» »

Sedam pomfrija

Sedam pomfrija

««
«
1 / 6
»»

dronyx ::

To, da se pediatri iz balkanskega delavskega bazena sedaj pogovarjajo z otroci v ambulantah prek Google Translate, me ne čudi. Očitno so nekje med prostim padom slovenskega zdravstva ukinili še pogoj vsaj osnovnega znanja slovenščine. Za današnje otroke pa je srbohrvaščina enako nepoznan jezik, kot kakšna ruščina, če seveda tudi sami ne izhajajo iz balkanskega delavskega bazena.

Nima pa samo slovensko zdravstvo težav s slovenskim jezikom. Tako imenovano slovenštino.

Včeraj grem v McDonald’s in naročim dvoje perutničk, srednji pomfri, srednja coca cola, brez omake, s kartico za tukaj. Vem, ne najbolj zdrav obrok, ampak si pač ne želim dočakat 90 let. Ker se mi je zdelo, da gospodična na blagajni nekaj preveč vnaša, sem bil pozoren na končni znesek. In končni znesek je bil 21 €. Jaz se začudim, kako je lahko to sedaj že 21 €, ona me pa vpraša – sedam pomfrija? Ne sedam pomfrija (bog te nima rad!)! En srednji pomfri. Srednji, to pomeni između malog pomfrija i velikog pomfrija. Kaj naj jaz delam s sedam pomfrija i samo dvoje pileće krila!?

Samo v redu. Dokler imam opravka z balkanskim delavskim bazenom se jaz še nekako znajdem, saj znam srbohrvaško nekoliko toliko kot oni, od oka jasno. Problem bo nastal, ko pridejo iz Bangladeša, ker tam si pa z njihovim jezikom ne morem čisto nič pomagat. Takrat si bom moral pa tudi jaz, tako koz zdravniki iz balkanskega delavskega bazena na telefon namestit Google Translate. Nije teško, što se mora, mar ne*?

Me pa ob vsem tem čudi, kdo pa sploh še živi v Bosni, Srbiji i na Kosovu? Ali tudi k njim prihaja raja od drugje? Tu matematika nekaj ne štima.

Bezukhoff ::

Za BDP se gre, pa kaj če etnocidiraš celoten narod, šteje le BDP.

roCkY ::

AI bo prevajal. Nihče se ne bo nikjer več integriral. KAOS...

Twixz ::

Ne razumem zakaj bi se moral ti prilagajat komu? A gre svinja k koritu al korito k svinji, pardon na izrazu.
Ok, ne rečem tisti ki so prijazni in se trudijo, pa niti mene ne moti srbščina, hrvaščina, bosanščina, še nekod razumem ker je podoben jezik.

Meizu ::

Jaz sem osebno celo šel študirat v tujino, prišel nazaj v slovenijo z željo delat v sloveniji in kaj sem dobil za nagrado - en kup nevšečnosti z integracijo mojih dveh diplom v slovensko šolsko shemo. Diplomi sem delal v avstriji (stari diplomi, praktično bolonjski magister danes).

Tako da tudi če imaš željo prit nazaj se pripravi na vukojebenje.

Pač naši politiki so en kup papkov na kupu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

delavec44 ::

Vem da sem falil poanto, ampak v mcd se naroča na avtomatih. Na blagajni noben nič ne razume.

dronyx ::

Kakšno opustošenje so očitno povzročile migracije v "balkanskem delavskem bazenu" sem jaz prvič opazil ko sem šel do Plitvic na Hrvaškem. Veliko hiš ob cesti v neki tretji gradbeni fazi že desetletja, veliko zapuščenega, skratka tu po moje živijo samo še starejši. Mladi so odšli, pa verjetno ne k nam ampak kam višje ali kdo na obalo. Verjetno je nekaj podobnega tudi po Bosni, Srbiji, Kosovu...Glede na to, da že k nam težko dobijo delavce, ker hočejo na zahod, kdo bi hotel priti v Bosno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tony1 ::

Na Plitvicah je verjetno del bajt praznih še od vojne...

V Bosno grejo z veseljem turisti po poceni zdr. storitve in finančni madžioničarji tipa Snežič... drugi niti ne...

NuMaN ::

Snežić ima danes prispevek ali kolumno na Novi TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

kuglvinkl ::

delavec44 je izjavil:

Vem da sem falil poanto, ampak v mcd se naroča na avtomatih. Na blagajni noben nič ne razume.


Nisi falil. To je v nulo. McD je predvidel, da se bo cez par let razumelo sedam pomfirja in so pravocasno uvedel avtomate. Tut postreze te mack na Smartinki. Tut kuhno bodo avtomatiziral.
Your focus determines your reallity

JanBrezov ::

Je bella cesta - Čefurji

V-i-p ::

Saj tudi na troli v lj lahko naše šoferje prešteješ na sedam prstov. In ja, vedno več je tega :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

JanBrezov ::

OP ima še srečo, da je imel pred sabo resnično osebo. V New Yorku se že dogaja, da v restavracijah delajo ljudje preko remote:

NYC restaurants using remote hosts to seat guests


Zdaj si pa predstavljaj OP situacijo, kjer oseba dela remote iz Bosne preko zanič linije, ker seveda bo ta linija zanič. Nič se ne moreš zmenit.

mtosev ::

Jaz sem danes bil v meku in vedno naročam prek terminala. Tako mi je bolj praktično. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dronyx ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem danes bil v meku in vedno naročam prek terminala. Tako mi je bolj praktično. :)

Jaz sem te terminale v McDonalsu prvič videl pred leti v Lizboni in se mi je zdelo noro, zakaj bi se mučil s tem, če lahko človeku povem, kaj bi rad. In še vedno menim enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Bostjan_321 ::

dronyx je izjavil:

Kakšno opustošenje so očitno povzročile migracije v "balkanskem delavskem bazenu" sem jaz prvič opazil ko sem šel do Plitvic na Hrvaškem. Veliko hiš ob cesti v neki tretji gradbeni fazi že desetletja, veliko zapuščenega, skratka tu po moje živijo samo še starejši. Mladi so odšli, pa verjetno ne k nam ampak kam višje ali kdo na obalo. Verjetno je nekaj podobnega tudi po Bosni, Srbiji, Kosovu...Glede na to, da že k nam težko dobijo delavce, ker hočejo na zahod, kdo bi hotel priti v Bosno?


Na Hrvaškem je že polno filipincev.
Prov cel svet se bo preselu.
Ampak potem če se vsi "presedemo za en stol naprej" kaj je sploh poanta?

Scorpy84 ::

Problem bo nastal, ko pridejo iz Bangladeša

Sej so že, greš v toplice in njihovo hitro restevracijo, se komaj sporazumeš. Sicer nebi rekel da je slaba izkušnja, so bili veliko bolj prijazni, kot "naši" in so še dali kaj dodatnega pod pult. Ni mi pa ravno vseeno, še bolj zaradi otrok, ker če bi mi bilo, bi že zdavnaj živel v eni od zahodnih držav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Jure14 ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem danes bil v meku in vedno naročam prek terminala. Tako mi je bolj praktično. :)

Pripelje ti pa robotek. Mjau.

nejclp ::

dronyx je izjavil:

srednji pomfri, srednja coca cola, brez omake, s kartico za tukaj. Vem, ne najbolj zdrav obrok, ampak si pač ne želim dočakat 90 let. Ker se mi je zdelo, da gospodična na blagajni nekaj preveč vnaša, sem bil pozoren na končni znesek. In končni znesek je bil 21 €. Jaz se začudim, kako je lahko to sedaj že 21 €, ona me pa vpraša – sedam pomfrija? Ne sedam pomfrija (bog te nima rad!)! En srednji pomfri. Srednji, to pomeni između malog pomfrija i velikog pomfrija. Kaj naj jaz delam s sedam pomfrija i samo dvoje pileće krila!?


Saj "srednji" ima enak pomen v slovenščini, hrvaščini, srbščini, bosanščini in črnogorščini, a maš mogoče kakšno govorno napako, pa te ni razumela?

V-i-p ::

Še nekaj sem se spomnil. Zadnič je bla objava na FBju od onega Zormana, ki ima tisti Slovenia Eco Resort in so ga v komentarjih konkretno spljuvali, češ kaj zaposluješ samo še Filipince. Pa je bojda zadeva orng na nivoju...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

NuMaN ::

Jure14 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz sem danes bil v meku in vedno naročam prek terminala. Tako mi je bolj praktično. :)

Pripelje ti pa robotek. Mjau.


Pride tudi to.

Boš pa mogoče imel kake fensi restavracije, kjer bodo stregli ljudje.

johanblond ::

roCkY je izjavil:

AI bo prevajal.


"AI" že danes prevaja. Sem bil v enem Hotelu by Hiltonu v tujini, na recepciji niso znali angleško. Vsa komunikacija je bila "voice-to-voice" translation.

dronyx ::

nejclp je izjavil:

Saj "srednji" ima enak pomen v slovenščini, hrvaščini, srbščini, bosanščini in črnogorščini, a maš mogoče kakšno govorno napako, pa te ni razumela?

To, da mi usakič zaračunajo sedam pomfijev ko jaz naročim sredni pomfri še ni noben dokaz, da imam jaz govorno napako...:)

nejclp ::

dronyx je izjavil:

nejclp je izjavil:

Saj "srednji" ima enak pomen v slovenščini, hrvaščini, srbščini, bosanščini in črnogorščini, a maš mogoče kakšno govorno napako, pa te ni razumela?

To, da mi usakič zaračunajo sedam pomfijev ko jaz naročim sredni pomfri še ni noben dokaz, da imam jaz govorno napako...:)

Saj ni treba nič dokazovat, samo špekuliral sem. mal čudno se mi zdi vse skupaj. Zakaj ti ni računala sedem kokakol, če si pa naročil srednjo kokakolo?

pegasus ::

Bostjan_321 je izjavil:

Na Hrvaškem je že polno filipincev.
Da ... in prav prijazni in prijetni so. Na trenutke kar šokantno nasprotje lokalcev.

Bostjan_321 ::

pegasus je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Na Hrvaškem je že polno filipincev.
Da ... in prav prijazni in prijetni so. Na trenutke kar šokantno nasprotje lokalcev.


Sej nič nimam proti.
Sam zanimivo je.
Balkanci v Nemčijo, filipinci na Balkan.

Kam pa Nemci?
Aja Nemci pa na Filipine, poceni turizem.

Pa smo naredili polni krog.

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

Leta nazaj so imeli sezonske delavce na Bledu, da so prinesli tiste kremsnite. Jasno, McDonald's dobi malo manj izkusen kader, ni pa tu v osnovi nicesar izumil. Imas studente, ki morajo nekako dodatno zasluziti nekaj denarja, saj jim starsi ne morejo financirati studija v tujini. Ti se hitro ucijo. Imas tudi partnerje, ki so tu zaradi zdruzitve druzine, in jim taka sluzba pomaga tudi pri integraciji in ne le kot dodaten zasluzek. Takim gre nekoliko pocasneje, ampak se vsaj trudijo in ne zanasajo na socialo. Precej verjetno tudi kriminal ne zanima nikogar od teh, ce so pripravljeni opravljati tovrstna dela. Nekaj obicajnega za Dunaj, ne vidim razloga, zakaj bi bilo v neki Ljubljani drugace.

Dol pa imas pac cele regije, kjer ostajajo starcki. Seveda se pozna. Poleg prej nastetih primerov lahko tudi pogledas kaj je npr. ena Slavonija danes in kaj je bila 35 let nazaj. Pa tako so se tepli za njo. Podobno bo z Ukrajino. Oz je ze. Zadnjic sem sel na UE v MB nekaj urediti, in nisem mogel mimo njih, ker so blokirali cel hodnik.

Zgodovina sprememb…

˙janezvalva ::

Bostjan_321 je izjavil:


Sej nič nimam proti.
Sam zanimivo je.
Balkanci v Nemčijo, filipinci na Balkan.

Kam pa Nemci?
Aja Nemci pa na Filipine, poceni turizem.

Pa smo naredili polni krog.

haha, poln krog

pegasus ::

Bostjan_321 je izjavil:

Pa smo naredili polni krog.
FYI, ravnokar sem pobegnil iz nemške pivnice (zaradi hrupa), kjer pivo strežejo črne in čokoladne tete v drindlih. Grem skoraj stavit, da se lokalni neonaciji križajo ob takih prizorih :D

jest10 ::

pegasus je izjavil:

Bostjan_321 je izjavil:

Na Hrvaškem je že polno filipincev.
Da ... in prav prijazni in prijetni so. Na trenutke kar šokantno nasprotje lokalcev.


V bistvu imajo več nepaljcev, kot filipincev. Na prvi pogled si niti niso kaj dosti različni

Glugy ::

dronyx je izjavil:

Problem bo nastal, ko pridejo iz Bangladeša, ker tam si pa z njihovim jezikom ne morem čisto nič pomagat.

Jz mislim da je to celo boljš. Ker če pride nekdo iz kompletno druge družine jezikov se vsaj narobe težje razumeš vsaj ko gre za podobno zveneče besede ipd. Na sploh pa se vsaj s temi tujci ki pridejo po navad da vsaj v osnovni angleščini pogovarjat. Angleščina me ne mot toliko ker ima kot globalen jezik poseben status v globalni družbi.

Ko imaš podobne jezike se pa preveč zanaša na to da se vsaj "približno" razume in se potem ne potrudi ornk naučit. Če deluje zakaj bi popravil. Ta princip. In v teh primerih bodo jeziki z večjo populacijo vedno imel nesorazmerno večjo moč in vpliv na manjše jezike. Recimo kdo danes še reče da je avto brezhiben? Skoraj vsi uporabljajo balkansko besedo za brezhibnost. Pri ljudjeh z Bangladeša tega ne bo. Vedl bodo ok angleščina mi pomaga ampak če hočem pa razumet kaj po televiziji radiu ali na cesti; bilokje govorijo al pa kaj na bilokaterih panojih piše al pa če hočm res razumet Slovence potem se rabim slovenščino učit. ( ker pri razumevanju ne gre samo za prevajanje, vsak jezik ima svoje kulturne specifike ki jih ne nemogoče dobro prevest )

nejodagreat ::

Če bo isto kot je z Nepalci v Zagrebu potem tudi angleško ne bodo znali.

Alfa Dog ::

V napačne lokale hodiš.
Sem bil včeraj v Cubotu na Šmartinski: slovenski natakarji, profi postrežba in priporočila, znajo tudi angleško in italjansko.
Burek danes ne spljoh, peč pokvarjen. Ta fora ni od danes, je stara že 20 let....

Siso ::

Sej in tko hudo,je pa res da gre vse bolj na pocčasi,razen ure

QualityG ::

dronyx je izjavil:


Včeraj grem v McDonald’s in naročim dvoje perutničk, srednji pomfri, srednja coca cola, brez omake, s kartico za tukaj. Vem, ne najbolj zdrav obrok, ampak si pač ne želim dočakat 90 let. Ker se mi je zdelo, da gospodična na blagajni nekaj preveč vnaša, sem bil pozoren na končni znesek. In končni znesek je bil 21 EUR. Jaz se začudim, kako je lahko to sedaj že 21 EUR, ona me pa vpraša – sedam pomfrija? Ne sedam pomfrija (bog te nima rad!)! En srednji pomfri. Srednji, to pomeni između malog pomfrija i velikog pomfrija. Kaj naj jaz delam s sedam pomfrija i samo dvoje pileće krila!?


Mislim, da si bistvo zgrešil. Šel si v lokal, kamor hodijo samo ljudje, ki so na nivoju "gospodične za blagajno". In te nimajo težav. Se razumejo med sabo.

Ko boš pripravljen plačat tistih 21 eurov za svoje naročilo z enim pomfrijčkom, boš pa dobil slavista za blagajno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: QualityG ()

c3p0 ::

Sem bil v nekih termah na hrvaškem, hrana zelo okusna, boljše kot skoraj v vsakem hotelu kar sem bil z več *. Pogledam v kuhinjo, notri dva Indijca kuharja.

Na morju čistilci ne vem od kod, meter in čevap, temni, a govorijo lepo angleško, zelo pridni, nobenega posedanja ali postavanja.

Tako uvoženo delovno silo podpiram, problem so tisti brez znanj, jezika, le na lovu na socialo. To je to kar mi dobimo.

Utk ::

Problem na Hrvaškem je bil, da so s svojimi zaposlenimi delali kot z gnojem, ne samo pri plači. Indijec ok, morda je navajen na določeno količino crapa, ampak ko bo imel dovolj, ali premalo, bo spokal takoj drugam, ne bo se 2 leti odločal skupaj z družino. Njih ne more nihče jebat. Zato morajo z njimi delat lepše kot z lokalci.

Machete ::

Noro. Nujno žico okoli Slovenije, pa pod visoko napetost. Stražne stolpe in streljati vse kar se premika. Naš domač člouk pa nima za jest pa nizke penzije, predvsem zaradi teh čokoladnih tujcev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WizzardOfOZ ::

Machete je izjavil:

Noro. Nujno žico okoli Slovenije, pa pod visoko napetost. Stražne stolpe in streljati vse kar se premika. Naš domač člouk pa nima za jest pa nizke penzije, predvsem zaradi teh čokoladnih tujcev.


Ne zaradi tujcev. V bistvu ste si krivi kar sami. Ker otrok nimate. Če bi imela vsaka slovenska družina 3 otroke, nebi rabili uvažat delovne sile. Ker je pa povprečje 1 otrok na družino, bo pa treba vsako leto vsaj 50k tujcev uvozit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MIHAc27 ::

Pol bi pa eni ukinli brezplačne vrtce, otroške,... pa imej 3 otroke. Problem je tudi štalce. Najprej štalca, pol pa kravca in telički. A štalc ni kaj veliko na izbiro, še tiste pa drage.

Bdw... sam imam 3 otroke.

Sparkxl ::

3 otroke ja...država pa dela vse na tem, da si jih ne moreš privoščit. Malo stika z realnostjo vam nebi škodilo. Za enega plačujem 320EUR vrtca da lahko financiram albansko frocovje da ima brezplačen vrtec. Otroških dodatkov je bilo do lani vrtoglavih 20EUR. Zdaj še to več ne.
Bog ne daj da bi še moral hišo kupit, ker stanovanj za 5 člansko familijo praktično ni. Torej pol mio krede. Pri povprečni plači 1500EUR? Res sami odlični pogoji za višanje natalitete, nimaš kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

dronyx ::

MIHAc27 je izjavil:

Pol bi pa eni ukinli brezplačne vrtce, otroške,... pa imej 3 otroke.

V revnih muslimanskih državah in marsikje v afriki imajo po pet otrok in več, pa nimajo nikakršnih brezplačnih vrtcev. Ti imaš lahko brezplačne vrtce, pa še vsakemu daš brezplačno stanovanja, pa rodnost zato ne bo nič bistveno višja. Namesto da bi se ukvarjali s "pamži", bodo raje letali po svetu in uživali. Časi 3 otrok so dokončno mimo. Se pa ne strinjam da se na državo gleda kot na ekonomski subjekt, ki potrebuje za funkcioniranje delavce. V takem primeru seveda tako mali narod kot je slovenski nima nikakršne možnosti preživetja. Tudi ko pade številka avtohtonih krepko pod 50% bo ekonomija še vedno uvažala delavce iz Bangladeša, ker mora pač nekdo montirat stol v cliota, ali kompresor v hladilnik.

WizzardOfOZ ::

Sparkxl je izjavil:

3 otroke ja...država pa dela vse na tem, da si jih ne moreš privoščit. Malo stika z realnostjo vam nebi škodilo. Za enega plačujem 320EUR vrtca da lahko financiram albansko frocovje da ima brezplačen vrtec. Otroških dodatkov je bilo do lani vrtoglavih 20EUR. Zdaj še to več ne.
Bog ne daj da bi še moral hišo kupit, ker stanovanj za 5 člansko familijo praktično ni. Torej pol mio krede. Pri povprečni plači 1500EUR? Res sami odlični pogoji za višanje natalitete, nimaš kaj


Očitno albancem to ratuje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

dronyx je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Pol bi pa eni ukinli brezplačne vrtce, otroške,... pa imej 3 otroke.

V revnih muslimanskih državah in marsikje v afriki imajo po pet otrok in več, pa nimajo nikakršnih brezplačnih vrtcev.

V precej muslimanskih državah imajo že leta UTD...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Očitno albancem to ratuje.
ko bojo imeli takšen standard kot mi bodo na enakem. takšna je pač zakonitost človeštva.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PovemVfaco ::

nejclp je izjavil:

dronyx je izjavil:

srednji pomfri, srednja coca cola, brez omake, s kartico za tukaj. Vem, ne najbolj zdrav obrok, ampak si pač ne želim dočakat 90 let. Ker se mi je zdelo, da gospodična na blagajni nekaj preveč vnaša, sem bil pozoren na končni znesek. In končni znesek je bil 21 €. Jaz se začudim, kako je lahko to sedaj že 21 €, ona me pa vpraša – sedam pomfrija? Ne sedam pomfrija (bog te nima rad!)! En srednji pomfri. Srednji, to pomeni između malog pomfrija i velikog pomfrija. Kaj naj jaz delam s sedam pomfrija i samo dvoje pileće krila!?


Saj "srednji" ima enak pomen v slovenščini, hrvaščini, srbščini, bosanščini in črnogorščini, a maš mogoče kakšno govorno napako, pa te ni razumela?


Točno to, srednji je isto, "sedem" pa ni nič bolj podobno temu kot "sedam". Problm v tem primeru ni jezik, ampak da OP ne zna govorit, verjetn govorna napaka al pa avtizem. Js stavim na avtizem, ker je laufal na forum jokat nad hudim problemom, d je mogu dodatno še usta odpret pa odpravit napako, dnevne napore in stres mu je to zvišalo za 1000000%.

borisk ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Očitno albancem to ratuje.


albanija ima rodnost 1.37, še manj kot srbija 1,48 in črna gora 1,75. mi smo nekje umes 1.64... se pravi bodo prej izginil kot mi...

PovemVfaco ::

Plodni Albanci so pr nas, pa jih prištevamo med Slovence, ker majo državljanstvo. Še bolj plodni so pa v Avstriji pa Nemčiji

Sparkxl ::

borisk je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Očitno albancem to ratuje.


albanija ima rodnost 1.37, še manj kot srbija 1,48 in črna gora 1,75. mi smo nekje umes 1.64... se pravi bodo prej izginil kot mi...


Očitno albancem ratuje ja, ampak ne v Albaniji. Tukaj pri nas pa je rodnost verjetno 3. Zakaj? Ker država vse časti. Nam pobere in njim da

paradajzos ::

PovemVfaco je izjavil:

nejclp je izjavil:

dronyx je izjavil:

srednji pomfri, srednja coca cola, brez omake, s kartico za tukaj. Vem, ne najbolj zdrav obrok, ampak si pač ne želim dočakat 90 let. Ker se mi je zdelo, da gospodična na blagajni nekaj preveč vnaša, sem bil pozoren na končni znesek. In končni znesek je bil 21 €. Jaz se začudim, kako je lahko to sedaj že 21 €, ona me pa vpraša – sedam pomfrija? Ne sedam pomfrija (bog te nima rad!)! En srednji pomfri. Srednji, to pomeni između malog pomfrija i velikog pomfrija. Kaj naj jaz delam s sedam pomfrija i samo dvoje pileće krila!?


Saj "srednji" ima enak pomen v slovenščini, hrvaščini, srbščini, bosanščini in črnogorščini, a maš mogoče kakšno govorno napako, pa te ni razumela?


Točno to, srednji je isto, "sedem" pa ni nič bolj podobno temu kot "sedam". Problm v tem primeru ni jezik, ampak da OP ne zna govorit, verjetn govorna napaka al pa avtizem. Js stavim na avtizem, ker je laufal na forum jokat nad hudim problemom, d je mogu dodatno še usta odpret pa odpravit napako, dnevne napore in stres mu je to zvišalo za 1000000%.

Trump wannabeji se radi norčujete iz morebitnih telesnih napak drugih, vemo, ni treba dokazovat tega eksplicitno.
««
«
1 / 6
»»