» »

Google pay/Samsung pay

Google pay/Samsung pay

1 2
3
4

Apartcik ::

amacar je izjavil:

Apartcik je izjavil:

Če prav razumem moramo potem imetniki N26 težiti nemcem da uredijo podporo za Google pay v Sloveniji? Enako za Revolut.

amacar je izjavil:

A je sploh kdo prebral link? Deluje le na teh bankah (na Curve sicer tudi še ne deluje)

Banka Intesa Sanpaolo d.d. za kartico Visa Debit
Curve za kartico Mastercard Debit
MBILLS d.o.o. za kartico Mastercard Debit
Monavate Limited za kartice Mastercard Cards
PayrNet Limited za kartice Mastercard Cards
Paysafe Financial Services Limited za kartice Mastercard Cards
Paysend za kartice Mastercard Cards
SumUp Payments Limited za kartiece Mastercard Cards
Wise za kartice Mastercard Credit in Debit ter Visa Cards

Tako ja, sedaj pa lahko težimo N26 in Revolutu, da omogočita gpay za Slovenijo.


Že težim N26, ampak njihova pomoč me preusmerja na Google.....

Thomxy ::

Jaz sem tudi že chat-al z N26 in so mi rekli, da so seznanjeni in da delajo na tem.
Zdaj moram le še verjet v ta prijazen odgovor.

RockyS ::

Magic1 je izjavil:

meternich je izjavil:

RockyS je izjavil:

Flik ne omogoča brezžičnega plačevanja (NFC).


Hm nisem prepričan. kakor jaz vem omogoča. Nekaj iz spleta:

SKB FLik: Plačajte svoj nakup na POS-terminalu s funkcijo NFC ali s skeniranjem QR kode.

SPAR.si : Kako plačate s Flikom v mobilni denarnici NLB Pay? 1. Plačilo z vklopljenim NFC*
Če imate Flik kot privzeto plačilo:
Prislonite telefon k POS terminalu.
Pri zneskih nad 25 EUR je potrebna potrditev nakupa v NLB Pay.

Delavska hranilnica:
PLAČILO S KARTICO
DH Denarnik omogoča hitro plačevanje s plačilnimi karticami, ki jih imate naložene na mobilnem telefonu. Plačujete lahko tako doma kot v tujini, na vseh prodajnih
mestih, ki mogočajo brezstično plačevanje. Obenem lahko z DH Denarnikom opravite tudi dvig gotovine na vseh brezstičnih bankomatih.

Samo to nima veze s Flikom pri DH. Ti lahko plačuješ preko aplikacije, kot da bi plačeval s normalno kartico in ne s Flikom.


Na gorenjski banki flik ne omogoča NFC. Tudi ni v delu nova aplikacija.

clix ::

Curve komu dela na G pay? Meni še ne, se ne da omogočiti brezsticnega plačevanja.

MPM ::

Kot je že nekdo objavil v drugem forumu, so posodobili seznam bank za Slovenijo.

https://support.google.com/wallet/answe...

BlonG ::

Nesta je izjavil:

OCITNO DELUJE :)
Sicer meni v Uri sedaj pise da ni možna uporaba na tej lokaciji??? :D

Meni isto, potem pa sem odstranil aplikacijo in jo ponovno namestil. :D Tole je rezultat:
 Samsung Watch 5 pro

Samsung Watch 5 pro

akulp ::

clix je izjavil:

Curve komu dela na G pay? Meni še ne, se ne da omogočiti brezsticnega plačevanja.


Kartico uspel dodati, enako pa ne morem omogočiti brezstično...
Lukcc

thramos ::

Vivid kartico sem lahko dodal, tudi vi aplikacijo na wear os uri. Zdaj pa še čakam, da na Vivid pride denar in da lahko preizkusim v praksi.

Tidule ::

Vivid še vedno uporablja nemški BIN, tako da je to brezpredmetno za konkretno debato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

BlonG ::

Na uri je spet nazaj obvestilo, da Google Pay na tej lokaciji ni možno uporabiti.

thramos ::

Tidule je izjavil:

Vivid še vedno uporablja nemški BIN, tako da je to brezpredmetno za konkretno debato.


Mja, zdaj vsaj dobiš Google Pay oz. wallet na storeu.

BlonG je izjavil:

Na uri je spet nazaj obvestilo, da Google Pay na tej lokaciji ni možno uporabiti.


Enako. App se disablea, pomaga reinstalacija. Eno plačilo mi je uspelo, potem pa se Wallet spet disablea.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

RockyS ::

Če se komu da poslat povpraševanje na gorenjsko banko (tudi če niste komitent)

Pozdravljeni,

Google Pay po novem podpira aplikacijo, ampak trenutno GBKR še ni omogočila integracije MasterCard kartic v Google Pay, kdaj, če sploh, lahko pričakujemo da se bo to zgodilo?

Lep pozdrav,


gb@gorenjska-banka.si

Več pritiska bomo izvajali prej se bodo mogoče zadeve premaknile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

amacar ::

Pravkar mi je uspelo dodati Curve v gpay (kot brezstično plačilo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

dejanslo ::

Tudi na wear os?
Jaz sem na gpay spravil vivid, tudi v Watch app na telefonu, wear os pa "zaenkrat ni možno na tej lokaciji"..
There`s More Than One Way To Do It

akulp ::

amacar je izjavil:

Pravkar mi je uspelo dodati Curve v gpay (kot brezstično plačilo).

Uspelo tudi meni!
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

meternich ::

Meni tudi uspelo, curve kot brezsticno placilo. Jutr probam, pa se uro moram zrihtat.

bsslo ::

Kaj je glavni motiv, da želite uporabljati Google Wallet? Če je to zgolj zaradi brezstičnega plačevanja s telefonom (NFC) in če ste komitenti slovenskih bank, potem lahko uporabljate Flik Pay.

akulp ::

bsslo je izjavil:

Kaj je glavni motiv, da želite uporabljati Google Wallet? Če je to zgolj zaradi brezstičnega plačevanja s telefonom (NFC) in če ste komitenti slovenskih bank, potem lahko uporabljate Flik Pay.


Ja, to je glavni motim.

Zdaj ali veš nekaj več ali pa govoriš na pamet. :)
"S Flikom lahko plačujete tudi na prodajnih mestih. Zaenkrat v trgovinah Spar in Interspar, nabor trgovin pa se bo širil."

Na to širjenje čakam(o) že 2 leti, zato smo uporabniki, ki to želimo iskali workaround v stilu Curve in zdaj GWallet-a.

meternich je izjavil:

Meni tudi uspelo, curve kot brezsticno placilo. Jutr probam, pa se uro moram zrihtat.


Uro nisem testiral, ker je še zapakirana. Je pa poskusil kolega, enako preko Curve (na njej ima N26) in pravi, da še vedno vidi samo tisto obvsetilo o napačni lokaciji.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

dunda ::

Mislim, da se tukaj meša nekaj stvari. Recimo aplikacija "NLB Pay" vključuje plačevanje s karticami (preko NFCja), upravljanje kartic IN sistem Flik. Torej - neposredno plačevanje s karticami in Flik sta dve ločeni zadevi. In ker (recimo "NLB Pay") omogoča plačevanje z NFC, verjetno nimajo posebnega interesa v predajanje posla drugim.
https://www.kacnje.eu

RockyS ::

Gorenjska banka ne omogoča NFC plačevanja. Niti preko FLIK. In kot rečeno, podpirajo dve trgovini :D

Pri NKBM moraš imeti njihovo m@denarnica aplikacijo (integracija flika) da lahko plačuješ z NFC.

bsslo ::

"S Flikom lahko tudi plačate svoj nakup. Na POS terminalu brezstično skenirajte QR kodo ali prislonite telefon z vklopljenim NFC-jem."
Vir: https://www.flik.si/

SKB-Flik: "Plačajte svoj nakup na POS-terminalu s funkcijo NFC ali s skeniranjem QR kode."
Vir:https://www.skb.si/sl/osebne-finance/di...

NLB Pay ne poznam, ampak da - očitno ima NLB svoj app za plačevanje z NFC. Ostale banke pa so se združile in pripravile Flik Pay.
Plačevanje s Flik-NFC v praksi nisem še preizkusil.

dunda ::

Sam poznam le NLB Pay. Pri njih je razumljivo, da jih Google Pay ne zanima posebej.
https://www.kacnje.eu

akulp ::

akulp je izjavil:

bsslo je izjavil:

"S Flikom lahko tudi plačate svoj nakup. Na POS terminalu brezstično skenirajte QR kodo ali prislonite telefon z vklopljenim NFC-jem."
Vir: https://www.flik.si/

SKB-Flik: "Plačajte svoj nakup na POS-terminalu s funkcijo NFC ali s skeniranjem QR kode."
Vir:https://www.skb.si/sl/osebne-finance/di...

NLB Pay ne poznam, ampak da - očitno ima NLB svoj app za plačevanje z NFC. Ostale banke pa so se združile in pripravile Flik Pay.
Plačevanje s Flik-NFC v praksi nisem še preizkusil.


Ja saj citat "S Flikom lahko tudi plačate svoj nakup. Na POS terminalu brezstično skenirajte QR kodo" drži. Ampak samo v Sparu (in mogoče še kje). Saj moj citat je tudi iz Flik.si, poglej si pogosta vprašanja. Tebe so dobili na marketingu. :D

Kot je razložil @RockyS določene banke imajo svoj app za plačevanje, ki vključuje tudi Flik in potem vsak reče "imam Flik app".
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

PARTyZAN ::

Z google wallet oz. bivšim GPay tudi vnos pina ni potreben nikoli, tudi za večje zneske. Samo telefon moraš odklenit prej.

akulp ::

PARTyZAN je izjavil:

Z google wallet oz. bivšim GPay tudi vnos pina ni potreben nikoli, tudi za večje zneske. Samo telefon moraš odklenit prej.


Saj tako načeloma deluje vsako plačevanje s telefonom. Tudi Curve recimo.
Lukcc

PARTyZAN ::

Ne, ni res. Pri Curve pay boš v tistih redkih primerih ko dejansko sploh dela moral v najboljšem primeru še enkrat potrdit transakcijo na popupu, če ne gre za manjši znesek (ne vem koliko, 10€?).

akulp ::

Curve pay je meni delal brez težav, povsod, v SLO v tujini, kar nekaj časa sem ga uporabljal.
Do prehoda na nov telefon... Zdaj ga ne uspem več aktivirati, zato sem želel usposobiti GPay.

In takrat se je včasih pojavilo (ne vezano na višino zneska), da sem moral potrditi transakcijo tako, da sem ponovno prislonil odklenjen telefon na čitalec. Nikoli pa nisem vpisoval PIN-a ali dajal dodatno prtsni odtis. Odvisno je tudi, kako imaš nastavljen telefon - dovoljuje/ne dovoljuje plačevanje, ko je zaklenjen.
Lukcc

akulp ::

akulp je izjavil:

amacar je izjavil:

Pravkar mi je uspelo dodati Curve v gpay (kot brezstično plačilo).

Uspelo tudi meni!


Gpay brezstično plačevanje deluje bp, poskusil na dveh POS-ih.
Lukcc

Zulf ::

Ne vem, meni deluje revolut v gpay normalno...

amacar ::

Ker si verjetno spremenil državo preden si zahteval novo kartico. Kartice s SLO BINom pa zaenkrat še ne moreš dodati.

Zulf ::

amacar je izjavil:

Ker si verjetno spremenil državo preden si zahteval novo kartico. Kartice s SLO BINom pa zaenkrat še ne moreš dodati.

Točno tak. Ne vem kaj manjka karti z DE binom, važno da gpay dela brezstično.

meternich ::

Včeraj zvečer, sem na uro uspel spraviti Gpay in dodati curve kartico. Danes zjutraj, ko sem želel testirati plačevanje z uro, sem opazil, da na uri ni več Gpaya. Ura ga je samodejno disajblala. Ko sem ga ponovno enejblal, sem dobil obvestilo google pay hasnt launched in this location yet. Aplikacijo sem odstranil, ponovno namestil in je zopet delovala. Uspešno sem izvedel 2 transakciji. Sedaj na uri zopet piše google pay hasnt launched in this location yet. Očitno porodne težave in bo potrebno še malo počakati.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

bsslo je izjavil:

"S Flikom lahko tudi plačate svoj nakup. Na POS terminalu brezstično skenirajte QR kodo ali prislonite telefon z vklopljenim NFC-jem."
Vir: https://www.flik.si/

SKB-Flik: "Plačajte svoj nakup na POS-terminalu s funkcijo NFC ali s skeniranjem QR kode."
Vir:https://www.skb.si/sl/osebne-finance/di...

NLB Pay ne poznam, ampak da - očitno ima NLB svoj app za plačevanje z NFC. Ostale banke pa so se združile in pripravile Flik Pay.
Plačevanje s Flik-NFC v praksi nisem še preizkusil.

Itak deluje samo v Šparu. Ne enačite flik z ostalim.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nesta ::

meternich je izjavil:

Včeraj zvečer, sem na uro uspel spraviti Gpay in dodati curve kartico. Danes zjutraj, ko sem želel testirati plačevanje z uro, sem opazil, da na uri ni več Gpaya. Ura ga je samodejno disajblala. Ko sem ga ponovno enejblal, sem dobil obvestilo google pay hasnt launched in this location yet. Aplikacijo sem odstranil, ponovno namestil in je zopet delovala. Uspešno sem izvedel 2 transakciji. Sedaj na uri zopet piše google pay hasnt launched in this location yet. Očitno porodne težave in bo potrebno še malo počakati.


TOČNO ISTE TEŽAVE :)

someone_123 ::

meternich je izjavil:

Včeraj zvečer, sem na uro uspel spraviti Gpay in dodati curve kartico. Danes zjutraj, ko sem želel testirati plačevanje z uro, sem opazil, da na uri ni več Gpaya. Ura ga je samodejno disajblala. Ko sem ga ponovno enejblal, sem dobil obvestilo google pay hasnt launched in this location yet. Aplikacijo sem odstranil, ponovno namestil in je zopet delovala. Uspešno sem izvedel 2 transakciji. Sedaj na uri zopet piše google pay hasnt launched in this location yet. Očitno porodne težave in bo potrebno še malo počakati.


Jp, isto. Mi je uspelo dat kartico gor. Na žalost preden sem probal testirat, mi je aplikacija bila skrita, preko google play pa sem jo lahko enablal.(po 1h namestitve), po enablanju mi pa javi, da ni podprta. Izgleda imajo neke težave še z geofencingu. Mogoče bo treba še počakat, da se pofixa.

Zgodovina sprememb…

Romancek1 ::

Zakaj meni pri inštalaciji Google wallet napiše: "Google Pay se trenutno posodablja, zato nimate dostopa do aplikacije". To mi piše že tri dni, na dveh različnih telefonih, kljub večkratni ponovni instalaciji!

someone_123 ::

Romancek1 je izjavil:

Zakaj meni pri inštalaciji Google wallet napiše: "Google Pay se trenutno posodablja, zato nimate dostopa do aplikacije". To mi piše že tri dni, na dveh različnih telefonih, kljub večkratni ponovni instalaciji!


A ste imeli prej nameščeno preko APK in ne preko google playa?

Romancek1 ::

Ne, nič nisem imel prej inštalirano. Telefon je Huawei p20, android 10.

someone_123 ::

Romancek1 je izjavil:

Ne, nič nisem imel prej inštalirano. Telefon je Huawei p20, android 10.


Zanimivo, zgleda imajo nek issue s geofencingu. Izbrišite applikacijo in počakajte na kakšen novi release verzije.

RockyS ::

Odgovor gorenjske banke
Spoštovani,

načrtujemo v tej smeri a vam žal točnega termina izvedbe še ne znamo sporočiti.

Z lepimi pozdravi,

kajt ::

Od danes naprej je mozno dodati tudi revolut kartice. Ravnokar uspesno dodana.

Drmr ::

Jap, danes je delalo, sem lahko dodal fizicno Revolut kartico, ki par dni nazaj ni delala. Virtualne nisem mogel dodat.

vinkop ::

sem pisal na Deželno banko ali imajo v planu se povezati z google pay. Sicer imam Vivid, ki mi lepo deluje, ampak fino bi bilo, da bi mi tudi matična banka lahko to omogočila.

carlosk1966 ::

Deluje. Tudi sam dodal Revolut kartico.

someone_123 ::

carlosk1966 je izjavil:

Deluje. Tudi sam dodal Revolut kartico.


Včeraj meni Revolut še ni hotlo dodat. Trenutno niti nebom probaval, ker včeraj po nekem času mi je app kr izginil iz ure, in po odprtju mi pisalo da ni supported.

A vam še vedno to javla?

Prav tako, tisti ki ste plačali, a vam ura prikaže google wallet kot contactless payment v nastavitvah NFC?
Settings -> Connections -> NFC -> Payment

Meni tukaj izpiše: No payment apps installed.

Zgodovina sprememb…

Excavator ::

Uspešno dodal Revolut s slovenskim BIN-om.
A še komu kaže Google Wallet z logotipom od starega Google Pay?

EDIT: VISA kartico uspešno dodal, fizične (Mastercard) ne pusti skozi.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Ja, pri meni je ime appa Wallet, ko ga odpreš pa Pay. Enako na uri. Tam mi z uninstallom ter nato updateom sicer uspe usposobiti delovanje ... za kakšno uro, potem se Wallet/Pay spet disabla.

Dosan ::

BlonG je izjavil:

Na uri je spet nazaj obvestilo, da Google Pay na tej lokaciji ni možno uporabiti.


Isti problem na Pixel uri, clear app data zadevo sfiksa in lahko vidim Revolut kartico na uri, čez nekaj časa pa začne javljati nepodprto državo.
Prvi level supporta na Google Pay mi ni uspel nič rešit, so naredili eskalacijo, tako da zdaj čakam mail od naslednjega levla. Javim ko dobim odgovor.

thramos ::

Je komu že uspelo z uro?

someone_123 ::

Dodat kartico ja, vendar nisem probal plačevat, ker se app iz ure disabla, in kadar se odpre, piše da ni podprto v naši regiji.
Tako, da sem potem kr zbrisal, kot pa da spet nameščam.

Nekateri pa so tudi rekli, da so že plačali.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
605136972 (2767) J.McLane
»

NLB Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10716368 (2849) dunda
»

Google Wallet podprl Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11917443 (3411) amacar
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14944504 (17076) Excavator

Več podobnih tem