» »

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Kolesarjenje, ko ni več mraz

Temo vidijo: vsi
««
41 / 41
»
»»

mr1two ::

Nene, danes je tako:

Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

martincek1 ::

Danes 15. letos na kolesu, prvič odpeljal 100km (25km/h, 1000m višincev, solo, brez ustavljanja, kar zelo utrujene noge).

Sem trenutno dovolj pripravljen za Franjo, ali bo treba odpeljat kakšno 150km turo oziroma povišat hitrost? Ker nekaj vožnja v zavetrju in odprte ceste sigurno prinesejo, ampak dvomim da več kot 25%?

jype ::

Odvisno od tega, ali te bodo kolegi, ki te vlečejo za seboj, dejansko čakali.

energetik ::

martincek1 je izjavil:

Danes 15. letos na kolesu, prvič odpeljal 100km (25km/h, 1000m višincev, solo, brez ustavljanja, kar zelo utrujene noge).

Sem trenutno dovolj pripravljen za Franjo, ali bo treba odpeljat kakšno 150km turo oziroma povišat hitrost? Ker nekaj vožnja v zavetrju in odprte ceste sigurno prinesejo, ampak dvomim da več kot 25%?
Odvisno od tega, kaj hočeš doseči?
Sicer pa je do Franje še več kot 2 meseca, imaš še dovolj časa za natrenirat.
Tudi mene mika, da bi šel prvič na malo Franjo, do 31. so še poceni prijave. Pa sem letos naredil šele slabih 100km vse skupaj... Ampak bomo potrenirali do takrat.

__Devil__ ::

Najboljše je kolesarjanje po gozdnih poteh, kjer ni prometa in je mir, popoln užitek v kolesarjenju in naravi, moj najljubši način. Če pozna kdo kakšne dobre kolesarske poti v Sloveniji/avstriji se priporočam.

energetik ::

Pojd na komoot.com vnesi start in cilj ter načrtuj.

LeQuack ::

__Devil__ je izjavil:

Najboljše je kolesarjanje po gozdnih poteh, kjer ni prometa in je mir, popoln užitek v kolesarjenju in naravi, moj najljubši način. Če pozna kdo kakšne dobre kolesarske poti v Sloveniji/avstriji se priporočam.


Tudi tega ni več veliko, zato ker imaš potem divjake s kros motorji in štirikolesniki, ki se cel dan preganjajo po teh poteh.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

martincek1 ::

Koliko časa po prehladu se poskušate izogibat kolesarjenja?
V nedeljo sem še ležal v postelji, v ponedeljek nekaj na pol, od takrat naprej normalno funkcioniram. Sem planiral, da počakam da kašljanje povsem preneha, ampak zdaj se mi zdi kot da se vleče v nedogled. Sem pa tja še zakašljam kdaj.
Sem že razmišljal, da grem na kolo za kakšne 20 lahkih kilometrov z bufom čez usta za vsak slučaj, ampak ne vem če je pametno.

energetik ::

Jaz kašljam že 2 tedna od prehlada kot star kadilc, pa sem kar na biciklu. Pač še na biciklu kašljam :D
Itak je pa toplo, saj ni glih sredi zime..

jype ::

martincek1 je izjavil:

Koliko časa po prehladu se poskušate izogibat kolesarjenja?
Kake 2 dni preden mine začnem, da se spucam.

martincek1 ::

Super, potem bom zdejle skočil na kolo za kakšno uro in nehal preveč skrbet. :)

jype ::

martincek1 je izjavil:

Super, potem bom zdejle skočil na kolo za kakšno uro in nehal preveč skrbet. :)
Ne mrzel po vetru gonit. Primerno kapo na glavo pa pun šus pelat, da se pregreješ in skašljaš.

martincek1 ::

Evo sem naredil eno turo, vmes mal pokašljeval drugač se pa zdaj super počutim.

Sem pa, zanimivo, postavil PB (1h+) 30,8km/h .. prejšnji PB 28,2km/h. Sem upošteval tvoj nasvet :)

Zgodovina sprememb…

noob96 ::

Kje kupiti treking kolo?

LeQuack ::

Mene zanima, kje oprati kolo v Ljubljani? V prejšnjem stanovanju sem imel predprostor in cev in sem lahko tam pral, zdaj pa res ne vem. Včasih so imeli na določenih bencinskih vodo, samo tisto je bilo zelo low pressure in tudi redko zdaj to še imajo. Torej kje je kakšna pametna lokacija za pranje? V tistih samopostrežnih avtopralnicah imajo samo visokotlačne ročke, ampak s tistim jaz ravno ne bi pral kolesa. Torej če nimaš hiše z vrtom kje se da sploh oprati kolo?
Quack !

Invictus ::

V BTCju je samopostrežna pralnica.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

V BTCju je samopostrežna pralnica.


Vem da je tam, ampak a nimajo samo tistih štrajfixov z visokim pritiskom? S tistim si ne bi upal prati kolesa. A imajo še kaj drugega?
Quack !

gusto ::

Bom kar tule vprašal, če kdo pozna. Kakšno je stanje ceste na sliki, torej z Rogle proti Lovrencu na Pohorju? Google maps kaže makadam, se je vmes kaj spremenilo? Je možno tole prevoziti s specialko, da naredim krožno MB - Bistrica - Konjice - Zreče - Rogla - Lovrenc - MB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Alien_Device ::

da ne odpiram nove teme brezveze, bom vprašal vas kolesarje.

Mel sem nekje 1 leto pretiravanja z rolanjem (po 6 ur na dan, skoraj vsak dan) shujšal kot zobotrebec in sem pretiraval res. Mel sm pa kondicije ogromno. Zdej komaj pretečem 2km, takrat sem pretekel brez pavze po 15km, hiter tempo.

Sedaj ko bi rad spet prišel v formo, imam problem da me kanček bolijo noge, vse mišice na nogah, ne ni muscol fiber. Sem že prestar zato so začele bolet noge ali je stvar samo da pridem v formo? (Mam pa 35 let) - Ne bolijo pa tolko da se ne da, samo je neprijetno.

oo7 ::

Mene zanima če kdo ve kje bi kupil mrežo za pod čelado ?

Po možnosti tako, da bi jo sam odrezal ne tiste že narejene.

oo7 ::

Ko nehate kolesarit si s kakšno kremo namažete noge ?
Npr konjsko mastjo ali pa kaj za sklepe ?

yayo ::

če nimaš kakih specifičnih bolečin, revmatičnih ali drugačnih, bi kak Ve-Forte gel za utrujene noge moral biti čisto v redu. DM ga ima pa tudi lekarne. Če čutiš bolečino v kolenih (in ne pretiravaš z vzponi in kilometri glede na svojo fizično pripravljenost) je možnost, da imaš sedež od kolesa nepravilno nastavljen. Najpogosteje ga imajo kolesarji prenizko nastavljenega iz strahu, da ne bodo mogli stopala na tla spustiti.

DamijanD ::

neko "pravilo čez palec": če te boli zadaj v kolenu, je sedež prenizko. Če pa spredaj, pa previsoko.
Drugače se z nobeno stvarjo ne mažem, se pa pogosto umažem :D

yayo ::

Sry, ker se delam pametnega, kot upokojeni kolesar bi moral biti lepo tiho ampak, ker sem gobec te moram popraviti.:) Sprednji del kolena = prenizek sedež, zadnji del kolena = previsok. Za približno nastavitev sedeža sem v zlatih časih uporabljal LeMond metodo.

DamijanD ::

OK. Možno, da sem narobe slišal - ali pa sem že sam slišal napačno verzijo. Verjetno imaš ti bolj prav. Ampak na žalost je pri kolenih vse skupaj dokaj zapleteno in pozicija lahko pomaga, ni pa nujno...

oo7 ::

yayo je izjavil:

Sry, ker se delam pametnega, kot upokojeni kolesar bi moral biti lepo tiho ampak, ker sem gobec te moram popraviti.:) Sprednji del kolena = prenizek sedež, zadnji del kolena = previsok. Za približno nastavitev sedeža sem v zlatih časih uporabljal LeMond metodo.


Zakaj upokojeni kolesar ? Se ukvarjaš z drugim športom ?

IL_DIAVOLO ::

Noga mora biti rahlo pokrcena ko imas nogo v najnizjem polozaju, drugače s koleno dobesedno vsakic zabijas do "blokade".

Ce je pravilno nastavljeno, ne bi smelo boleti zaradi kolesarjenja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

yayo ::

oo7 je izjavil:


Zakaj upokojeni kolesar ? Se ukvarjaš z drugim športom ?

dolga zgodba. Deset let nisem nič delal, prej kolesarjenje, fitness, potapljanje z jeklenkami. Potem nič. Sedaj spet lahko začnem praskat, žal pri 60tih letih. Se pa bojim iti v investicije, ker se mi že tako petnajst let stara (draga) oprema valja v garaži, vsa preperela.

Hudobec82 ::

Naj vam povem svojo zgodbo: :)

Sam sm tut cez 40. Prej se nisem kej dost s sportam ukvarjal. Ksni hribi polet, to je pa to. Zdej pa ene 4 leta kolo. Mal eksperimentiram. Še vedno.

Prvo sezono sm dobesedno odkril kolo. Mel sm železno potovalno Kono Sutra. Kolo je bil ultra udoben, kar mi je na zacetku prav prslo, ker sedenja na kolesu seveda nisem bil vajn. Delu sm krajse 20-30km kroge. Poj kasnej tudi kakšen Kranj- Bled z velik postanki. Se spomnim, ko sem sel na Bled in nazaj nisem mogu. Sm mogu na pico pa per da sem k seb prsu. :) Ampak feeling je bil pa nor. Na Bled s kolesom!

Drugo sezono sm vidu, da lahko sedim na tem kolesu in brcam tut neki več cajta. Nabavil sm nekej opreme, luči, torbice in stranske torbe, bolšo čelado. Prvič sm šel iz Kranja na morje. Blo je kr na hard. Ampak luštno. Dol pa perčki in vlak nazaj. Sm začel tut na Jezersko hodit, pa čez Črnivec v Logarsko in Jezersko nazaj. Seveda počas kokr se je dalo. S pavzami za južno in perčke. Probal sm se tut na šiht vozit s kolesom, pa ugotovil, da tja pridem ves smrdeč in prešvican. Niti ne tok zarad napora, ampak ker te zmer en skor zbije na pot in poj vs živčn prideš tja.

Tretjo sezono sm bl orenk zagrabil, nabavil nov aluminjast kolo. Stranske torbe so šle stran. Tudi te fuel tank torbice nimam več. Neki cajta sm mel samo ruzak z mehom k je drugač fajn za pit, ampak spod švicam in skos plesni in je tut šel stran. Pa če češ kej vn vzet se moraš ustavit. Dobr, za futr je ok, samo da bom za vsak SMS al pa call šel ustavlat in ruzak dol dajat. Nope. Tisto leto sm nabavil tut števce in radarske lučke. Delal sem te Garminove trening programe. Fajn. Res prideš hitr u formo. V enem mescu. Padle so potem jesen tut prve 200km in 300km ture.

Letošno sezono sm se pa prenažuru vsega. Zic sm nazaj naštimal Brooks B17 in dal gor širše gume 28mm. Brez Brooksovga zica ne sedem na kolo ever. Za personal stvari mam Vaude vrečka torbico na balanci in to je to. Notr mam denarnico, očala, inbuse, zračnico, majco in kak futr. Skos furam sabo tut dva 1L bidona s cedevito. Števcev in lučk nimam več.

Kaj sem probal, pa mi totalno ne sede?
Kolesarski dres; z njim si opazno hitrejši, ampak to res ni moj stil. I like cargo shorts and T-shirt.
Kolesarski čevli; kle mam argument. Za dalše ture je bolš, da noga ni fiksirana oziroma, da je skos mal prestavlaš. Sicer sm jih probal, ampak v njih nisem bil siguren.
Podložene hlače; če maš Brooksov zic jih ne rabiš. Zdele je začetk sezone in lahko rečem da mi ni problem 6..7. ur sedet tem zicu. Rit me ne boli niti pikico.
Števci; hitrost in dirkanje in statistika za koga? Jst grem na kolo za sprostitev. Sm pa delno kriv. Predn grem na turo stisnem na strava appu start. Kr tko. Da mam turo v spominu.
Radarska lučka; ...pa dej to skos piska neki. A je lahk kej u lajfu brez da piska? Rajš sm povožen kot da ta piskanje skos poslušam
Vse torbice k niso na balanci; V stranske full spraviš, ampak a greš potvat čez Afriko al kolesarit po Gorenski? V te fuel tank se pa skos butaš z nogam. Pa nič ne gre notr. Telefon in tošl.
Ozke gume; vibracije, trdota, rit boli in pa skos samo gledaš, da ne boš na kako pikico od kamenčka zapelu. Sej hitrejše so, samo za rekrativce komej kej.
Navadn zic; sej sm napisal zgorej. Brez Brooksa ne sedem vec na kolo. Rajš začnem kroglo metat.

Cilji za letos? Ja kaka 200 in 300tka. Če koga zanima kako, lahko mal več o tem napišem? :P

DamijanD ::

Hudobec samo par informacij:
- tudi profiji vozijo zdaj z debelejšimi gumami kot včasih, tako da 28 ni neka "huda" širina
- obstajajo tudi široke podložene hlače (oziroma kolesarske hlače + kolesarske spodnjice) - primarno namenjeni za MTB
- meni je števec osnovna orientacijska naprava
- verjetno so cestni SPDji fiksni (ne poznam, sklepam), navadni MTB SPDji pa omogočajo kar nekaj stopinj rotacije - res je pa da ne moreš spreminjati položaja naprej/nazaj.

valdo ::

Sliko ali Link za sedež - sic, prosim.
Hvala!
Lp

DamijanD ::

iso2000 ::

Hudobec: sem podoben profil kolesarja kot ti. Celo kolo imam tudi Kono Sutro (l 2012). Meni je tudi Brooks sedež ok, edino moti me, ker v določenih oblekah preveč drsim po njemu in moram ves čas popravljat rit. Sam sicer kolesarim odkar se shodil in mi je to najljubši način premikanja, pa naj bo za šport, pot v službo, počitnice... Seveda to kombinirat z otroci in familijo ni najlažje, tako da tudi večdnevnih tur ne delam več pogosto... Sem se pa spravil pred kakšnimi 5 leti nazaj na MTB, tako da za krajše popoldnaske podvige ali poldnevne podvige potem zajaham MTBja in se podam na kakšno okoliških planin. Spuščanje po enoslednicah ima tudi svoje čare!
Kar se tiče oblačil uporabljam mešanico pohodnih in MTB oblačil. SPDji niso zame, kot tudi ne podložene hlače in oprijeti dresi. Kar se tiče pedal, prisegam na flat pedala, obutev pa nizke pohodne čevlje ali pa MTB čevlji za FLAT pedala. Kaj od fiveten je kar ok za moje potrebe. Za poletno vročino pa tudi Vans Slip on, tisti, ki so za skejtanje imajo že kar spodobne podplate, se da narediti kakšnih 100 km v njih.
Mene tudi ne zanimajo statistike, saj vozim za to da se vozim, za lastno veselje in sprostitev. Števec imam z GPSom, ker mi je super da mi logira pot, ali pa iz komoota uvozim vanj načrtovano pot, da ne rabim ves čas gledat na telefon.
Edino piva pa ne morem pit, ko sem na kolesu. Vedno šele po turi, če že. Če pijem pivo vmes, postanem len, noge težke in se mi ne da več na kolo :D

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:


Zakaj upokojeni kolesar ? Se ukvarjaš z drugim športom ?

dolga zgodba. Deset let nisem nič delal, prej kolesarjenje, fitness, potapljanje z jeklenkami. Potem nič. Sedaj spet lahko začnem praskat, žal pri 60tih letih. Se pa bojim iti v investicije, ker se mi že tako petnajst let stara (draga) oprema valja v garaži, vsa preperela.


Katero kolo pa si vozil ? Gorsko, specialka ?
Jaz sem včasih specialko sedaj pa nekaj časa gravel in ne grem nikoli več nazaj :) Ne maram se voziti po glavnih cestah zaradi prometa. Je pa tudi odvisno iz kje si jaz npr nimam težav s stranskimi potmi, ker živim na podeželju.
Pa saj dobiš vredu opremo za pameten denar razen če morajo biti povsod znamke.
Jaz grem na kolo vsak dan in če ne grem sem kar malo živčen sploh ob deževnih dneh.

Hudobec82 je izjavil:



Cilji za letos? Ja kaka 200 in 300tka. Če koga zanima kako, lahko mal več o tem napišem? :P



200 ali 300 km ? Ste pa norci :)
Jaz osebno sem jih naredil največ okoli 70 km. Imam pa rad klanec najbolj pa sovražim po ravnini če piha, ko se nikamor ne premaknem :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

valdo ::

DamijanD je izjavil:

valdo:
https://letmegooglethat.com/?q=Brooks+B...

Hvala za odgovor, sem zjutraj gledal to,
vendar sem mislil da imaš kak specija model, zato sem hotel link
ta mi ni všeč, mogoče je udoben ampak videz ;((
BZ
Lp

Okapi ::

Brooks je zelo udoben, ampak šele po tem, ko te najprej rit 2 meseca boli, ker je trd ko hudič, in traja, da se usnje prilagodi obliki tvoje riti (in malo tudi obratno>:D ).

valdo ::

Okapi je izjavil:

in traja, da se usnje prilagodi obliki tvoje riti (in malo tudi obratno>:D ).

dobra :-)
Lp

LeQuack ::

Kako Pog & co trenirajo

Quack !
««
41 / 41
»
»»