» »

Na novo sestavljen računalnik, crkuje

Na novo sestavljen računalnik, crkuje

«
1
2 3

Carjou ::

Pozdravljeni,
včeraj sem skupaj sestavil računalnik, že med inštalacijo Windowsov mi je bilo čudno, da se je računalnik, kar od sebe ugašal. Po končani inštalaciji sem opazil, da se napaka pojavlja. Torej pc vklopim se zažene vse normalno, potem dela 1-5 min in samo crkne in se ponovno vklopi, tako se ponavlja v nedogled.

Matična: ASRock Pro RS Intel B660M
Procesor: i5 12400F, hladilnik NZXT T120
Ram: G.Skill Trident DDR4-3600
Napajalnik: NZXT C650 PA
Grafična: Zaenkrat stara 1050Ti
Disk: 1TB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280

Event Viewer:



Poizkusil sem že odklopiti vse USB naprave, pregledal sem napajalne kable, odklopil sem ventilatorje in vedno isti rezultat. Temperature so povsem normalne, pomoje se niti ne more pregreti v tako kratkem času. Prilagam slike Event Viewer-ja, če kdo kaj razbere iz njih.

Hvala že v naprej za odgovore.

Lp

hojnikb ::

verjetno si dobil krs plosco in/ali napajalc. Poskusi izkločit s kakim starim pcjem, če ga mas.
#brezpodpisa

Carjou ::

Sedaj sem poizkusil z menjavo napajalnika in je zadeva ista. Hvala za odgovor

Carjou ::

Sem še malo testiral in opazil., da je v igri CSGO delal 30min brez problem, ko sem igro ugasnil pa je po par min spet crknil. Čudno, je možno, da je problem programskega izvora ali je skor 100%, da je problem v komponentah?

kuglvinkl ::

A se ti proc pregreva,ker je HSF slabo namescen?
Your focus determines your reallity

link_up ::

to si kaksen kabel premalo priklopil...

ali pa opazuj ene pol ure senzorje v biosu.

pa najmocnejsi napajalnik najdi.
In and Out

kuglvinkl ::

Ce imas dve palcki rama, eno iztakni in opazuj,ce se ponovi napaka.
Your focus determines your reallity

Carjou ::




To so temperature v CSGO. Vecinoma 39 max pa 48,5. Preverm se enkrat kable napajalnika.

link_up ::

Lahko je res se ram. memtest pozeni.
In and Out

Carjou ::

Sem poizkusil prvo z enim ramom potem se z drugim pa je z obema isti rezultat. Jutri probam se memtest, ce bom znal. Hvala zaenkrat.

kuglvinkl ::

potem je plata prej kot proc.
Your focus determines your reallity

Lowink ::

Ni vredno testiranja, daj profijem in se znebi dolgoročne krivde.

sbawe64 ::

Bios si posodobil ?
https://www.asrock.com/mb/Intel/B660m%2...

Kateri winsi ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Carjou ::

Bios je posodobljen. Najbolje, da res peljm nekomu, ki dela z tem in ima vec komponent z katereimi lahko preizkusi. Hvala vsem za pomoc.

neosonic ::

Meni se je dogajalo isto, na koncu je bilo krivo, da sem preslabo vtaknil RAM v režo in se je ugašal.

filip007 ::

Kakšen Linux, daj gor, treba je razčleniti, ali je hard ali soft problem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tomlin ::

mimogrede poguglal. Če si inštaliral w11 boš mogoče imel težave..

Ali Intel Core i5-12400F podpira Windows 11?
Pozdravljeni vsi, trenutno zgornji procesor ni na podprtem seznamu.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

meho7 ::

Zakaj pa nebi podpiral? Procesor se 2 leti ni star :))

tomlin ::

Preveč me vprašaš. Poguglaj če je na spisku vseh intel procesorjev, ki jih podpira w11. lp

Verjeten odgovor
https://community.intel.com/t5/Processo...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

kuglvinkl ::

W11 ni issue.
Your focus determines your reallity

tomlin ::

na uradnem w11 seznamu sicer obstaja, očino ms sam ne ve kako in kaj. težave pa kot lahko prebereš imajo s tem procesorjem tudi drugi

https://learn.microsoft.com/en-us/windo...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Carjou ::

Hvala vsem za odgovore. Danes sem računalnik peljal k računalničarju. Prej me je klical in rekel, da mu dela ze 5 ur brez napake in crkovanja. Je pa rekel, da ni naredil nič posebnega le, da je v Windowsih nekaj nastavil. Sedaj ga še testira, grem pa verjetno jutri ali pa v ponedeljek po njega in sporočim kaj je bilo.

KTr1sk ::

tomlin je izjavil:

mimogrede poguglal. Če si inštaliral w11 boš mogoče imel težave..

Ali Intel Core i5-12400F podpira Windows 11?
Pozdravljeni vsi, trenutno zgornji procesor ni na podprtem seznamu.


All Intel® Core™ Processors that are 8th Generation and higher support Windows 11

Jaz imam 11th gen in ni bil podprt, dokler nisem dokupil TPM modul, ampak ne opazim nobene razlike, tudi prej je deloval brez reseitranj ipd.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

DeeJay ::

Carjou je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Danes sem računalnik peljal k računalničarju. Prej me je klical in rekel, da mu dela ze 5 ur brez napake in crkovanja. Je pa rekel, da ni naredil nič posebnega le, da je v Windowsih nekaj nastavil. Sedaj ga še testira, grem pa verjetno jutri ali pa v ponedeljek po njega in sporočim kaj je bilo.


nekje maš slab stik... lahko pa da je kriva tudi zunanja naprava.
Boš videl kaj bo, ko ga boš mel spet doma.
Don't f with me.

bi_đi ::

Kaj ima isti napajalni kabel? Si probal tudi drugo vtičnico v stanovanju? Morda je pa krivo nihanje napetosti na omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bi_đi ()

KTr1sk ::

Carjou je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. Danes sem računalnik peljal k računalničarju. Prej me je klical in rekel, da mu dela ze 5 ur brez napake in crkovanja. Je pa rekel, da ni naredil nič posebnega le, da je v Windowsih nekaj nastavil. Sedaj ga še testira, grem pa verjetno jutri ali pa v ponedeljek po njega in sporočim kaj je bilo.

Windowsi ne morajo biti krivi,če ti že ob nalaganju ni vredu delalo...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Carjou ::

Evo danes sem šel po računalnik in je isto sranje. Mi je pa čudno, ker ko sva ga preizkušala pri njemu ni niti enkrat crknil. Rekel je, da je pustil videje dolge po 10h in ni crknil. Sedaj sem sprobal zunanje naprave vsak monitor zase, drugo tipkovnico in drugo miško in vedno ista zgodba.

OutOfTheBox ::

Lahko maš občutljivo el. omrežje (nihanje napetosti) v kombinaciji s kakšnim slabim napajalnikom.

Si poskusil s kakšnim drugim napajalnikom pri tebi doma?

Zgodovina sprememb…

Carjou ::

Sem poskusil z napajalnikom iz starega pc-ja in je bilo enako.

sbawe64 ::

Serviserju si nesel samo kišto, brez monitorja , tipkovnice, miške ?
2020 is new 1984
Corona World order

kuglvinkl ::

sbawe64 je izjavil:

Serviserju si nesel samo kišto, brez monitorja , tipkovnice, miške ?


upam.
Your focus determines your reallity

Gagatronix ::

Meni se to slisi, da je neka finta v tvojem domacem elektricnem omrezju.

Carjou ::

Serviser je imel le kišto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Carjou ()

tomlin ::

Carjou je izjavil:

Evo danes sem šel po računalnik in je isto sranje. Mi je pa čudno, ker ko sva ga preizkušala pri njemu ni niti enkrat crknil. Rekel je, da je pustil videje dolge po 10h in ni crknil. Sedaj sem sprobal zunanje naprave vsak monitor zase, drugo tipkovnico in drugo miško in vedno ista zgodba.

Murphy deluje vedno in povsod:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Carjou ::

Vedno bolj se mi zdi, da crkne pri večjih obremenitvah npr. pri Steam-u, čeprav sem zadnjič igral CSGO ene 30min pa ni crknilo. Danes pa je crknilo že večkrat, ko se je prižgal Steam, sem ga odinštaliral in trenutno pri brskanju po internetu deluje, ko pa sem probal Minecraft pa je spet crknil. Bom sedaj, ko ga bom več uporabljal poiskusil ugotoviti kaj je vzrok.

tomlin ::

Steam je zafrknjena zadeva, jaz sem ga odinštaliral, čim so se mi pojavile podobne štorije.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

raceboy ::

probej za foro napajalni kabel zamenjat...ne da je presvoh ...sam dostkrat se zgodi da ima kak kabel na vticu, ki gre v napajalnik dost lufta in pol sam malo dregnes kaj tm okoli in crkne

Carjou ::

Mislim, da sem našel napako. ;(( Izgleda je bil problem, ker nisem posodobil gonilnikov grafične ročno na najnovejše. Sedaj so najnovejši in izgleda je napaka odpravljena. Upam, da je bil to problem, sporočim čez nekaj časa uporabe.

Hvala vsem za pomoč. :D

Ni bil to problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Carjou ()

kuglvinkl ::

Redko, zelo, pc ugasne zarad driverjev.

No, drzim pesti.
Your focus determines your reallity

sbawe64 ::

Cinebench multi poženi za cpu/plato/rame.

Za gpu
https://www.makeuseof.com/best-gpu-stre...


memtest86+ za rame, eden je v win 10+ že priložen (windows memory diagnostic [ %windir%\system32\MdSched.exe ]
2020 is new 1984
Corona World order

DeeCoy ::

Funtech je imel včasih diagnostiko 20€, sedaj je 40€.. Mogoče se splača tja peljat pa nehat hecat..
Če ni napajalni kabel je zelo zelo možno plata/slabo vstavljen cpu. Drugega že skoraj ne mora biti. Lahko testiraš še z linuxom ampak kaj veliko se ne bi smelo spremeniti..

Gagatronix ::

Ni logike, da je pri njegovem kolegu komp delal bp vec kot 10 ur v kosu, pri njem doma pa crkuje. Jaz bi preveril domace elektricno omrezje.

tomlin ::

DeeCoy je izjavil:

Funtech je imel včasih diagnostiko 20€, sedaj je 40€.. Mogoče se splača tja peljat pa nehat hecat..
Če ni napajalni kabel je zelo zelo možno plata/slabo vstavljen cpu. Drugega že skoraj ne mora biti. Lahko testiraš še z linuxom ampak kaj veliko se ne bi smelo spremeniti..

mislim, da je to dobra rešitev, vsaj kolikor poznam Funtech
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

DeeJay ::

prklop v kako drugo vtičnico, al pa nes k sosedu in tm probi
Don't f with me.

Gagatronix ::

Ze cel cas govorim, da je ocitno problem v njegovi stromariji doma.

DeeJay ::

pomojem tud in ma neko ful občutljivo plato
Don't f with me.

sbawe64 ::

Ups, ki dela pravi sinus output, potem bi moralo delati.
2020 is new 1984
Corona World order

kuglvinkl ::

To lahk poje zivcev za znort. Sam bi peljal na funtec in konc. Cevrecejo decki, fa je vse ok s kiszo, je ocitno doma problem lajtnga, 100%...
Your focus determines your reallity

Carjou ::

Niso bili težava driverji. Bom verjetno res moral peljati na Funtech, če nebo drugače. Sem pa posnel še video napake.


Pc je bil vlopljen 3 min gorel je Steam in je crknil, ko pa je recimo samo brsklanik pa dela tudi po pol ure brez napake.

Se pa Pc prižge sam takoj nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Carjou ()

Telbanc ::

Carjou je izjavil:

Evo danes sem šel po računalnik in je isto sranje. Mi je pa čudno, ker ko sva ga preizkušala pri njemu ni niti enkrat crknil. Rekel je, da je pustil videje dolge po 10h in ni crknil. Sedaj sem sprobal zunanje naprave vsak monitor zase, drugo tipkovnico in drugo miško in vedno ista zgodba.


Morda bi poskusil še enkrat razstavit in sestavit računalnik. Pregledat plato, če je kje poškodovana. In nato pazljivo še enkrat vse pazljivo pregledat in sestavit. Zamnjaj grafo. Al jo pa razstavi in poglej z lupo proc na grafi če je odkrušen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

12th Gen Intel Core - Alder Lake (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Strojna oprema
1714187737 (35309) FireSnake
»

DDR5: kaj prinaša? Špekulacije in dejstva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11614453 (6663) FireSnake
»

Naključne težave s PC-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101002 (703) Dr_M

Več podobnih tem