» »

Karte Ena

Karte Ena

HyperGL ::

Zivijo, v stari bajti sem nasel nas star kupcek kart ENA, vendar v skatli ni vec navodil. To je prva edicija teh kart pri nas, pravila so bila drugacna (vsaj po spominu) od tistih ki jih zdaj prodajajo, tudi cifer je bilo manj. Skatla je rumeno rdeca, izdelovalo jih je podjetje KOCKA. Ce ima kdo navodila in jih lahko pofotka ali skenira mu bom zelo hvalezen!

Lp

Martin

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ganon ::

Imam nekje doma enake. Tipična enka, nobenih navodil ne potrebuješ.

Klamzi ::

Te? https://www.babycenter.si/kocka-karte-u...
Ali te? https://www.babycenter.si/kocka-karte-e...

Če so prve, javi na ZS, ti lahko jaz poslikam

IL_DIAVOLO ::

Vsak mece karte na kup, dokler en ne izvlece enke, pri kateri moraš rect UNO?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

HyperGL ::

Oj, naceloma so to te...
povezava
Ceprav je ozadje kart drugacno. Gre se zaradi navodil. Rad bi imel prava navodila, ker so se s cajtom precej spreminjala (kot tudi stevilo in tip kart).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

matobeli ::

Točno te karte sem imel, prva edicija, bom pobrskal če so še kje in če so zraven še navodila.

Sicer pa, glede na to da smo precej igrali sem prepričan da še vedno znam pravila. Edino tisto okoli točkovanja posameznih kart ki ti ostanejo ob zmagi nismo nikol prakticiral.

Če te zanima specifično vprašanje kar napiš.

Klamzi ::

Kontaktiraj proizvajalca, ti bodo ziher poslali http://www.kocka.net/index.php/menu_ite...

HyperGL ::

Zanima me tocno to kar nihce ni nikoli vedel, torej tockovanje... ;) to smo si vedno vsi po svoje razlagali. Imam v spominu da je pri nas "NULA" veljala 50 tock recimo...

No pa tudi bi rad navodila, da bo skatla res kompletna.

Opkow ::

Te prve karte bi morali biti pri starših. Bom pogledal v nedeljo, če jih imajo še, pa poskeniram ali slikam.
Pocukaj me za rokav, če slučajno pozabim. :)

Invictus ::

Enka ima toliko pravil, kot je bajt v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

HyperGL je izjavil:

Imam v spominu da je pri nas "NULA" veljala 50 tock recimo...


Jep, nula je bila zih 50T, +5=100T, +4=50T, ostale akcijske kartice so bile 20T ali 30T, to se pa ne spomnem točno.

Sem pogledal in tudi moj izvod pravil manjka...

DePalmo ::

30T ;) Zanimivo da 0 štejete pod 50T, mi smo jo šteli kot 0, tako kot ostale številke.

matobeli ::

Tako je pisalo v pravilih (je bila tabelca narisana al neki tazga), pa 0 ima rdečo piko v sredini pri verziji od Kocke.

GupeM ::

Invictus je izjavil:

Enka ima toliko pravil, kot je bajt v Sloveniji.

Pa še kakšno pravilo več. Včasih se je kar med igro malo spremenilo/priredilo pravila :)

velikBrokoli ::

A vi tako resno igrate, da štejete točke? Mi smo samo šteli število zmag :))

matobeli ::

Mi še zmag kasnej ne več, sam da se je metal na kup.

Legon ::

velikBrokoli je izjavil:

A vi tako resno igrate, da štejete točke? Mi smo samo šteli število zmag :))


Kako pa veš kdaj je treba pit, če ne šteješ točk? Pri nas je bilo vsakih 100 pik treba pit.

Drugače pa ja, IMO na točke naredi zadevo bolj zanimivo, ker folk ne ne kopičit črnih kart v roki. Tudi drugače smo imeli par hišnih pravil, vezanih predvsem na to, da je igra morala bit hitra.

bozicek ::

GupeM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Enka ima toliko pravil, kot je bajt v Sloveniji.

Pa še kakšno pravilo več. Včasih se je kar med igro malo spremenilo/priredilo pravila :)


Vsak svoja pravila. Kot monopoly in postavljanje hotelov in hišk
Če me spomin ne vara (kasneje ko sem navodila bral) si lahko samo pri +5 izbiral barvo.
No tukaj je bilo enkrat tako da si ti (ta ki je vrgel)pri +2 izbral barvo, drugič da je lahko naslednji vrgel rdečo ali modro kakor je želel, ali lahko sam sebe na +2 prehitiš (se pravi da si dal gor +4), koliko kazenskih kart (ponavadi 3), gledaš ko teliček ko si na vrsti pa pade kombo in te vsi povprek prehitevajo, kreganje ali si rekel ena ko si imel zadnjo karto
Darila letos samo za poredne

velikBrokoli ::

Legon je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A vi tako resno igrate, da štejete točke? Mi smo samo šteli število zmag :))


Kako pa veš kdaj je treba pit, če ne šteješ točk? Pri nas je bilo vsakih 100 pik treba pit.

Drugače pa ja, IMO na točke naredi zadevo bolj zanimivo, ker folk ne ne kopičit črnih kart v roki. Tudi drugače smo imeli par hišnih pravil, vezanih predvsem na to, da je igra morala bit hitra.


Ah, sem pozabil, da so Slovenci večinoma kronični alkoholiki in v vsako aktivnosti najdejo izgovor za pijančevanje..

Zgodovina sprememb…

NuMaN ::

Ampak res.

Verjetno se na kakih 200 "mokrih" iger s kartami najde kak slačipoker.

HyperGL ::

bozicek je izjavil:

GupeM je izjavil:

Invictus je izjavil:

Enka ima toliko pravil, kot je bajt v Sloveniji.

Pa še kakšno pravilo več. Včasih se je kar med igro malo spremenilo/priredilo pravila :)


Vsak svoja pravila. Kot monopoly in postavljanje hotelov in hišk
Če me spomin ne vara (kasneje ko sem navodila bral) si lahko samo pri +5 izbiral barvo.
No tukaj je bilo enkrat tako da si ti (ta ki je vrgel)pri +2 izbral barvo, drugič da je lahko naslednji vrgel rdečo ali modro kakor je želel, ali lahko sam sebe na +2 prehitiš (se pravi da si dal gor +4), koliko kazenskih kart (ponavadi 3), gledaš ko teliček ko si na vrsti pa pade kombo in te vsi povprek prehitevajo, kreganje ali si rekel ena ko si imel zadnjo karto



Jaz pa imam v spominu da samo +4 je še spremenila barvo. Včeraj sem prebral še pred kratkim objavljeno razlago, da se črnih (torej vzami 2,4,5) ne sme podvojevat, torej karto na karto...

Legon ::

Ja, tako je bilo v originalnih pravilih. Samo je veliko bolj zabavno ce se crne lahko stacka in z njimi prehiteva. Pri nas je bilo hisno pravilo da z enako ali visjo lahko, ne mores pa na +4 igrat +2.

matobeli ::

Kako to "z višjo ali enako", prehitevaš lahko valda samo z identično karto :P

Stacking je bil pa fun, sploh pri tej verziji od Kocke ki ima precejšno število enakih +2 notri, nisi nikol točno vedel a boš fasal nazaj n-kratnik.

Legon ::

Pri črnih je bilo dovoljeno "prehitevat" z višjo, torej +4 na +2 in se je število kazenski kart pač seštevelo do tistega, ki je zadnji fasal. Pač house rule.

GupeM ::

Pri nas se je lahko prehitevalo samo z identično karto. Torej rumeno-zelena +2 na rumeno-zeleno +2. Enako za rdeče-modro. +4 na +4, sprememba barve na spremembo barve. +5 je pa itak samo ena (pri unikatoy enki). Pa pri +5 vsi kupujejo, vrže pa novo karto tisti, ki je igral +5.

Pri +4 barvo izbere tisti, ki je igral (zadnjo) +4. Pri +2 pa naslednji igralec izbere barvo glede na tisti dve, ki sta na +2 karti.

Drugače pa s ta malim zadnje čase igrava Uno flip. Karte so igralne na obeh straneh. Na eni strani so običajne štiri barve, na drugi pa malo bolj neonske (roza, turkizna, vijolična in oranžna). Včasih zabavno, ker misliš, da boš zaključil, potem pa nekdo vrže flip karto in moraš vse karte obrniti. Pa še nasprotniki vejo, kaj si imel.

HyperGL ::

Moja draga se je tudi navdusila nad to flip varianto, menda postane kar zivcna igra ko je vec igralcev... Podobno kot clovek ne jezi se na steroidih a.k.a Dog royal link

GupeM ::

Z več kot tremi igralci še nisem igral, tako da bi težko rekel. Imam pa občutek, da zna bit res kar napeto. Še posebej, če se igra hitro igro, ne da nekdo rabi 5 sekund, da sploh ugotovi da je na vrsti, nato pa še 10 sekund, da najde pravo karto.

matobeli ::

Mi mamo tudi flip, dark side ima cel kup +5, pol pa zmagej.

GupeM ::

Še posebej fajn je karta vleci, dokler ne dobiš tiste, ki jo je nasprotnik rekel. Tudi če imaš pravo karto v roki, moraš vleci, dokler ne dobiš prave. Včasih jih lahko dobiš tudi 10 ali 15, preden dobiš pravo barvo.

Opkow ::

Kot rečeno, objavljam navodila in sliko škatle.
Škatla
Prva stran
Druga stran

HyperGL ::

Bravo! Hvala ti! To so prava navodila za prvo edicijo igre karte ena, ki jo je proizvajali in prodajalo podjetje kocka d.o.o. pri nas v zgodnjih 90ih letih.

Ze tiskam ?

matobeli ::

Najlepša hvala tudi iz moje strani.

DePalmo ::

A, zato imamo svoja pravila o preskakovanju z +2 in +4. Tega tukaj ni omenjenega. Sicer smo pri nas ta pravila malce zaostrili, drugače se je na hitro naredilo da je eden kupoval 14+ kart.

matobeli ::

Sej piše da se lahko z vsako isto karto prehiteva.

Glede na to da je notri 8 kartic "kupi 2" je to max. "kupi 16" in ne da se hitro zgodi "kupi 14" ker se praktično ne zgodi.

kupi 4 je pa kakorkoli max. 12