» »

Zaščita avtomobila pred krajo

Zaščita avtomobila pred krajo

1
2
»

Bolf3nk ::

... če pa ga NE BI imel zavarovanega pa ne bi dobil NIČ!
V čem je zdaj problem. Lahko si srečen da vsaj nekaj dobiš.

Enako je pri totalki

Furbo ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vedno odklenem in zaklenem avto iz neposredne bližine. To je razdalja manj kot 2 metra, ponavadi 1 meter. Na kak način bi mi lahko nepridiprav prestregel signal? Je pa res, da bi lahko že z razdalje 30+ metrov odklenil avto.

A ti misliš, da če stojiš zraven avta, ko ga odklepaš/zaklepaš, da potem signal ne potuje 30m daleč, ampak samo preskoči iz ključa v avto?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kamiKaZaA ::

Bolf3nk je izjavil:

... če pa ga NE BI imel zavarovanega pa ne bi dobil NIČ!
V čem je zdaj problem. Lahko si srečen da vsaj nekaj dobiš.

Enako je pri totalki

Jaz pa pravim, da si na veliki izgubi, če ti ga ukradejo. Ker eni tukaj pišejo, da imaš zavarovan avto proti kraji, pa če ti ga ukradejo, si pol greš kupit drugega podobnega, ker tak dobiš isto denarja kot je vreden avto. O tem teče debata, da temu ni tako. In to dopovedujem drugim, da zavarovalnica nikoli ne izplača polne tržne vrednosti avta (sem že napisal v enem od prejšnjih komentarjev), če ga ukradejo ali če ocenijo kot totalka. Pa eni še kar pišejo, da daš zavarovat proti kraji, pa si lahko miren.

In OP sprašuje, kako zaščititi avto pred krajo, ter sem mu sam dal konkretni predlog, kateri pri meni deluje že 8+ let. Ker toliko časa živim v tej ulici in toliko časa imam tudi avto parkiran pred blokom (ta je že drugi). Pa tudi prejšnji kupljen rabljeni je bil Renault. In lahko samo potrkam, da mi ga šr niso ukradli. Ker je v tem času bilo ukradenih 10+ avtov na tem odprtem prostem parkirišču. Lahko pa se že jutri zbudim in mojega avta več ne bo, kjer sem ga danes pustil. Nikoli se ne ve. In ni nobene garancije, da ga ne ukradejo.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Furbo je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vedno odklenem in zaklenem avto iz neposredne bližine. To je razdalja manj kot 2 metra, ponavadi 1 meter. Na kak način bi mi lahko nepridiprav prestregel signal? Je pa res, da bi lahko že z razdalje 30+ metrov odklenil avto.

A ti misliš, da če stojiš zraven avta, ko ga odklepaš/zaklepaš, da potem signal ne potuje 30m daleč, ampak samo preskoči iz ključa v avto?

No ta odgovor pa ne poznam, ker se nisem nikoli poglabljal v to. Lahko pa se kaj več razpišeš. Vsaka informacija je koristna. Že vnaprej hvala za dodatna pojasnila kako deluje keylessGO ključ in kako daleč okoli potuje signal pri stisku za odklep vozila.

Raptor F16 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vam dam primer od kolega. Kupil novi avto na gotovino. MPC: 23k €. On je plačal 20k €. Full kasko zavarovan. Avto star manj kot leto dni in mu ga ukradejo na prakplacu pred blokom. Od zavarovalnice dobi 14k €. Torej za manj kot leto dni stari avto je dobil -6.000 € od cene za katero je on dal. Novi avto brez popustov pa je bil 23k €. In si je potem lahko kupil manj kot 1 leto stari isti avto za 14k? Ne, ni si ga mogel, niti 3 leta starega nebi dobil za ta denar. Vglavnem samo za predstavo, na kakšni izgubi si lahko četudi imaš full kasko zavarovan avto.

In boljše je preventivno početi to, kar oteži krajo avtomobila kot pa se zanašati na zavarovanje proti kraji in si misliti, "eh saj če mi ga ukradejo, bo že zavarovalnica krila vso škodo".

Pa je res temu tako?


Zavarovalnica vedno ponudi odškodnino v višini EuroTax-cenitve. Da pa se s sposobnim odvetnikom, ponavljam ODVETNIKOM bognedaj s kako odškodninsko družbo spisat pritožbo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kamiKaZaA ::

Raptor F16 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vam dam primer od kolega. Kupil novi avto na gotovino. MPC: 23k €. On je plačal 20k €. Full kasko zavarovan. Avto star manj kot leto dni in mu ga ukradejo na prakplacu pred blokom. Od zavarovalnice dobi 14k €. Torej za manj kot leto dni stari avto je dobil -6.000 € od cene za katero je on dal. Novi avto brez popustov pa je bil 23k €. In si je potem lahko kupil manj kot 1 leto stari isti avto za 14k? Ne, ni si ga mogel, niti 3 leta starega nebi dobil za ta denar. Vglavnem samo za predstavo, na kakšni izgubi si lahko četudi imaš full kasko zavarovan avto.

In boljše je preventivno početi to, kar oteži krajo avtomobila kot pa se zanašati na zavarovanje proti kraji in si misliti, "eh saj če mi ga ukradejo, bo že zavarovalnica krila vso škodo".

Pa je res temu tako?


Zavarovalnica vedno ponudi odškodnino v višini EuroTax-cenitve. Da pa se s sposobnim odvetnikom, ponavljam ODVETNIKOM bognedaj s kako odškodninsko družbo spisat pritožbo.

Tudi on se ni strinjal s prvo ponudbo in je najel odvetnika. Ta je potem iztržil nekoliko več od prve ponudbe. In teh 14k € je bil plafon. On pa je plačal full kasko na 23k € vrednosti in ne na 20k € vrednosti kot je dal za avto. Avto je torej bil ocenjen pri manj kot letu dni starosti na -9.000€ kot je znašala Malo Prodajna Cena na katero se tudi sklepa zavarovanje. Ogromno je izgubil pri tej kraji avtomobila, čeprav je bil full kasko zavarovan avto.

Koraaz ::

Vedno odklenem in zaklenem avto iz neposredne bližine. To je razdalja manj kot 2 metra, ponavadi 1 meter. Na kak način bi mi lahko nepridiprav prestregel signal?


Zmotilo me je, ker si napisal, kot, da je nemogoče prestreči signal, če imaš izklopljen Keylessgo, glede na to, da se da signal prestreči tudi pri 20 let starih ključih na daljinsko odklepanje, ki ne uporabljajo keylessgo.

Načeloma ti res ne more nihče prestreči signala, če nikogar ni v bližini, ki bi imel hardware za prestrezevanje signala, ampak na žalost je baje tega čedalje več, ko imaš sumljive ljudi na javnih parkiriščih, ki prežijo na svoje žrtve in na tak način lovijo signale za namen kraje.

Če pa imaš ti vse to izključeno, potem teh potovanj siganala ni. In če si si pogledal moj zgornji priložen video, se lepo vidi, kako so prestregli signal od parkiranega Mercedesa. Enostavno, če bi on imel izključen keylessGO mu tista dva lopova nebi mogla odpeljati avta izpred hiše.


Sem pogledal video in je tudi pisalo, da bi lahko krajo preprečil z enostavno napravo za zaklepanje volana. Pa bi tista palca, ki blokira volan bila res dovolj, da bi preprečil nepridiprave?

En video, ki bi mogoče komu prišel prav?

Raptor F16 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Zavarovalnica vedno ponudi odškodnino v višini EuroTax-cenitve. Da pa se s sposobnim odvetnikom, ponavljam ODVETNIKOM bognedaj s kako odškodninsko družbo spisat pritožbo.

Tudi on se ni strinjal s prvo ponudbo in je najel odvetnika. Ta je potem iztržil nekoliko več od prve ponudbe. In teh 14k EUR je bil plafon. On pa je plačal full kasko na 23k EUR vrednosti in ne na 20k EUR vrednosti kot je dal za avto. Avto je torej bil ocenjen pri manj kot letu dni starosti na -9.000EUR kot je znašala Malo Prodajna Cena na katero se tudi sklepa zavarovanje. Ogromno je izgubil pri tej kraji avtomobila, čeprav je bil full kasko zavarovan avto.


Katera znamka in model, če ni skrivnost?

:| To je tak... jaz sem že kalkuliral, da bi v vsakem primeru najmanj izgubil na ponudbi za Megana Business line za 12.800 EUR. To je bil tist "korona popust" enkrat konec meseca maja. Ti avtomobili se tudi po petih letih še vedno prodajajo za okoli 10 jurjev. Največ izgubiš na dodatni opremi in če je to bil kak nizkocenovc "naloudan" z opremo me niti ne čudi, da so ga tako slabo ocenili. Tisto kar pri avtomobilu resnično preplačaš in na koncu tudi spušiš je dodatna oprema, čeprav je tudi ta "zavarovana".
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA je izjavil:

Furbo je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vedno odklenem in zaklenem avto iz neposredne bližine. To je razdalja manj kot 2 metra, ponavadi 1 meter. Na kak način bi mi lahko nepridiprav prestregel signal? Je pa res, da bi lahko že z razdalje 30+ metrov odklenil avto.

A ti misliš, da če stojiš zraven avta, ko ga odklepaš/zaklepaš, da potem signal ne potuje 30m daleč, ampak samo preskoči iz ključa v avto?

No ta odgovor pa ne poznam, ker se nisem nikoli poglabljal v to. Lahko pa se kaj več razpišeš. Vsaka informacija je koristna. Že vnaprej hvala za dodatna pojasnila kako deluje keylessGO ključ in kako daleč okoli potuje signal pri stisku za odklep vozila.


@Furbo še vedno čakam na odgovor :O

Vidim, da si se prijavil ob 20:18, torej sklepam, da si prebral moje vprašanje. Ker resnično bi še rad slišal 2. mnenje od nekoga, ki se tukaj predstvalja, da je strokovnjak za keylessGO.

Namreč jaz novega vozila z keylessGO nisem želel kupiti, a je avto bil z najvišjo opremo in je žal to del serijske opreme. Potem je poklical prodajalec vodjo serviserjev iz delavnice. Ta si je vzel skoraj 10 minut časa in mi je vse od A do Ž razložil o keylessGO. Torej kako daleč potuje signal. Da moram paziti, če imam izklopljen keylessGO in odklepam avto, da to ne počnem iz 30+ metrov, ampak iz neporedne bližine, najboljše čim bližje. Da če imam ključe blizu vhodnih vrat mi pri vključenem keylessGO lahko prestrežejo signal, če ga pa izključim pa ne.

Naj pri vključenem keylessGO imam ključe nekje v sredini stanovanja čimbolj vstran od oken ali vhodnih vrat lahko tudi v nameski škatli za keylessGO, katera preprečuje oz. popači oddajanje signala in tako naprej.

Tako, da sedaj bi res rad še slišal 2. mnenje, da grem jutri do tega vodje servisa Renault in mu pokažem ta komentar in ga povprašam kdo sedaj laže in zavaja, ter zakaj mi je pred slabimi dvemi leti prodajal laži oz. drugače razlagal od tega tvojega komentarja. Upam, pa da ne bo na koncu izpadlo, da je on resnično strokovnjak za keylessGO ti pa navadni gustek, kateri nima pojma kako deluje keylessGO, ko je izključen in kako daleč potem potuje signal, ko ti odkleneš vozilo tik ob vozilu z pred tem izklopljenim keylessGO. In sedaj ali pametuješ tukaj ali pa nas trolaš.

Čakam na odgovor. Imaš 24 ur časa, da naštudiraš.

kamiKaZaA ::

Raptor F16 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Zavarovalnica vedno ponudi odškodnino v višini EuroTax-cenitve. Da pa se s sposobnim odvetnikom, ponavljam ODVETNIKOM bognedaj s kako odškodninsko družbo spisat pritožbo.

Tudi on se ni strinjal s prvo ponudbo in je najel odvetnika. Ta je potem iztržil nekoliko več od prve ponudbe. In teh 14k EUR je bil plafon. On pa je plačal full kasko na 23k EUR vrednosti in ne na 20k EUR vrednosti kot je dal za avto. Avto je torej bil ocenjen pri manj kot letu dni starosti na -9.000EUR kot je znašala Malo Prodajna Cena na katero se tudi sklepa zavarovanje. Ogromno je izgubil pri tej kraji avtomobila, čeprav je bil full kasko zavarovan avto.


Katera znamka in model, če ni skrivnost?

Mazda CX-3 skoraj najvišja oprema. Dobesedno je imel vse (avtomatska klima, navigacija, kamera, parkirni,...) razen usnja in še nekaj drobnarij, katere pa so v najvišji opremi. In ta najvišja oprema je bila 2k višja od tega kar je on kupil.

Koraaz je izjavil:

Vedno odklenem in zaklenem avto iz neposredne bližine. To je razdalja manj kot 2 metra, ponavadi 1 meter. Na kak način bi mi lahko nepridiprav prestregel signal?


Zmotilo me je, ker si napisal, kot, da je nemogoče prestreči signal, če imaš izklopljen Keylessgo, glede na to, da se da signal prestreči tudi pri 20 let starih ključih na daljinsko odklepanje, ki ne uporabljajo keylessgo.

Načeloma ti res ne more nihče prestreči signala, če nikogar ni v bližini, ki bi imel hardware za prestrezevanje signala, ampak na žalost je baje tega čedalje več, ko imaš sumljive ljudi na javnih parkiriščih, ki prežijo na svoje žrtve in na tak način lovijo signale za namen kraje.

Meni je vodja serviserjev obrazložil, da najmanj tvegam, če sem vedno zraven avta, ko avto odklenem ali zaklenem. Obrazložil mi je tudi, da če bi nekdo prestrezal signal in bi bil 5 metrov oddaljen od mojega vozila, jaz pa bi odklepal iz 2 metrov, mi potem takem nebi mogel prestreči signala. In poudaril, da je največja napaka pri ljudeh, da odklepajo vozilo, ko so več 10 metrov oddaljeni od svojega vozila.

EDIT: To sem pozabil. Ko je keylessGO izključen se ključ obnaša/deluje kot delujejo tisti stari ključi na daljinsko upravljanje.

Koraaz je izjavil:


Sem pogledal video in je tudi pisalo, da bi lahko krajo preprečil z enostavno napravo za zaklepanje volana. Pa bi tista palca, ki blokira volan bila res dovolj, da bi preprečil nepridiprave?

Dobro. Bodimo realni. Komu se bi dalo vsako večer dajati to palico gor in jo vsako jutro dajati dol. Meni osebno ne.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

kamiKaZaA je izjavil:


Mazda CX-3 skoraj najvišja oprema. Dobesedno je imel vse (avtomatska klima, navigacija, kamera, parkirni,...) razen usnja in še nekaj drobnarij, katere pa so v najvišji opremi. In ta najvišja oprema je bila 2k višja od tega kar je on kupil.


Praviš avto star manj kot leto z manj kot 50 jurji na števcu... Zelo slaba cenitev. To bi še Eurotax več ocenil. Katera zavarovalnica če ni skrivnost ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kamiKaZaA ::

Raptor F16 je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Mazda CX-3 skoraj najvišja oprema. Dobesedno je imel vse (avtomatska klima, navigacija, kamera, parkirni,...) razen usnja in še nekaj drobnarij, katere pa so v najvišji opremi. In ta najvišja oprema je bila 2k višja od tega kar je on kupil.


Praviš avto star manj kot leto z manj kot 50 jurji na števcu... Zelo slaba cenitev. To bi še Eurotax več ocenil. Katera zavarovalnica če ni skrivnost ?

To pa sem pozabil. Sicer pa se tudi on ni strinjal in ni želel sprejeti, ter je šel do odvetnika. Tudi jaz sem bil šokiran nad to ponudbo. Premalo. Rssnično premalo.

bbbbbb2015 ::

realize je izjavil:

Pozdravljeni,

lastim si Renault Megane (2011). Ker naj bi te avtomobile na veliko kradli, me zanima, ali lahko s čim krajo preprečim? V mislih imam vgradnjo kakšnega skritega killswitch-a ali kaj podobnega. Predloge kot so "Pazi kje puščaš avto" ipd. že poznam.

Lep pozdrav.


Po moje je najbolje imeti GPS+GSM tracker, montiran v armaturko. Malo sem gledal nekaj oddaj, pa nekaj dokumentarcev. Nihče ne nalaga avta na kamion. Avto se ponavadi ukrade, odpelje z lastnimi kolesi nekam 50-60km stran ali pa čez prvo mejo. Tam potem avto prevzame nekdo drug, ki ga pelje do destinacije. Če je poceni, se pelje čez mejo na Hrvaško, morda v Bosno. Če je drag, gre pri nas čez mejo na Madžarsko, pa Romunija, Bolgarija, ter proti Rusiji in Moldaviji, oz. v tisti kot.

Vsakdo, ki krade, redko udari kar na blef. Ponavadi si ogleduje avte več dni. Avto, ki se ne premika cel teden je bolj na udaru, kot avto, ki enkrat je, pa ga ni.

Tracker se sicer da motiti, samo majhni prenosni jammerji ne morejo motiti vseh frekvenc, veliki jammerji pa so tako veliki, da se to opazi. Poleg tega mora biti jammer recimo na armaturki, kar se opazi. Pa četudi je na armaturki, ne more motiti recimo signala BMWjev, ki imajo anteno zunaj na strehi v tisti večji enoti. Sicer tu ne gre za tak avto, samo jammerji so najboljši statični.

Drugače pa ja, starejši avti so super za dele. Motorji in vse seveda ima številko, samo to bi se moralo pogledati, ko se izdaja homologacija za dotično državo.

Drugače pa samo če volan zasukaš do konca, potegneš kartico ven, oz. ključ, da se volan zaklene, si povzročil nekomu 15-20 minut zafrkavanja, manj spretni pa bodo morali avto vžgati z rezervno armaturko, ki bo morala biti v avtu ves čas vožnje. Tak avto ne more čez mejo. Tega me je naučil en policaj.

sandmat ::

jammerji niso veliki. V kufer spraviš takega, ki ti povozi vse frekvenčne pasove 100Hz-2.4GHz. par 10m naokoli na precej nizki moči, če pojačaš, precej dlje.

chort ::

GPS/GNSS jammer sem pred leti kupil na ebayu za ~15€. Bil je velikosti nokie 3310, laufal na isto baterijo in gladko povozil vse satelitske signale (L1, L2 itd) v radiju 500m. Testirali smo vse, od ročnih pa do RTK survey grade sprejemnikov.
Predvidevam, da ga ima danes vsak malo sposobnejši tat, tako da ne računajte preveč na GPS tracking.

Netrunner ::

chort je izjavil:

v radiju 500m.


500m ? Si mislil 50m, ker 500 je precej za talo malo zadevo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

chort ::

Netrunner je izjavil:

chort je izjavil:

v radiju 500m.


500m ? Si mislil 50m, ker 500 je precej za talo malo zadevo.

Prav si prebral, petsto metrov oz. pol kilometra, verjetneje še dlje, ampak dlje kot toliko od skupine z nisem hodil z jammerjem, ker smo dokazali svoj point (ranljivost GNSS tehnologije).
GNSS sateliti krožijo na višini cca 20.000 km in imajo relativno šibke oddajnike zaradi šibkega sistema napajanja na sončne celice. K temu prištej še neusmerjeni anteni na obeh straneh (satelitih in sprejemniku), kar pomeni da signal enostavno preglasiš z najnavadnejšim neumnim kričačem na pravih frekvencah.
To je med drugim tudi zelo dober razlog proti satelitskemu cestninjenju (če se je kdo spraševal, zakaj le-to ni pogostejše, prej ali slej bi se našel debil z jammerjem, ki bi nehote sesul precej več kot le svoj tracker).

Furbo ::

kamiKaZaA je izjavil:

@Furbo še vedno čakam na odgovor

Ja saj si si sam odgovoril, če lahko avto odkleneš na 20m ali koliko si napisal, potem ima pač tvoj ključ toliko dometa.
In tudi če se postaviš zraven avta in tam odklepaš, bo signal še vseeno nesel 20m in če nekdo stoji v tem dometu, ga lahko prestreže.
Nisem noben strokovnjak ampak to je ja logično a ni?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kamiKaZaA ::

Furbo je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

@Furbo še vedno čakam na odgovor

Ja saj si si sam odgovoril, če lahko avto odkleneš na 20m ali koliko si napisal, potem ima pač tvoj ključ toliko dometa.
In tudi če se postaviš zraven avta in tam odklepaš, bo signal še vseeno nesel 20m in če nekdo stoji v tem dometu, ga lahko prestreže.
Nisem noben strokovnjak ampak to je ja logično a ni?

Če bi to bilo tako kot si sedaj opisal, bi se kradlo 1000x več avtov. Ni to tako enostavno kot ti opisuješ. Potem bi tudi preko keylessGO lovili signal iz 20+ metrov, pa sem dal videoposnetek kraje mercedesa, kjer lopov lovi signal iz manj kot 1 metra razdalje in drugi pomogač odklepa avto iz manj kot 1 metra oddaljen od avta. Tako da signal ne potuje po celi ulici oz. ko enkrat odkleneš avto, še potem ne potuje ta signal 30+ metrov kot ti veleva tvoja čudna logika.

sandmat ::

če stisneš gumb za odklep na daljincu seveda signal leti po celi ulici. Signal ni ves čas isti, v tem je catch.

Furbo ::

kamiKaZaA je izjavil:

Če bi to bilo tako kot si sedaj opisal, bi se kradlo 1000x več avtov. Ni to tako enostavno kot ti opisuješ. Potem bi tudi preko keylessGO lovili signal iz 20+ metrov, pa sem dal videoposnetek kraje mercedesa, kjer lopov lovi signal iz manj kot 1 metra razdalje in drugi pomogač odklepa avto iz manj kot 1 metra oddaljen od avta. Tako da signal ne potuje po celi ulici oz. ko enkrat odkleneš avto, še potem ne potuje ta signal 30+ metrov kot ti veleva tvoja čudna logika.

Če se lahko odklene avto na 20m, kot je napisal, potem ima signal toliko dometa, a ni tako?
Če bom jaz pritisnil ključ za odklepanje, a se bo signal kar ustavil pri ključavnici, češ, moje delo je opravljeno, ali bo potoval tudi naprej?
Saj je vendarle radijski signal, ki potuje v vse smeri, ne pa ciljana raketa.
Če nočeš prestrezanja, potem bo edino dobri stari 'neumni' ključ dober.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

Znanje fizike kemikaze je očitno podobno njegovim ostalim znanjen - tudi radijski valovi so predmet zarote reptilov.

Netrunner ::

Ne se kregat, na youtubu imate malo morje primerov in razlag



Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ukraden RS6 vprašanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11725233 (17405) matijadmin
»

Odklepanje s ključem proži alrarm[KIA Cee'd]

Oddelek: Na cesti
243890 (3162) St235
»

Hekerji lahko odklenejo milijone volkswagnov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10629947 (22805) pirlo
»

BMW, odkleni se

Oddelek: Novice / Varnost
2713966 (10522) fosil
»

VW passat karavan ali Peugeot 508SW (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7120901 (18708) čuhalev

Več podobnih tem