» »

Kurilna sezona 2023

Kurilna sezona 2023

««
«
1 / 6
»»

HotBurek ::

Dobro jutro.

Danes sem prvič "letos" zakuril v kamin. Temperatura notri je padla na 18 pa pol.

Še kdo na podobnem?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Gregor P ::

Ne, pri meni je recimo danes v hiši še vedno 24 stopinj C, vmes tu in tam zaženem klimo zaradi vlage v zraku, živim pa v osrednji Sloveniji. In kot lahko vidim napoved mi še kar nekaj časa ne bo treba zagnati peči.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Baja ::

hmm, jaz sem še vedno bos, v kratkih hlačah in rokavih.

starfotr ::

Čakam blokarje, da se začno spet pritoževat nad tem, da upravnik še vedno ni zakuril. Kot vsako leto.

kixs ::

Pri meni tudi se prevec toplo in imam odprto cez noc. Trenutno v sobi 24.1stC. Dokler ne pade na 21stC ne bom nic "kuril". Glede na napoved bom pocasi okno zaprl cez noc ;)

wcpapir ::

Mi smo ze par dni ogrevali hiso Avgusta. Danes se ni potrebno.

Ganon ::

Kurilna sezona? 8-O Pri meni pa 24,6°C in visoka vlažnost. Ponovno sem vklopil klimo.

Kalibri ::

Trenutno v hiši 20.6 stopinje. Ponavadi začnemo z oktobrom zvečer malo zakuriti. Odvisno od sonca. Notranjska.

Še pred tem bomo verjetno začeli z dolgimi rokavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kalibri ()

TheTrick ::

Trenutno notri 25. Centralno sem lansko leto vklopil 10 decembra ko je padlo pod 20, letos ne bo prav nič drugače.

DamijanD ::

glede na to, da živite v različnih koncih dajte še napisat, koliko imate danes zunaj min/max temp.
Pri nas trenutno okrog 22 notri, zunaj pa 9.5/12.5

AmokRun ::

A je kdo iz Kranjske Gore? Sem že večkrat prebral, da se tam kurilna sezona začne že konec julija.

HotBurek ::

Trenutno zunaj je 11.4 C.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

s1m0n ::

SV - na ravnini sred gozda... Zunaj 10-14, notri 20-23.

Twixz ::

Mi kurimo za toplo vodo, za ogrevanje (še) ne :))

Senior Dev ::

Pozimi se umakneš v tople kraje in prihraniš pri ogrevanju.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

sbawe64 ::

Spremeni naslov teme v
Ogrevalna sezona 2023


Ne kurijo vsi za ogrevanje.
2020 is new 1984
Corona World order

feryz ::

Pri nas, na Notranjskem, je zdajle 11 stopinj zunaj.
Že včeraj je bilo podobno, zato sem zakuril kamin, da vidim, če vsi ventili še delajo, voda kje ne pušča in podobno. Preden bodo naši resno začeli kuriti.
Toplotna pa dela itak celo leto. Laufala je v juliju dan ali dva, v avgustu kar nekaj dni, septembra pa še več. Jo ne ugašam.
Tako da ne morem govoriti o začetku ogrevalne sezone, ker tudi konca ogrevalne ni bilo.

Rias Gremory ::

Kurilna sezona? Mogoče v družinah, kjer je več starejših, ki so bolj zmrznjeni in v severni Sloveniji.
Pri meni je ravno super za kakšen pulover, sicer pri 23?C je že malo vroče.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Senior Dev ::

Greš za eno leto v Sibirijo in ko prideš nazaj vidiš da dejansko tu ni zime sploh. Ampak večina je navajena zakurit z drvi na 28 stopinj in zato je pod 20 stopinj že cela štala.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kuglvinkl ::

24C je v hiši, malo sem zluftal čez dan, v Ljubljani.

Lani sem prižgal peč 3. novembra.
Your focus determines your reallity

IL_DIAVOLO ::

Ja, za kratke hlace je bilo malo hladno, tako da malo se je zakurlo ja.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

Tisti, ki ne luftajo imajo jeseni se dolgo toplo notri.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

telexdell ::

Trenutno zunaj 9.7 °C, notri 23,7°C in to le zato, ker mi laufa dehidrator, v katerem sušim baziliko. V naslednjih dneh bom sušil še zeleni, peteršilj... pa kakšnega jurčka ali kostanjevko. Ko bo tega zmanjkalo, pa bo začela najprej delati klima pol pa kotel. Nekako mi ne diši, da bi sedaj nase nametal 5 ali 10 plasti puloverjev, srajc, koc... in naokrog hodil kot Eskim, le da bi prihranil 10 alo 20 centov pri stroških ogrevanja. Sicer pa - vsakomur koker paše.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Okapi ::

Jaz vzdržujem 24 stopinj vse leto. Ker centralna še ne dela, me že drugi dan greje klima.;)

2dark ::

DamijanD je izjavil:

glede na to, da živite v različnih koncih dajte še napisat, koliko imate danes zunaj min/max temp.
Pri nas trenutno okrog 22 notri, zunaj pa 9.5/12.5


Zunaj je 13 stopinj, notri imamo 24 stopinj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Glugy ::

Men je 18 stopinj še vzdržno. Če je kriza se najprej mal bolj obleče šele če to ne pomaga se zakuri.

Likalnik ::

Danes sem prvič po začetku poletja spal z zaprtim oknom. Notri je še vedno cca 22-23C.
Trenutno še ne kurim....če bo zunaj megleno in brez sonca potem bo kmalu potreba po kaminu....če bo pa sonce bo pa v stanovanju še vztrajala ta temperatura...tudi, če zunaj kljub soncu ne bo več 20C ampak manj

2dark ::

Glugy je izjavil:

Men je 18 stopinj še vzdržno. Če je kriza se najprej mal bolj obleče šele če to ne pomaga se zakuri.


Tako pravijo tisti stari čudaki v neizoliranih bajtah : " bomo mel prijetnih 18 stopinjc sredi zime.. Samo dolge gatke dejmo gor pa debele volnene štumfe in jopice . "

In točno takšni kot si ti, se najdejo za ministra, ki boi zniževal ugodje pa udobje ljudi..

Velik folka ne ve, kako pomembna je dobra izolacija. Sploh v starih socijalističnih bajtah tega nimajo, ker so šparal.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

kriptobog ::

Nisem doma, ampak sem preveril na remote. v hisi je 23.4 stopinje, ogrevanje še ne lavfa.

Magic1 ::

Izolacija je dobra stvar, 24.7°C. Nad povprečno 14°C zunaj, ni treba kurit. Nižje pa je vprašanje ugodja. Za dvajset bi verjetno šlo do doset stopinj.
Magic

m0LN4r ::

Jaz imam ze 21,5-22, na severu v kopalnici pa 20,8
Parkrat pustis dlje odprta okna pa cao papa stopinje.

Eni nic ali pa zelo malo luftate in ko prides k takim na obisk je zatohel vonj in smrdi po znoju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

Temperatura pade, ko prezračiš. Ko so okna ponovno zaprta, se dvigne. Meni se še sredi zime redko vklaplja talno ogrevanje, ker drži temperaturo. Zna biti moteče, ker imam raje nižjo, kot višjo.

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam ze 21,5-22, na severu v kopalnici pa 20,8
Parkrat pustis dlje odprta okna pa cao papa stopinje.

Eni nic ali pa zelo malo luftate in ko prides k takim na obisk je zatohel vonj in smrdi po znoju.
Se meni tudi zdi, da nekateri bolj malo luftajo. Razen tistih ki imajo centralno rekuperacijo.
Sicer ne bi imeli po 24°C v bajtah zdajle. No, vsaj v osrednji SLO ne, kjer imamo meglo do 12h vsak dan.

Mi še vedno zračimo tudi ponoči (1 na kip pritličje, 1 v mansardi, da vleče čez). Notri imamo 21-22°, kar so precej idealne temp. Kakšno ogrevanje, najprej bomo zaprli ponoči okna, če bo ravno potrebno. Ampak itak je zunaj še poletje.

Aja, plinaši, TTF se že draži, je že na 45EUR, mislim pa da bo potegnilo vsaj na 60EUR/MWh.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Gregor P ::

Pri meni gredo najprej senčila na strešnih oknih, potem pa naprej.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kixs ::

Danes sem cez noc zaprl. Zjutraj pa spet odprl in naj se malo toplota reciklira... Te dni je pocasi padala notranja temperatura. Zdaj je okoli 23.5stC.

IL_DIAVOLO ::

V takem vremenu so okna odprta od jutrega do vecera. Ni lepšega ko se zvečer vlezes v posteljo pri 18 stopinjah.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

V spalnici, kuhni, wc, kopalnici je skos na kip razen pozimi. V dnevni je terasa tudi skos odprta, sonce nabija na teraso pa imas obcutek, da je vroce, v resnici pa je 22 sele ob dvanajstih.

Zdaj je to prehodno obdobje k se je treba navadit, da je treba zapirat. Pa do 12ih je itak zunaj pod 20 ze ca. 2-3 tedne.

kixs je izjavil:

Danes sem cez noc zaprl. Zjutraj pa spet odprl in naj se malo toplota reciklira... Te dni je pocasi padala notranja temperatura. Zdaj je okoli 23.5stC.

Ob kolkih je pri vas zjutraj? Ko sem se peljal na siht ob osmih je blo se 11 stopinj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gambino ::

HotBurek je izjavil:

Dobro jutro.

Danes sem prvič "letos" zakuril v kamin. Temperatura notri je padla na 18 pa pol.

Še kdo na podobnem?



Men še ni padla ponoči pod 20.5C, ni potrebe po kurjenju zaenkrat.

Gregor P ::

Tukaj je ura 12.30 in je zunaj 22 stopinj C; če ti pa kje sonce not nažiga, se pa znotraj zelo hitro ogreje vsaj na 25 stopinj C, če pa zaprem še senčila, potem gre pa preko.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

m0LN4r ::

Moje izkusnje so, da ko kam pridem na obisk ko je "kurilna" sezona, da bi najrajs takoj vsa okna odprl. Pretoplo, prevlazno, zatohlo kljub tistim prezracevalnikom. Ajd so izjeme, tam kjer jih nikol ni doma pa nc ne kuhajo ipd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mato989 ::

2dark je izjavil:

Glugy je izjavil:

Men je 18 stopinj še vzdržno. Če je kriza se najprej mal bolj obleče šele če to ne pomaga se zakuri.


Tako pravijo tisti stari čudaki v neizoliranih bajtah : " bomo mel prijetnih 18 stopinjc sredi zime.. Samo dolge gatke dejmo gor pa debele volnene štumfe in jopice . "

In točno takšni kot si ti, se najdejo za ministra, ki boi zniževal ugodje pa udobje ljudi..

Velik folka ne ve, kako pomembna je dobra izolacija. Sploh v starih socijalističnih bajtah tega nimajo, ker so šparal.


Kaki čudaki, 19 do 20 stopinj je IDEALNA temperatura da ti ni vroče in da je luft svež

Specialci ki rabite doma 24,7 da je ok ste pač tipa moje matere ki jo zebe tudi poleti pri 40tih in si pokrije noge ko se vleže ker je tako navajena...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

m0LN4r je izjavil:

V spalnici, kuhni, wc, kopalnici je skos na kip razen pozimi. V dnevni je terasa tudi skos odprta, sonce nabija na teraso pa imas obcutek, da je vroce, v resnici pa je 22 sele ob dvanajstih.

Zdaj je to prehodno obdobje k se je treba navadit, da je treba zapirat. Pa do 12ih je itak zunaj pod 20 ze ca. 2-3 tedne.

kixs je izjavil:

Danes sem cez noc zaprl. Zjutraj pa spet odprl in naj se malo toplota reciklira... Te dni je pocasi padala notranja temperatura. Zdaj je okoli 23.5stC.

Ob kolkih je pri vas zjutraj? Ko sem se peljal na siht ob osmih je blo se 11 stopinj.


To je notranja temperatura v dnevni sobi. Zunaj je bilo okoli 12stC.

 x

x

Magic1 ::

m0LN4r je izjavil:

Moje izkusnje so, da ko kam pridem na obisk ko je "kurilna" sezona, da bi najrajs takoj vsa okna odprl. Pretoplo, prevlazno, zatohlo kljub tistim prezracevalnikom. Ajd so izjeme, tam kjer jih nikol ni doma pa nc ne kuhajo ipd.

Ko se kuha, se uporablja napo. Suši cunje se v sušilcu, kopalnico se ima tudi pod kontrolo. Je treba vsaj malo razmišljat kako z vlago in ne samo non stop "luftat".
Pri meni se celo stanovanje konstantno prezračuje preko rekuperatorja. Sam ja vem, da je rekuperator za Slovence raketna znanost. Prodajajo super doper nova napredna stanovanja visokega ranga, kjer nimaš ne prezračevanja in ne hlajenja.
Magic

kow ::

starfotr je izjavil:

Čakam blokarje, da se začno spet pritoževat nad tem, da upravnik še vedno ni zakuril. Kot vsako leto.


Se vedno sem v kratkih hlacah. Dokler bo podnevi soncno, bo notri se pretoplo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

2dark ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz imam ze 21,5-22, na severu v kopalnici pa 20,8
Parkrat pustis dlje odprta okna pa cao papa stopinje.

Eni nic ali pa zelo malo luftate in ko prides k takim na obisk je zatohel vonj in smrdi po znoju.



Jaz mam skoz okne odprte. Kdo ti je kriv, če nimaš dobre izolacije.

Mato989 je izjavil:

[

Kaki čudaki, 19 do 20 stopinj je IDEALNA temperatura da ti ni vroče in da je luft svež

Specialci ki rabite doma 24,7 da je ok ste pač tipa moje matere ki jo zebe tudi poleti pri 40tih in si pokrije noge ko se vleže ker je tako navajena...


Ti si malo poseben. Smo se navadaili. BIstvo bivanja je udobje ne, da si jezen na cel svet, ko imaš sredi zime 19 stopinj in termo jopico in dolge gate.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

energetik ::

Ti pa ne zastopiš, da smo različni in da nam je enim super udobno pri 19-20 in pri 23 že prevroče.

Prav tako ne bom metal denarja za to, da bom po bajti skakal v gatah, če sem lahko v dolgi trenirki. Pa bi lahko celo zimo imel 28°C, če bi hotel, ampak za koga?
vires in numeris

Bellzmet ::

Eh pri tistih, ki pravijo, da jim je 19-20 stopinj OK je ponavadi zadaj šparanje in ne ker bi jim bilo zares udobno.

energetik ::

Pri enih ja, pri meni sigurno ne. Če imam 20, plačam letno 280€, če bi imel 24° bi plačal cca. 320€. Verjemi, da ne šparam zaradi 40€ letno :))
vires in numeris

Ganon ::

2dark je izjavil:

BIstvo bivanja je udobje ne, da si jezen na cel svet, ko imaš sredi zime 19 stopinj in termo jopico in dolge gate.


Imaš prav, bistvo bivanja je udobje. In jaz sem lahko pri 15°C oblečen v kratke hlače in kratko majico. Zjutraj grem lahko ven tako oblečen.

Ne boš verjel, različni smo si.

Senior Dev ::

Če nimam pozimi vsaj 27 stopinj in prižgan kamin ter zakurjeno na super suha bukova drva sem tečen do okolice.
Sumo inceli sploh ne kurijo pozimi in imajo povprečno 17 stopinj.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3862565720 (2676) joez7
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
764350 (987) Lonsarg
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16611578 (3893) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21938012 (14652) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558471 (23200) Jurij25

Več podobnih tem