanje, potem pa TČ pomaga (ker gre za ogrevanje 2 do 4 krat manj energije)

Invictus ::

Gregor P je izjavil:

To si ti zdaj malo sarkastičen, ali kako? Ker potemtakem je vse "sranje" na tem svetu:|

Mislim, da to kar drži.

Jaz kupujem avto glede na znanje mojega mehanika. Je pa res, da nisem freak na cel kup nepotrebne elektronike v avtu. Meni je potreben samo ABS in elektronska kontrola motorja. Ostalo so že motnje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Webmojster ::

gogocak je izjavil:

Mi lahko kdo razlozi zakaj je toplotna crpalka tak velik deal pri elektricnem avtu?


Kolikor jaz vem, ti el. avto s toplotno črpalko porabi manj elektrike za ogrevanje/hlajenje kabine.

Gambino ::

dronyx je izjavil:

Menda imajo EV še en problem in sicer pri nekaterih voznikih, še bolj pa sopotnikih povzročajo "motion sickness", torej nekaj podobnega kot VR. Razlog je menda v tem, ker EV hitreje pospešujejo in pa tudi regenerativno zaviranje. K temu pojavu menda prispeva tudi to, da so EV tiha, tako da potnik nima povratne informacije o gibanju vozila.



Verjetno povzročajo tudi raka, ker močne baterije pod ritjo sevajo, samo se o tem še ne govori. :))


Kakšen Rak zaradi sevanja magnetnega polja baterije, ne piši neumnosti. Mobilna telefonija z njihovimi oddajniki na njihovih frekvencah in mobilni telefoni prislonjeni ob glavo so večji problem! Pa še to ni dokazano!

kow ::

gogocak je izjavil:

Mi lahko kdo razlozi zakaj je toplotna crpalka tak velik deal pri elektricnem avtu?


BEV imajo proti ICE 2 glavni slabosti:
- range
- cena

Cena je lazji problem, ko se bo skaliralo/amortiziralo proizvodnjo baterijskih sklopov ipd., bo ta problem v veliki meri izginil oz. se bo iznicil z nizjimi stroski energije.
Tezja resitev je podaljsati doseg. Brez toplotne crpalke si se dodatno hendikepiran pri najtezjem problemu.

MrStein ::

BigWhale je izjavil:

Gregor P je izjavil:

To si ti zdaj malo sarkastičen, ali kako? Ker potemtakem je vse "sranje" na tem svetu:|


Ne, nisem. To res velja za avtomobilsko industrijo, zato ker je mix vecih razlicih podrocij in mora pokriti resnicno sirok razpon kupcev, podjetja potem delajo avtomobile, ki bi cim bolj pokrili cim vecji krog teh kupcev in na vsaki strani nardijo mal kompromisa. Na konc dobis ven avto, ki v povprecju zadovolji velik kupcev, ampak vsakmu potem nekaj manjka. :D

Kateri proizvod pa ni takšen? Bi rekel da 90-99% vsega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
1147 / 1147
»
»»