» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
128 / 128
»
»»

FireSnake ::

Kako zavaja in laže se lepo vidi tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t696292/p822...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

easyrider3 ::

Ha ha ha ha ha ha


Gambino ::

Kakšne so razlike med temi TVji:

LG OLED55G33LA,
LG OLED55G36LA,
LG OLED55G39LA.

Edino kar najdem je da, so za različen trg narejeni. Je to vsa razlika, ali še kaj?

edi45 ::

Gambino je izjavil:

Kakšne so razlike med temi TVji:

LG OLED55G33LA,
LG OLED55G36LA,
LG OLED55G39LA.

Edino kar najdem je da, so za različen trg narejeni. Je to vsa razlika, ali še kaj?


Tako je, narejeni za različne trge, včasih imajo malo drugačna stojala in včasih imajo malo drugačne tv tunerje in podporo za PIP(picture in picture), če se ne motim? V končni fazi, je vseeno, še vedno je G3 in in važno če je za naš trg ali nemški. Delalo bo ravno tako, kot mora.

mAXTER ::

Včasih je razlika še v sami barvi tv-a glede na zadnje 3 cifre

Gambino ::

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK

edi45 ::

Gambino je izjavil:

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK


Dvomim da bo šlo, sem že sam gledal v preteklosti TVje iz Nemčije, ampak zaradi velikosti ni bilo možno poslati.

Ti je boljša opcija se zapeljati v Avstrijo, imajo več poslovalnic. Od Graza do Celovca, Beljaka in Linza. Kaj ti je pač bližje

https://www.electronic4you.at/lg-oled55...

https://www.electronic4you.si/lg-oled55...

easyrider3 ::

Gambino je izjavil:

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK



Zakaj pokaže isto ceno za 55 ali 65 velikost?

CoreySteel ::

Jaz in moji starši smo pred cca petimi leti hkrati kupli OLED. Jaz LG, oni Philipsa. Po petih letih uporabe Philipsov 55POS9002 izgleda takole:







Burn in je tako hud, da verjetno celo prepoznate, katerega ISPja imajo tastari in kater program največ gledajo. Spodnja fotografija bi morala biti rumena barva :)) Fotografije niti ne pokažejo vsega, v živo izgleda PRECEJ slabše, ljudje so vsi zelene barve ko vesoljci. Burn in se je začel pojavljati že zelo zgoraj, bi rekel po enem letu uporabe.

Moj LG OLED55B8PLA nima pikice burna. Ima pa zato en svetel piksel, za katerega niti ne vem več, da obstaja.
Twitter: @CoreySteel_

edi45 ::

CoreySteel je izjavil:

Jaz in moji starši smo pred cca petimi leti hkrati kupli OLED. Jaz LG, oni Philipsa. Po petih letih uporabe Philipsov 55POS9002 izgleda takole:







Burn in je tako hud, da verjetno celo prepoznate, katerega ISPja imajo tastari in kater program največ gledajo. Spodnja fotografija bi morala biti rumena barva :)) Fotografije niti ne pokažejo vsega, v živo izgleda PRECEJ slabše, ljudje so vsi zelene barve ko vesoljci. Burn in se je začel pojavljati že zelo zgoraj, bi rekel po enem letu uporabe.

Moj LG OLED55B8PLA nima pikice burna. Ima pa zato en svetel piksel, za katerega niti ne vem več, da obstaja.


Ti že ime pove vse pri Philipsu - POS(Piece Of Shit):))

Moj stari C8 pri kolegu tudi brez pikica burn ina. Prav tako moj CX.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Gambino ::

easyrider3 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK



Zakaj pokaže isto ceno za 55 ali 65 velikost?



Zajeb na strani. Drugače je za 65 LINK


Kako je z uveljavljanjem garancije pri nas, če kupim TV v Nemčiji. To mi je še pomembno.

Okapi ::

Moraš vprašati na pooblaščeni servis od proizvajalca. Pri nekaterih lahko garancijo uveljavljaš pri nas, pri nekaterih pa ne moreš. Lahko je odvisno tudi od tega, v kateri (tuji) trgovini si kupil - ali je pooblaščen prodajalec, ali "sivi" (pre)prodajalec.

edi45 ::

Gambino je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK



Zakaj pokaže isto ceno za 55 ali 65 velikost?



Zajeb na strani. Drugače je za 65 LINK


Kako je z uveljavljanjem garancije pri nas, če kupim TV v Nemčiji. To mi je še pomembno.


Če je EU garancija, kar Nemčija ima potem ni problema. Ampak spet, ČE boš lahko kupil, ker so omejitve pri pošiljanju v tujino.

andrej69 ::

CoreySteel je izjavil:

Jaz in moji starši smo pred cca petimi leti hkrati kupli OLED. Jaz LG, oni Philipsa. Po petih letih uporabe Philipsov 55POS9002 izgleda takole:







Burn in je tako hud, da verjetno celo prepoznate, katerega ISPja imajo tastari in kater program največ gledajo. Spodnja fotografija bi morala biti rumena barva :)) Fotografije niti ne pokažejo vsega, v živo izgleda PRECEJ slabše, ljudje so vsi zelene barve ko vesoljci. Burn in se je začel pojavljati že zelo zgoraj, bi rekel po enem letu uporabe.

Moj LG OLED55B8PLA nima pikice burna. Ima pa zato en svetel piksel, za katerega niti ne vem več, da obstaja.


Ta Philips je letnik 2017, torej je že bil kar nekaj star, ko ste ga kupili..8-O Sicer pa so ti paneli še bili kar dovzetni na vžagano sliko, in zastajanje slike..

Na današnjih OLED modelih je zgodba povsem drugačna že zaradi same tehnoogije panelov, kakor precej izboljšano tehnologijo za preprečitev vžgane slike in ostalega:)

CoreySteel ::

Ja zdaj 2024 se govori da so bili dovzetni, takrat leta 2017 se jih je pa branilo :D Pa tudi nagrado EISA best buy je dobil, kot si napisal za tistega zgoraj :))
Twitter: @CoreySteel_

easyrider3 ::

Za zapečeno sliko je v prvi vrsti najbolj pomemben sistem preprečevanja tega in tukaj ima LG najbolje narejeno.

Treba je imeti tudi vse pravilno nastavljeno saj najdejo se tudi ljudje kateri so sliko vžgali na novejših LG OLED kot je CX,C1,C2.
Kako je sedaj pri Philipsu glede tistega tečnega opozarjanja,da se bo TV ugasnil zaradi zaščite panela

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

CoreySteel je izjavil:

Ja zdaj 2024 se govori da so bili dovzetni, takrat leta 2017 se jih je pa branilo :D Pa tudi nagrado EISA best buy je dobil, kot si napisal za tistega zgoraj :))

EISA nagrado best buy bo dobil tudi letošnji model, pa tudi naslednje leto. Kaj vam še ni jasno, da se to kupi.

CoreySteel ::

Seveda, ravno to sem hotel poudarit.
Twitter: @CoreySteel_

Baltazar: ::

No moj LG C9. Star 4 leta. Takrat oziroma za mnoge še danes Best of The Best TV z ne vem kakšnimi nagradami vse.
TV se je postavil in od takrat stoji na miru se ni premikal.
Tudi iz pooblaščenega servisa dobil odgovor, da okvara ekrana preseže strošek popravila.
Ziher je ekran Philipsov:))


Nisem edini s takšno in podobno težavo. Poznam osebno in ko se je težava začela pojavljat veliko prebral o teh težavah na tujih forumih. Velika večina zdrži garancijo potem pa se začnejo pojavljat take in podobne težave.
Samo stran od LGja in fpbs, da mu ne boste kaj preveč nasedali.

edi45 ::

Baltazar: je izjavil:

No moj LG C9. Star 4 leta. Takrat oziroma za mnoge še danes Best of The Best TV z ne vem kakšnimi nagradami vse.
TV se je postavil in od takrat stoji na miru se ni premikal.
Tudi iz pooblaščenega servisa dobil odgovor, da okvara ekrana preseže strošek popravila.
Ziher je ekran Philipsov:))


Nisem edini s takšno in podobno težavo. Poznam osebno in ko se je težava začela pojavljat veliko prebral o teh težavah na tujih forumih. Velika večina zdrži garancijo potem pa se začnejo pojavljat take in podobne težave.
Samo stran od LGja in fpbs, da mu ne boste kaj preveč nasedali.


Samo LG proizvaja OLED panele za vse proizvajalce. Ampak, za sebe imajo nove modele, ostalim pa tišijo lanske modele. Je pa tudi razlika od panela do panela, potem kakšne "ukrepe" ima sam TV pred burninom itd. Na mojem 2 leti in 10 mesecev starem CX-u je še vedno kot prvi dan :D Kljub zlorabljanju s PS5. Odvisno je tudi od same sreče, kakšen primerek dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

PacificBlue ::

Imas na netu teste LG C9 preko 8000 ur uporabe brez znakov burn in.
Si imel pač smolo.

easyrider3 ::

Odvisno je tudi glede samih nastavitev,kaj se gleda,koliko časa na dan TV deluje,da slučajno ne izklapljaš TV iz električnega omrežja saj poprej ali morda tudi sedaj je še vedno tako,da v stand by načinu TV dela tiste procese proti zažigu slike. Zdaj,če pa proizvajalec opozarja,da ne sme TV imeti nastavljeno osvetlitev na maksimalno in podobne zadeve in uporabnik vseeno to počne in se slika morda zaradi tega vžge je pa za take ljudi obhod od OLED TV. V končni fazi pa je tako,da je pa bedasto ,da bi ti nekdo prepovedal neko nastavitev slike katera tebi ugaja in ti priporoča tisto kar ti sploh ne ugaja. Zato pa verjetno nekateri tudi bežijo stran od OLED TV

Da kupiš zelo drag TV pa ti potem rečejo,da moraš ga gledati pod določenimi nastavitvami katere ti sploh ne ugajajo hvala lepa bi se reklo.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

Odvisno je tudi glede samih nastavitev,kaj se gleda,koliko časa na dan TV deluje,da slučajno ne izklapljaš TV iz električnega omrežja saj poprej ali morda tudi sedaj je še vedno tako,da v stand by načinu TV dela tiste procese proti zažigu slike. Zdaj,če pa proizvajalec opozarja,da ne sme TV imeti nastavljeno osvetlitev na maksimalno in podobne zadeve in uporabnik vseeno to počne in se slika morda zaradi tega vžge je pa za take ljudi obhod od OLED TV. V končni fazi pa je tako,da je pa bedasto ,da bi ti nekdo prepovedal neko nastavitev slike katera tebi ugaja in ti priporoča tisto kar ti sploh ne ugaja. Zato pa verjetno nekateri tudi bežijo stran od OLED TV

Da kupiš zelo drag TV pa ti potem rečejo,da moraš ga gledati pod določenimi nastavitvami katere ti sploh ne ugajajo hvala lepa bi se reklo.

Ti si prav genij za pisanje bedarij.
polde

Baltazar: ::

edi45 je izjavil:

Baltazar: je izjavil:

No moj LG C9. Star 4 leta. Takrat oziroma za mnoge še danes Best of The Best TV z ne vem kakšnimi nagradami vse.
TV se je postavil in od takrat stoji na miru se ni premikal.
Tudi iz pooblaščenega servisa dobil odgovor, da okvara ekrana preseže strošek popravila.
Ziher je ekran Philipsov:))


Nisem edini s takšno in podobno težavo. Poznam osebno in ko se je težava začela pojavljat veliko prebral o teh težavah na tujih forumih. Velika večina zdrži garancijo potem pa se začnejo pojavljat take in podobne težave.
Samo stran od LGja in fpbs, da mu ne boste kaj preveč nasedali.


Samo LG proizvaja OLED panele za vse proizvajalce. Ampak, za sebe imajo nove modele, ostalim pa tišijo lanske modele. Je pa tudi razlika od panela do panela, potem kakšne "ukrepe" ima sam TV pred burninom itd. Na mojem 2 leti in 10 mesecev starem CX-u je še vedno kot prvi dan :D Kljub zlorabljanju s PS5. Odvisno je tudi od same sreče, kakšen primerek dobiš.

Moj je bil ene tri leta ok. No tista "packa" na sredini je bila opazna že prej toda samo na svetlejših podlagah tako da ni bilo ne vem kako moteče, če res nisi pikolovski. Črte pa so se začele pojavljat pred enim dobrim pol leta. Sedaj pa se to samo stopnjuje.

PacificBlue je izjavil:

Imas na netu teste LG C9 preko 8000 ur uporabe brez znakov burn in.
Si imel pač smolo.

To ni burn in.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Baltazar: ()

freesty ::

Sam imam Sony A8G, je ze tudi par let star panel. Brez burn-ina in ostalih anomalij.
Videl sem ze dosti TVjev z DSE in me to drasticno moti. Ta tv pa nima nobenih znakov anomalij zato mi ga kar ni za zamenjat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Gambino ::

edi45 je izjavil:

Gambino je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK



Zakaj pokaže isto ceno za 55 ali 65 velikost?



Zajeb na strani. Drugače je za 65 LINK


Kako je z uveljavljanjem garancije pri nas, če kupim TV v Nemčiji. To mi je še pomembno.


Če je EU garancija, kar Nemčija ima potem ni problema. Ampak spet, ČE boš lahko kupil, ker so omejitve pri pošiljanju v tujino.


Si imel prav. Čeprav lahko izbereš Slovenijo, te na koncu ko vse vpišeš opozori, da tja ne pošiljajo. Nič naročil v Sloveniji, bom pač plačal 200E dražje oz 1600E. Upam, da ne bom razočaran nad LG OLED55G36 modelom :)

easyrider3 ::

Seveda ni bi smel biti razočaran saj to je bil lansko leto kot nekako najboljši TV.

edi45 ::

Gambino je izjavil:

edi45 je izjavil:

Gambino je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Tole bi naročil iz nemčije, se mi zdi dobra cena LINK



Zakaj pokaže isto ceno za 55 ali 65 velikost?



Zajeb na strani. Drugače je za 65 LINK


Kako je z uveljavljanjem garancije pri nas, če kupim TV v Nemčiji. To mi je še pomembno.


Če je EU garancija, kar Nemčija ima potem ni problema. Ampak spet, ČE boš lahko kupil, ker so omejitve pri pošiljanju v tujino.


Si imel prav. Čeprav lahko izbereš Slovenijo, te na koncu ko vse vpišeš opozori, da tja ne pošiljajo. Nič naročil v Sloveniji, bom pač plačal 200E dražje oz 1600E. Upam, da ne bom razočaran nad LG OLED55G36 modelom :)


Lahko pa greš do Majdiča v Avstrijo, electronic4you.si Včasih je kar razlika med njegovo in našo ceno v Sloveniji

easyrider3 ::

Majdič in electronic4you imata isto ceno 1.491,34 Eur. Imaš ga nekaj ceneje še v Sloveniji pri prodajalcu priporočam.si za 1.476,20 Eur https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-g...

edi45 ::

easyrider3 je izjavil:

Majdič in electronic4you imata isto ceno 1.491,34 Eur. Imaš ga nekaj ceneje še v Sloveniji pri prodajalcu priporočam.si za 1.476,20 Eur https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-g...


Majdič = electronic4you.si

undertacker ::

Kater oled tv mi priporočate, gledam med lg c3 in Samsung S90C
Hvala

easyrider3 ::

LG C3 vzami

andrej69 ::

undertacker je izjavil:

Kater oled tv mi priporočate, gledam med lg c3 in Samsung S90C
Hvala


Oba sta nekje enako kvalitetna. Vsak ima pluse in minuse.

Samsung ima širši barvni razpon in ima višjo svetilnost kot LG, zlasti v HDR, pa tudi bolje ohranja svetlost HDR v igralnem načinu.

LG pa podpira audio formate DTS in Dolby Vision. Ima tudi boljše gibanje slike nižjih resolucij kot Samsung, zaradi česar je boljši za gledanje pretočnih vsebin, zlasti v situacijah z nizko bitno hitrostjo.

easyrider3 ::

Tisti barvni razpon sploh ne igra neke vloge edino višja svetilnost je samo plus za Samsung in pa sigurno mi minus mu je večja verjetnost zažiga slike.

undertacker ::

Razlika v ceni je 150€, lg c3 dobim za 950€

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Tisti barvni razpon sploh ne igra neke vloge edino višja svetilnost je samo plus za Samsung in pa sigurno mi minus mu je večja verjetnost zažiga slike.


Za nekatere je to pomembno za druge pač ne..

undertacker je izjavil:

Razlika v ceni je 150€, lg c3 dobim za 950€


Potem kupi Lg-ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

easyrider3 ::

Samsung ima tudi za en drek sistem enega najslabših,če smo že pri tem.

tbostjan ::

Jaz sem pa lastnik Samsuna S90. Mene navdušuje predvsem slika in res je zelo kakovosten televizor.
Pokritiziral bom pa operacijski sistem, kater ne podpira NBA TV... naprimer to je zame moteče...
Drugače pa super TV s super sliko-kar je zame najpomembnejše...

Gambino ::

easyrider3 je izjavil:

Majdič in electronic4you imata isto ceno 1.491,34 Eur. Imaš ga nekaj ceneje še v Sloveniji pri prodajalcu priporočam.si za 1.476,20 Eur https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-g...


Omenjeno podjetje dobiva TV-je na črnem trgu (brez DDV).
Direktor je bil lastnik spletne trgovine Topcena, ki pa je zaprto zaradi davčne utaje…
Možno pa tudi, da gre za refurbished – obnovljen TV saj je njihova prodajna cena nižja od dobavne cene preko uradnega LG dobavitelja.
Če se vam TV pokvari do te mere, da vam servis izda izjavo o nepopravljivosti – kar pomeni, da mora LG EU odobriti menjavo tega modela z enakim ali novim identičnim, smo skoraj prepričani, da vam pri nakupu preko tega podjetja s takšnim uvozom tega ne bodo mogli zamenjati edino če bodo sami kupili novega in vam ga bodo »počastili«.

easyrider3 ::

Potem takem je treba to prodajalno priporočam.si črtati-obvoz za nakup kakega aparata.

edi45 ::

Gambino je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Majdič in electronic4you imata isto ceno 1.491,34 Eur. Imaš ga nekaj ceneje še v Sloveniji pri prodajalcu priporočam.si za 1.476,20 Eur https://priporocam.si/izdelek/lg-oled-g...


Omenjeno podjetje dobiva TV-je na črnem trgu (brez DDV).
Direktor je bil lastnik spletne trgovine Topcena, ki pa je zaprto zaradi davčne utaje…
Možno pa tudi, da gre za refurbished – obnovljen TV saj je njihova prodajna cena nižja od dobavne cene preko uradnega LG dobavitelja.
Če se vam TV pokvari do te mere, da vam servis izda izjavo o nepopravljivosti – kar pomeni, da mora LG EU odobriti menjavo tega modela z enakim ali novim identičnim, smo skoraj prepričani, da vam pri nakupu preko tega podjetja s takšnim uvozom tega ne bodo mogli zamenjati edino če bodo sami kupili novega in vam ga bodo »počastili«.


newsflash, vsaka trgovina kupuje zalogo iz tujine brez DDV. Ni to noben črni trg lol. Verjetno pride iz tujine brez DDV po malo nižji nabavni in imajo malo nižjo maržo, v smislu oz upanju da bodo več prodali kot konkurenca.

Kodi ::

Mene pa zanima kakšna je razlika med tema dvema TVjema?
LG OLED65C31LA / LG OLED65C32
https://www.makspro.si/catalog/product_...
Saj ni neke razlike v ceni, 20€, toda vseeno me zanima, ker jaz razlike ne najdem.

undertacker ::

Tudi sam gledam na Amazonu modele lg c3 55 zoll

LG OLED55C37LA cena 1150€
LG OLED55C31LA cena 999€
LG OLED55C34LA cena 1090€

Zakaj takšna razlika v ceni?

Domen17 ::

Zdravo kateri tv mi priporocate do 1500e
55 incni?

PacificBlue ::

Kodi je izjavil:

Mene pa zanima kakšna je razlika med tema dvema TVjema?
LG OLED65C31LA / LG OLED65C32
https://www.makspro.si/catalog/product_...
Saj ni neke razlike v ceni, 20€, toda vseeno me zanima, ker jaz razlike ne najdem.


Nekje sem zasledil, da ima drazji model daljinec z nfc čipom, tako da lahko upravljas tv tudi preko telefona.

andrej69 ::

undertacker ::

Za 1500€ dobiš v tujini že lg g3

fpbs ::

Domen17 je izjavil:

Zdravo kateri tv mi priporocate do 1500e 55 incni?

S kakšne razdalje se bo pa gledalo? Za ta denar že dobiš OLEDa 65":
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

Kodi je izjavil:

Mene pa zanima kakšna je razlika med tema dvema TVjema?
LG OLED65C31LA / LG OLED65C32
https://www.makspro.si/catalog/product_...
Saj ni neke razlike v ceni, 20€, toda vseeno me zanima, ker jaz razlike ne najdem.

Razlika je samo v barvi zadnje stene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fpbs ()

easyrider3 ::

Kot je že omenil "fpbs" ti je najboljša izbira LG 55OLEDC3 in še bojša ti je opcija,da lahko za svoj budget dobiš celo 65" velikost isti TV,kar najrž bi bilo najbojša izbira. Koliko daleč stran boš gledal od TV??????????
««
128 / 128
»
»»