» »

Nakup Audi A3 - mnenja

Nakup Audi A3 - mnenja

1 2
3
4 5

Vesoljc ::

moje mnenje je se vedno tako, da za rabljen avto dam 90% budgeta, 10% pa namenim za kompleten servis, pa si (skoraj) brez skrbi (razmerje 90/10 je okvirno).
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Marilyn ::

@Raptor f16

Mi ni problema dodat 3,4K vec, pa tudi golf mi ni kaj prevec vsec.Pa kljub temu da bi bil golf bolj racionalna izbira, bom pac naredil to napako in se drzal AUDIJA.

Invictus ::

Kupi avto ki ti je všeč. Te odločitve so vedno neracionalne.

Pomaga če imaš kakega zanesljivega mehanika. Potem je lažje izbrati določen avto.

Kia, Hundaiy, Chevrolet - to so samo približki avtov ... Noter dajo malo svetlečih lučk in spolirane plastike, in potem to preplačaš. Pri Nemcih vsaj veš da je podvozje in mašina v redu.

Poleg tega niso več tako poceni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Marilyn je izjavil:

@Raptor f16

Mi ni problema dodat 3,4K vec, pa tudi golf mi ni kaj prevec vsec.Pa kljub temu da bi bil golf bolj racionalna izbira, bom pac naredil to napako in se drzal AUDIJA.


Ja pol pa nimamo kj več debatirat, če si si zabil, da boš ta vato kupil, ga kupi. Falil ne boš, pač mal dražje te bo prišlo ko golf drgač pa zanesljivost in ostalo pa se drži standardov in nimaš kj skrbet.

Pojdi, najdi dobro ponudbo, preglej ohranjenost, papirje (obvezno), mal lahk tud po opremi presodiš, če je vreden denarja, za katerega ti ga nekdo prodaja in enostavno kupi in se pelji.

To je to.

Marilyn ::

5km stran od mene, cca. 12.000€, na gotovino mi bo dal popust...Ravno pravšnja cena?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=706...

Brias ::

a se zezas?

letnik 2008, uvoz, 12k eur?


2010, uvoz, 12k ...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=699...


2010, uvoz, slabsi motor, 12k
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=687...

jype ::

#firstworldproblems

Otroc v Afriki so pa lačni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Brias ::

EDIT:

ali pa tole:

Audi A3 Sportback 1.9 TDI S-line.PANORAMA.PDC.18 ALU
6 / 2008 SLOVENSKO poreklo - kupljen v SLO
VOZILO JE ODLIČNO OHRANJENO
PREVOŽENIH LE 53.600km
REDNO SERVISIRAN PRI POOBLAŠČENEM SERVISERJU PORSCHE KOPER
KUPLJEN V SLOVENIJI
VSA OPREMA
PANORAMSKO STREŠNO OKNO-Električni pomik
S-LINE ZUNANI PAKET TER 18 COL.PLATIŠČA
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=721...

ta avto bi jaz odpeljal za ( odvisno od karakterja prodajalca ) okrog 11k eur ...

res da mi bi argumentiral visoko ceno na racun nizkih KM, jaz pa njemu , ... model 5 let, ne glede na kilometre je treba dati 1k eur v velik servis ( 5 let ali 100k km ... )


vseeno bi raje vzel 2010 ... .de za 12k .... ATM je najcenejsi 2010 SLO 18.500 eur :)

Marilyn ::

@Brias

izhajam iz tega, da more imet avto 140KM in pa čez 150.000 prevoženih km nebi rad kupoval.

jype je izjavil:

#firstworldproblems

Otroc v Afriki so pa lačni.


Tvoje sporočilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

bdoxx ::

in pa čez 150.000 prevoženih km nebi rad kupoval.

lahko vprašam zakaj ne?

Marilyn ::

bdoxx je izjavil:

in pa čez 150.000 prevoženih km nebi rad kupoval.

lahko vprašam zakaj ne?


Lahko! Že 130.000 mi je preveč glede nato da dajem za avto 12k €.Pa kljub temu, da je to AUDI...Tako da dlje od tega nebi šel.Ker je pa to AUDI, načeloma to ni veliko med prevoženimi km in ceno.Napačno razmišljam?

Brias ::

@Marilyn izhajam iz tega, da more imet avto 140KM in pa čez 150.000 prevoženih km nebi rad kupoval.



ok ...

1. ali kupujes avto zase, s svojim denarjem ( ali imas v ozadju ... OCETA, strica, ki ti diktira KM na stevcu ,,,? )

ker razumi, da avto, uvozen iz tujine ne naredi manj kot 70.000 kilometrov na leto ...

razumi da ima 2010 ( uvoz ) z 180km na stevcu suma sumarum realne kilometre, ce je vozen SLABA 3 leta, ajde ...

razumi da ima 2008 ( uvoz ) z 140k km na stevcu NEREALNE KILOMETRE ... realni so MALO POD 300.000 km

in nisi ti ta srecko, eden na milion, da bos pa ravno ti dobil 5 let starga nemca z 25.000 km na leto ...



A3, 140.000 km za 12.000 eur uvoz ti je realno SAMO 2011 letnik !!!

2008 ... kako ze .... blefiraj drugim, samemu sebi vsaj ne laaaazi ,,,
( bazzar jamajka ... )

Vikking ::

Amapk z malo prevoženimi kolimetri do 100.000km niti pod razno NE sprejmi dejstva, da se je vozilo že tako hitro servisiralo pri popoldancu. Za mene more imeti vozilo do prvega velikega servisa poštemplano servisno v nulo (z preverbo na pooblaščencu), skupaj z računi.

Če je nekdo kupil novo vozilo za 20k€ in več, potem je pa šparu na servisu 50€/letno pri nekem popoldancu, meni smrdi po nategu. Poleg tega da gre vsa tovarniška garancija v maloro.
Do 100k km more imeti vozilo VSE urejeno, brez najmanjšega izgovora. 100% sledljivost vseh servisov.

Marilyn ::

1. ali kupujes avto zase, s svojim denarjem ( ali imas v ozadju ... OCETA, strica, ki ti diktira KM na stevcu ,,,? )


Nobenega zaledja, moj denar!...

Bom dobro razmislil o vsemu kar si napisal!

Utk ::

Ne razumem zakaj ne bi napraskal še par jurjev in kupil nekaj novega spodobnega, tudi če ne audija, če že imaš 12 jurjev v kešu. Že srednjeročno bi bilo to ceneje. Niti ne razumem kako se lahko nekdo pali na a3, ampak to je že druga stvar.

jype ::

Marilyn> Nobenega zaledja, moj denar!...

Po mojih izkušnjah bi bilo najbolje storiti takole:

Investiraš 10 jurjev v bitcoin, 500 v dober tečaj angleščine (sodeč po tvojem podpisu), 500 daš na stran za bencin in servise, z jurjem ki ti ostane pa kupiš starega Audija 80 (če ga res nujno rabiš).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Marilyn ::

Utk je izjavil:

Ne razumem zakaj ne bi napraskal še par jurjev in kupil nekaj novega spodobnega, tudi če ne audija, če že imaš 12 jurjev v kešu. Že srednjeročno bi bilo to ceneje. Niti ne razumem kako se lahko nekdo pali na a3, ampak to je že druga stvar.


Ni to da nimam, ne rabim nič praskat...Sprva sem mislil it kupovat nov avto za cca. 25kEUR..Samo zakaj?!....Kot slišim je AUDI odličen, ceneje in pa nič obremenjujočega, tudi če ima že par 10k km. Zakaj mi je pa AUDI A3 neizmerno všeč, je pa brezveze razlagat. Ljudje smo različni in vsak ima svoj užitek.

jype je izjavil:

Marilyn> Nobenega zaledja, moj denar!...

Po mojih izkušnjah bi bilo najbolje storiti takole:

Investiraš 10 jurjev v bitcoin, 500 v dober tečaj angleščine (sodeč po tvojem podpisu), 500 daš na stran za bencin in servise, z jurjem ki ti ostane pa kupiš starega Audija 80 (če ga res nujno rabiš).


Bom te kar ignoriral, prav?!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

jype ::

Marilyn> Bom te kar ignoriral, prav?!!

Dogovorjeno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Utk ::

Potem ga kupi, če ti je všeč. Na forumu itak ne boš zvedel za posamezen primerek ali je dober ali ne.

al1976 ::

Oj,

Imel nov A3 1.9TDI 105PS od 2003-08 (naredil 130k) ter od 2008-11 leto starega A3 1.8TFSI Sportback (naredil svojih 50k).

Z obema ni bilo nobene težave. Diesel je bil bolj robat drugače pa oba povsem zanesljiva in zelo kompaktna. Z rabljenimi izven kulanc in garancij je pa boolj ali manj loterija, seveda pa lahko veliko narediš s preverbami kot so ti že pisali drugi. Jaz bi ti svetoval nakup vozila kuplejenega v Sloveniji in z zgodovino za povrhu pa še tole:
http://www.amzs.si/si/367/default.aspx

In ja kupil zato ker mi je bil všeč in je bil dražji cca 5% od golfa.

Aleš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

chrush ::

Bom kratek. Audi A3 ni zgrešen nakup, če ti ustreza njegova velikost. Kvaliteta ni vprašljiva, ne bom trdil, da ne bo nikoli kakšnega izrednega servisa. Bolj je tukaj vprašljivo, ali ti ni škoda vreči toliko denarja vstran, glede na to, da avto svojo vrednost izgublja. Če je to tvoj višek denarja, ki ga ne boš pogrešal, potem kupi. Predlagam pa, da si ga sam pripelješ iz tujine in ga ne kupuješ pri nas, razen če ne poznaš koga, ki ga prodaja.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

TheJack ::

Odsvetujem AMZSjev pregled vozila pred nakupom. Oz. bolje rečeno, ga ne priporočam, oz. če se boš zanj odločil, se ne zanesi na rezultate. Od njih drugega kot to "da je vozilo ohranjeno letom in prevoženim kilometrom primerno", nisem dobil. Da je termostat fuč, niso opazili. Na turbino me niso opozorili, prav tako ne na pumpo servo volana. Da je olja in zavorne tekočine premalo, tudi ne. Niti tega ne, da je prednji ležaj fuč.

Če sumiš, da je bil avto zaleten (izmerijo menda debelino laka), ali pa da so kilometri prevrteni nazaj (za tole sicer nisem prepričan, če ugotovijo), potem ga pelji tja, drugače pa stran vrženih 100 EUR.
Bonis nocet, qui malis parcit.

-valvoline- ::

2.0tdi se izogibat,pokajo glave kot po tekočem traku in imajo težavo z porabo olja. Ali mal starejši 1.9tdi PD,al pa zadnji 1.6tdi model. Baje so 1.6tdi izjemno vzdržljivi in primerljivi z starimi 1.9tdi. Večina porodnih težav z CR tehnologijo so pr 1.6tdi odpravil.

Zgodovina sprememb…

Brias ::

marilyn...

ko gres na avto net, klikni napredno iskanje, in bolj na koncu dol, desno, kliknes slovensko poreklo...

in dobis avte, kupljene v SLOVENIJI ...

tu je tudi realno od 15 - 25kkm na leto ...


ce je pa uvoz... me pa nervirajo ze ... PRVI LASNIK ...

a res ...

prvo ga je kupil nemc
nemc ga proda firmi .de
.de firma ga proda .slo firmi

on ga se ni registriral, ti bos ze vpisan PRVI v SLO

ampak bos v najboljsem primeru 4. lastnik in ti ga prodaja 3. lastnik ...

z nemcem pa tako ... RESNICNO ... 70k na leto ...

ce ti je realnih 140k max, ne kupuj avta iz UVOZA pod letnikom 2011


se enkrat ... tole je realno, DOBER LETNIK in ... ugodno ... cene so nastavljene za menjave, leasing, kredo, staro za staro ....

ce se vsaj malo pregovarjas / BREZ DA NAJDES KAJ NA AVTU ( gotovina, imej sabo 500 EUR are in reci da pac nisi hotel iti z gotovino v ljubljano .... ) / moras odpeljati za 11.000 eur in NJIHOVI STROSKI PREPISA

8.2010
130kkm
Audi A3 Sportback 1.6 TDI DPF Ambiente -NAVI -DIGI. KLIMA 11.970 €
diesel motor, 1598 ccm, 77 kW / 105 KM
ljubljana ( koprska ulica :) )

in pa

3.2010
174 kkm
Audi A3 Sportback 2.0 TDI DPF Ambition 12.190 €
diesel motor, 1968 ccm, 103 kW / 140 KM
murska sobota

ali pa se dobi z tistim ki je v kopru, 2008 z 50k KM ,,, ce ne drugega, bos vsaj videl ali ti 1.6 motor ugaja, blizu ti je, morda se zmenita za ceno ki ti bo vsec in se kilometre bos imel realno slovenske ...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=721...
koper, ankaranska 7

Marilyn ::

Tale iz M.S mi je edini pritegnil pozornost, ostala dva ne, ker imata 105KM ( saj nebom dirkal, pač enostavno želim imet 140KM). Ob vsem tem branju moram pač priznati, da sem postal še bolj zmeden kot na začetku. Sedaj sem še bolj v dvomih ali ima avto realne km (recimo 120.000), kljub temu da je star že 5 let.Je najbolj pametno da se zapeljem v Nemčijo in si tam kupim avto?
Ah ja...

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

http://www.autoscout24.de/DetailsGTM.as...

realna cena al prevec

a lahko se kdo tole pokomentira prosim?

jype ::

Marilyn> Ob vsem tem branju moram pač priznati, da sem postal še bolj zmeden kot na začetku.

Itak sploh ne potrebuješ ničesar, samo rad bi nekaj, ne veš pa točno kaj.

Obešaš se na kilometre, ki v resnici pomenijo bistveno, _bistveno_ manj kot redna vzdrževanost vozila (ker ni popolnoma nič neobičajnega, da je avto pri 200kkm v precej boljšem stanju kot enak avto pri 100kkm).

Težiš s konji (bistvene razlike med 140KM in 105KM pri običajni vožnji v resnici ni).

Nujno hočeš Audija, ker ti je všeč, kar je najslabši možen razlog za nakup motornega vozila.

Skratka, rad bi se obnašal kot otrok, pa te skrbi, da bo kdo to opazil, ko se boš nategnil.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

D3m ::

Marilyn je izjavil:

Tale iz M.S mi je edini pritegnil pozornost, ostala dva ne, ker imata 105KM ( saj nebom dirkal, pač enostavno želim imet 140KM). Ob vsem tem branju moram pač priznati, da sem postal še bolj zmeden kot na začetku. Sedaj sem še bolj v dvomih ali ima avto realne km (recimo 120.000), kljub temu da je star že 5 let.Je najbolj pametno da se zapeljem v Nemčijo in si tam kupim avto?
Ah ja...


Nič nisi zmeden. Zmedenega te delajo drugi. Pojdi do tvojega soseda, ki ti ponuja popust za 12k. Pojdita na testno vožnjo in se odloči. Ker, ko sem jaz kupoval avto nisem na S-Tju spraševal za mnenje ampak sem se odločal pri prodajalcu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

al1976 ::

Nasi "trgovci" nabavijo nekaj takega ga malo pošminkajo in prodajajo za 10k+ :)

link

Italjan v mestih, brez vzdrževanja in po možnosti vse skupaj videl dve menjave olja ter potem groza ko gre vse po spisku narobe..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

Isotropic ::

pa verjetno je ze sam italijanski prodajalec mal previl km nazaj

Marilyn ::

@jype

ha ha ha ti si, veš kaj ne....a se nisva midva nekaj zmenla...

Kakorkoli že, fantje hvala za te nasvete!!!

gruntfürmich ::

Buggy je izjavil:

jaz sem ti zgoraj podal link na test od DEKRE, kjer to zagotavljajo...ti pa prosim obrazlozi na kaj si sugeriral s tem
mešanica chevroleta in opla... je teba še sploh kaj dodati kar se tiče zanesljivosti???
pa bo konec sprasevanja in sprenevedanja...
bolj simpl ne more bit...a ne?

ti si podal nek test za en avto, jaz sem podal za več avtov. zdaj, več avtov je boljša statistika kot manj (upam da se s tem strinjaš), kar pa moja statistika prikazuje za opel kot znamka ni tako fina kot jo ti opevaš. če temu dodaš chervoleja, ki je v mojem linku sicer samo eden (ampak po tvoje je to dovolj), je mešanica katastrofalna.
zdaj, ker pa niti ti niti jst nisva podala informacij za točno tisti avto, ne vem kdo se bolj spreneveda; jst ki sem rekel na splošno, argumentirano iz mojih obsežnih statistik, ali ti ki si se omejil zgolj na statistiko enega avta in ki mu pripisuješ zanesljivost enako nekega drugega iz iste hiše...!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Marilyn> ha ha ha ti si, veš kaj ne....a se nisva midva nekaj zmenla...

Da me boš ti ignoriral, ja. Zgleda se ne moreš držat dogovora.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

Brias ::

Isotropic je izjavil:

Isotropic je izjavil:

http://www.autoscout24.de/DetailsGTM.as...

realna cena al prevec

a lahko se kdo tole pokomentira prosim?


poleg vseh dajatev bo tvoj se DDV ( 20% ), kateri v primeru tvojega avta ne more biti specificiran na racunu ...

Isotropic ::

a zato, ker ni prek handlerja?
ce bi pa bilo, pa nebi bilo treba placati ddv?

Zgodovina sprememb…

al1976 ::

Če gre za uvoz iz EU je potrebo plačati v SLO DMV in pa mislim da morebitno razliko v %DDVja. Lahko raziščemo točno...

Isotropic ::

ni treba, hvala.
racun novega ne velja verjetno, k je bil ddv placan ze takrat?

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Marilyn je izjavil:

Tale iz M.S mi je edini pritegnil pozornost, ostala dva ne, ker imata 105KM ( saj nebom dirkal, pač enostavno želim imet 140KM). Ob vsem tem branju moram pač priznati, da sem postal še bolj zmeden kot na začetku. Sedaj sem še bolj v dvomih ali ima avto realne km (recimo 120.000), kljub temu da je star že 5 let.Je najbolj pametno da se zapeljem v Nemčijo in si tam kupim avto?
Ah ja...


pa daj vzemi kalkulator v roke pa izračunaj. Tak avto dnevno prevozi vsaj 100km. Kar pri cc 300 delovnih dneh pomeni 30.000 letno, če sploh ne upoštevamo še dopusta. Pet let pomeni minimalno 150.000 kilometrov, pa še to če gre za avto kupljen v Sloveniji. V Nemčiji lahko mirno računaš še 100.000 več. Tam pač ljudje ne kupujejo avtomobila, če se vozijo v službo 5km kot v Sloveniji.

95% avtomobilov v tem segmentu , ki ima na števcu manj kot 30k letno ima prevrtene kilometre, če gre za uvoz ta številka zraste na 99%. Zdaj pa računaj, če boš imel srečo.

Za situacijo smo pač krivi slovenčki sami, k naivno verjamemo, da so kilometri dejanski odraz stanja vozila in pri nas praktično ne moreš prodat avta z 200k kilometrov. Seveda pol slabše ohranjenega s prevrtenimi kilometri prodaš brez težav.

gruntfürmich ::

si je avtor prebral moj link o blogu na volan.si?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Marilyn ::

gruntfürmich je izjavil:

si je avtor prebral moj link o blogu na volan.si?


Prebral!
Torej ta teden, ko bom šel k prodajalcu in mi bo trdil, da ima avto dejansko 130,000 km (star 5 let itd.)...se mu lahko mirne vesti režim v faco?! Potem ko se bom še isti dan selil v Kranj, gledat spet drugega "lepotca"....lahko vajo ponovim!
Na koncu bom pop***l in si šel kupit novega in kasneje jamral da sem moral dati za avto 25k€, da imam zaupanje!

Isotropic ::

pa se tle ga nimas, ker je mala moznost, da je bila kaksna nesreca pri prevozu in so mu recimo na novo barvali streho.
alpa te bodo na servisu ocurili, ko ti ne bodo menjali filtra za olje, zaracunali ga pa bodo.

Vesoljc ::

kaj pa ce se odlocis za (turbo)bencinarja pa ga predelas na plin?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Brias ::

Isotropic je izjavil:

a zato, ker ni prek handlerja?
ce bi pa bilo, pa nebi bilo treba placati ddv?



obklukaj ali autoscout ali mobile.de

na autoscout poleg Angebotsdetails / detailed search / desno dol /Mwst. ausweisbar

Mwst. ausweisbar ( tax reclaimable ) ...

ni nujno da zato ker ni prek handlerja .... tudi handler ti lahko proda z nespecificiranim davkom...

pac izberi da ti taksnih avtov ne kaze ...

D3m ::

Pa dejte že nehat plašiti Marilyna pa kaj bo ali ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

Marilyn je izjavil:

Prebral!
Torej ta teden, ko bom šel k prodajalcu in mi bo trdil, da ima avto dejansko 130,000 km (star 5 let itd.)...se mu lahko mirne vesti režim v faco?! Potem ko se bom še isti dan selil v Kranj, gledat spet drugega "lepotca"....lahko vajo ponovim!
Na koncu bom pop***l in si šel kupit novega in kasneje jamral da sem moral dati za avto 25k€, da imam zaupanje!

lahko postopaš tako kot si ti razumel prispevek in laično vstrajaš pri 150Mm in se ti na koncu prodajalec smeji ne v faco ampak za hrbtom, lahko pa tako kot dejansko pravi prispevek greš z mehanikom gledat avto in ko ti zatrdi da je stanje super pa čeprav vsaj 50Mm več od željenega veš da te ne bodo nategnili...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

Marilyn je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

si je avtor prebral moj link o blogu na volan.si?


Prebral!
Torej ta teden, ko bom šel k prodajalcu in mi bo trdil, da ima avto dejansko 130,000 km (star 5 let itd.)...se mu lahko mirne vesti režim v faco?! Potem ko se bom še isti dan selil v Kranj, gledat spet drugega "lepotca"....lahko vajo ponovim!
Na koncu bom pop***l in si šel kupit novega in kasneje jamral da sem moral dati za avto 25k€, da imam zaupanje!


ravno obratno, nehaj se obešat na kilometre in kupi avto, ki je ohranjen. Preden kupiš pelji k mehaniku, ki mu zaupaš in naj avto temeljito pregleda. ČE daš 12k za avto potem te tudi tistih 100€za pregled ne bo pobralo. ČE kupuješ od avtohiše, pa upoštevaj, da ti pripada tudi garancija. Tako, da če ne gre ravno za neko levo firmo, ki lahko od danes do jutri zapre vrata potem te prehudo ne bodo nategnili.

Marilyn ::

gruntfürmich je izjavil:

Marilyn je izjavil:

Prebral!
Torej ta teden, ko bom šel k prodajalcu in mi bo trdil, da ima avto dejansko 130,000 km (star 5 let itd.)...se mu lahko mirne vesti režim v faco?! Potem ko se bom še isti dan selil v Kranj, gledat spet drugega "lepotca"....lahko vajo ponovim!
Na koncu bom pop***l in si šel kupit novega in kasneje jamral da sem moral dati za avto 25kEUR, da imam zaupanje!

lahko postopaš tako kot si ti razumel prispevek in laično vstrajaš pri 150Mm in se ti na koncu prodajalec smeji ne v faco ampak za hrbtom, lahko pa tako kot dejansko pravi prispevek greš z mehanikom gledat avto in ko ti zatrdi da je stanje super pa čeprav vsaj 50Mm več od željenega veš da te ne bodo nategnili...


Mislim da sem pravilno razumel prispevek, v mojemu odg. sem se pač omejil na km. Si mi dal misliti, trma glede km je že bolj popustila. Kar se pa tiče ostalih stvari...pri pregledu avtov se bom pa itak oborožil z dvema kolegoma (en popravlja avte in prodaja, drugi tudi ni popoln bebec). In seveda če bo prodajalec pustil da ga odpeljem na pregled, me prav malo briga za 100EUR!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marilyn ()

Buggy ::

gruntfürmich je izjavil:

Buggy je izjavil:

jaz sem ti zgoraj podal link na test od DEKRE, kjer to zagotavljajo...ti pa prosim obrazlozi na kaj si sugeriral s tem
mešanica chevroleta in opla... je teba še sploh kaj dodati kar se tiče zanesljivosti???
pa bo konec sprasevanja in sprenevedanja...
bolj simpl ne more bit...a ne?

ti si podal nek test za en avto, jaz sem podal za več avtov. zdaj, več avtov je boljša statistika kot manj (upam da se s tem strinjaš), kar pa moja statistika prikazuje za opel kot znamka ni tako fina kot jo ti opevaš. če temu dodaš chervoleja, ki je v mojem linku sicer samo eden (ampak po tvoje je to dovolj), je mešanica katastrofalna.
zdaj, ker pa niti ti niti jst nisva podala informacij za točno tisti avto, ne vem kdo se bolj spreneveda; jst ki sem rekel na splošno, argumentirano iz mojih obsežnih statistik, ali ti ki si se omejil zgolj na statistiko enega avta in ki mu pripisuješ zanesljivost enako nekega drugega iz iste hiše...!?


nocem vec smetiti temo in razlagati stvari nekomu, ki se prebere ne kar linkam ;((

Kje si ti videl da sem podal informacijo za en avto...ze samo v povzetku bi lahko videl, da gre za dva novejsa modela iste, hise ki jo blatis od tega enega, ki ze vec let ostaja zmagovalec med testiranimi rabljenimi avtomobili. Spotaknil sem se ob Opel in ne Chevrolet, da ne bo pomote.

...na morda ti bo slo s tem interaktivnim linkom DEKRE kaj lazje...v "medium calls "poleg Insignie lahko izberes recimo se BMW3, Audi A4, Ford Mondeo ter Peugeot 405 pa porocaj kaj opazas, ko izberes rezultate testa na prevozenik 50-100Kkm...bo slo?

v "compact class" pa lahko poleg nove Opel Astre izberes se Audi A3 ter ostale pa porocaj kaj si dognal prav?

http://www.used-car-report.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

WarpedGone ::

Kar pri cc 300 delovnih dneh pomeni 30.000 letno

Precej bolša ocena št. delovnih dni na leto je 250, od tega lahk daš stran še vsaj 20 dni dopusta in si na okrog 230 službenih voženj letno. Dopusta je par dni več, včasih greš pa še na kakšno naduro in se cca zgliha.

230 je za celo četrtino manj od 300 zato zgoraj ocenjenih 150k zniža na 110k letnih km. Ni zanemarljiva razlika.
Zbogom in hvala za vse ribe

TheJack ::

Še en nasvet, če smem....

Na prvi strani si napisal, da ne nameravaš prevoziti veliko km, ampak kljub vsemu vztrajaš pri dizlu. Svetujem ti, da vseeno razmisliš o bencinarju. Jaz sem dizla kupil zato, ker sem bil skorajda prisiljen v to; dobil sem namreč tako službo, da dnevno samo tja in nazaj prevozim cca. 130 km. Z bencinarjem bi metal denar stran. Če se ne bi toliko vozil, ne bi nikoli vzel dizla. Vsak lahko sam izračuna, pri kaki letni kilometrini se dizel izplača (nekje sem slišal 25.000 letno, ampak po mojem je še več). Ni dovolj računati le stroškov za nafto, treba je računati še dražje vzdrževanje. Še posebej se IMO za manjše kilometrine ne splača kupovati rabljenih dizlov:

1. Rabljeni dizli so mnogo dražji od primerljivo ohranjenih in zmogljivih bencinarjev. Še posebej VAG.
2. Rabljeni dizli imajo v 99,9% primerih prevoženih mnogo več km od enako starih bencinarjev.
3. Dizli so bistveno dražji za vzdrževanje od bencinarjev. Šobe, turbina...itd.
4. Dizla uničiš, če ga neogretega tiščiš. Bencinarji so po mojih izkušnjah manj občutljivi na nekoliko bolj grobo vožnjo (res pa nimam izkušenj z modernimi "downsizanimi" turbobencinci...).

Skratka, za podoben ali manjši denar bi znal dobiti enako zmogljivega, novejšega in bolje ohranjenega bencinskega A3. Res je sicer, da so bile nekatere VW turbobencinske mašine menda precej zanič, ampak saj ti bodo znali tule svetovati, katerih se ogibati.
Bonis nocet, qui malis parcit.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8114328 (12591) gddr85
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13828393 (24248) D3m
»

IZBIRA MED AUDI A6 in A3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13131636 (26098) miraldi
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10622016 (17214) amigo_no1
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227417 (25026) amigo_no1

Več podobnih tem