» »

Kurilna sezona 2023

Kurilna sezona 2023

Likalnik ::

kamin je super in se res lahko lepo pogreješ....ampak odkar imam TČ in notri prijetnih 23C se mi po pravici povedano kamina ne ljubi kuriti, čistiti imeti delo z njim. Hiša je lepo pregreta 24/7, ko pridem od zunaj notri, te tako objame občutek toplote....in ne rabim enega kamina/radiatorja, da bi gor rit prislonil, da me pogreje.

pa sem pred TČ ogreval z oljem + kamin...vsak dan..pa je bilo oh in sploh super....sedaj je TČ in kamina tudi povoham ne

feryz ::

Pač nisi romantik. Jaz pa komaj čakam zimske vikende, da se v usranem in hladnem vremenu valjaš po dnevni in zraven gori ogenj.
Tudi vsak, ki pride na obisk, vzdihuje zraven, kako je prijetno vzdušje.
Moraš pa temu primerno prirediti bajto. Da s karjolo lahko dostaviš drva do kamina, da kamin paše v kontekst bajte, da se ne sekiraš za malo umazanije, ki je s tem povezana (pepel, okajene stene).
Gre pa, jasno, za toplovodni kamin. Da greješ vse, ne zgolj prislonjeno rit.

Likalnik ::

sem jaz romantik v pojstli...ne pa pred kaminom

feryz ::

A jo nisi še pred kaminom?
Potem pa res nisi romantik.

kixs ::

Zakurim kamin ene 10x v sezoni. Vecinoma cez bozicno novoletne praznike.

Utk ::

Morda sem čuden, ampak res ne vem kaj je romantičnega v prekladanju drv, prahu in dimu.

Bellzmet ::

Če bi imel bi razumel.

Utk ::

Smo imeli in upam, da nikoli več.

Gregor P ::

Najbrž je občutek drugačen, če si v zasebni vikendici v švicarskih alpah ob smučišču, ali v dvorcu in prižgeš kamin, medtem ko ti butlerji prinesejo toplo čokolado, ali pa si v neki zakotni bolgarski vasici bogu za hrbtom in je "kamin" (ognjišče na drva) tvoja edina možnost, da sploh preživiš v tisti edini sobi, ki jo ogrevaš.:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

energetik ::

feryz je izjavil:

Pač nisi romantik. Jaz pa komaj čakam zimske vikende, da se v usranem in hladnem vremenu valjaš po dnevni in zraven gori ogenj.
Tudi vsak, ki pride na obisk, vzdihuje zraven, kako je prijetno vzdušje.
Moraš pa temu primerno prirediti bajto. Da s karjolo lahko dostaviš drva do kamina, da kamin paše v kontekst bajte, da se ne sekiraš za malo umazanije, ki je s tem povezana (pepel, okajene stene).
Gre pa, jasno, za toplovodni kamin. Da greješ vse, ne zgolj prislonjeno rit.
V takem primeru vržem termostat par K višje, pa sama TČ zrihta, da se okoli sprehajam magari v gatah in bos. Je pa res da tega skoraj nikoli ne naredim. Ker bi moja začela jamrat kaj je tako vroče in začela odpirat okna. Med vikendi se pri nas pač dela hišna opravila, kjer švicaš v kratkih rokavih pri 20°. Da bi kdaj ležali na kavču več kot 1h, se ne zgodi.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

IL_DIAVOLO ::

Vsak ima ko mu najbolj ustreza. Ni prave in ni napacne opcije, ceprav lastniki TC pravijo da je samo ena opcija pravilna.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

energetik ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vsak ima ko mu najbolj ustreza. Ni prave in ni napacne opcije, ceprav lastniki TC pravijo da je samo ena opcija pravilna.
Tega seveda ne pravimo. Ampak pač uporabljamo ogrevalni vir, ki je najudobnejši in najcenejši na kWh toplote, če odšteješ lasten gozd/delo/opremo/uplinjaka/zalogovnik.
vires in numeris

feryz ::

Potem si pa res romantik. Pri 20 stopinjah.
Pri nas je pozimi nastavljeno in tudi drži, na 24,5 stopinj.

Magic1 ::

Vse je relativno. Če hočeš pozimi v gatah bit in ležat na kavču, lahko imaš nastavljenih tudi 25C. Če pa si bolj aktiven, ali normalno zimsko oblečen, potem imaš 20-23C več kot dovolj.
Magic

floyd1 ::

Odvisno je tudi od grelnega telesa. Zdaj, ko imamo talno, začne moja šele tam okrog 19C jamrat, pri radiatorjih jo je redno zeblo že, ko je bilo pod 22C. Nastavljeno imamo ca. 20C.

DamijanD ::

Hja noge (oz. podplati) so najbolj periferija našega telesa in posledično najbolj občutljivi na mraz.

TheTrick ::

Kamin je zakon pa imam TČ in talno gretje pa ves ta špas. Sam tak kamin z velkim steklom pa plamenčki pa zunaj sneži. To je pa top.

energetik ::

Sploh je top, ko vsi kaminarji in kurjači zakurite v takem vremenu kot včeraj, deževno, megleno, brez vetra. Zunaj se zagiftaš. Oken nisem mogel odpreti od kar sem prišel s šihta ob 16h do nekje polnoči. Medtem mi je TČ delala morda pol ure na štandgasu, porabila za 5 centov štroma, notri pa smo skakali v kratkih rokavih.
Zato da imajo eni "romantiko", drugi ne moremo prezračiti. Nekako sindrom kadilca, da on lahko vleče čik, 20m naokol folk diha smrad.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Gambino ::

energetik je izjavil:

Sploh je top, ko vsi kaminarji in kurjači zakurite v takem vremenu kot včeraj, deževno, megleno, brez vetra. Zunaj se zagiftaš. Oken nisem mogel odpreti od kar sem prišel s šihta ob 16h do nekje polnoči. Medtem mi je TČ delala morda pol ure na štandgasu, porabila za 5 centov štroma, notri pa smo skakali v kratkih rokavih.
Zato da imajo eni "romantiko", drugi ne moremo prezračiti. Nekako sindrom kadilca, da on lahko vleče čik, 20m naokol folk diha smrad.


Rekuperacija?

sbawe64 ::

Ne bo pomagalo, če je okoli njega vse zasmrajeno.


TheTrick je izjavil:

Kamin je zakon pa imam TČ in talno gretje pa ves ta špas. Sam tak kamin z velkim steklom pa plamenčki pa zunaj sneži. To je pa top.

To je zakon nekje nad 1000 m nadmorske višine.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

feryz ::

Kot da v "dolinah" ni mraz.
Sicer pa je to, da je vse zasmrajeno, močvirska fama.
Časi premoga so že davno mimo.

energetik ::

Gambino je izjavil:

energetik je izjavil:

Sploh je top, ko vsi kaminarji in kurjači zakurite v takem vremenu kot včeraj, deževno, megleno, brez vetra. Zunaj se zagiftaš. Oken nisem mogel odpreti od kar sem prišel s šihta ob 16h do nekje polnoči. Medtem mi je TČ delala morda pol ure na štandgasu, porabila za 5 centov štroma, notri pa smo skakali v kratkih rokavih.
Zato da imajo eni "romantiko", drugi ne moremo prezračiti. Nekako sindrom kadilca, da on lahko vleče čik, 20m naokol folk diha smrad.


Rekuperacija?
Kaj ti pomaga? Vse dobiš notri. Pri nas neuporabno. Razen če imaš morda vgrajen 100x100cm HEPA + ogljen filter?

feryz je izjavil:

Kot da v "dolinah" ni mraz.
Sicer pa je to, da je vse zasmrajeno, močvirska fama.
Časi premoga so že davno mimo.
Ti bom slikal ob priliki, kako zgleda naše naselje, ko se to dogaja. Zavohaš že, ko se pelješ domov, tam nekje na izvozu Brezovica se že voha. V LJ je gorski zrak proti temu.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

feryz ::

Potem ste pa res kmetavzarji tam v dolini.
Sicer je nekako logično, da vam v kotlini ves drek ostane. Zgoraj nas malo prepiha.

WizzardOfOZ ::

Koliko je vaša tedenska poraba v kwh ko TČ greje in vodo in stanovanje/hišo?
Jaz sedaj gledam, vklopil sem jo prejšnji teden (torej je morala cel sistem ogrevanja šele ogreti iz nuje) in je porabila 38kwh v celem tednu za ogrevanje vode in ogrevanje hiše.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Likalnik ::

prejšni teden je bilo še zelo toplo...vsaj jaz sem imel takrat še izklopljeno....vklopil sem jo v soboto in do danes je pokurila 50kwh....zjutraj je bilo pri nas že tudi 2C..ne vem pa ali je bilo kaj manj...toliko sem videl zjutraj v avtu, da je pisalo

kixs ::

Izgleda je konec "kurjenja" za en teden...

WizzardOfOZ ::

Že danes prihaja hladna fronta nazaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kixs ::

Gledam napoved za en teden. Min okoli 10 in max okoli 20. Morda kdaj zjutraj vklopim za kako urco (4-6h).

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Kot da v "dolinah" ni mraz.
Sicer pa je to, da je vse zasmrajeno, močvirska fama.
Časi premoga so že davno mimo.


Hja, v zimskem casu macke nom stop smrdijo po dimu, predvidevam da ne zelhajo klobas.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

feryz ::

Naše tudi.
A jih ne bi smele?

m0LN4r ::

Kaj eni orgazmirate na to rekuperacijo, to je pogojno vredu, za pocasno luftanje cez dan.
Ko zasmradis na hitro hoces ornk zluftat takoj pac odpres okna, naredis prepih za minuto dve in si v minuti zluftal celo bajto.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TheTrick ::

Notri se vedno 23. Za 1x tudi kamin se ni dobil priložnosti. Glede na napoved smo dobri se za neki casa.

DamijanD ::

Brez, da se pove približno lokacijo ali pa trenutnih zunanjih temperatur je tak stavek brezpredmeten, ker verjetno nekdo v Trenti dobi malo manj iz okolja, kot pa nekdo v Izoli

kuglvinkl ::

22c je v hiši, steklena stena glavnega prostora obrnjena na jug, nisem še prpalu. U Lublan.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Imam nastavljeno, da se TC vklopi med 3 in 6h. Notri je dobrih 23stC. Verjetno ne bi rabil...

aborko ::

Podobno pri nas laufa kake 3 urce v NT, porabi tistih 5 kwh dnevno, pa v to je že sanitarna voda vključena.

Ganon ::

23,6°C. Odpiram okna, da se shladi.

APPluk ::

Zdaj že ogrevate na polno?

kuglvinkl ::

20 m3 je slo od 1.11, ko sem prpalu. Plina to.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kixs ::

APPluk je izjavil:

Zdaj že ogrevate na polno?


Ne se. Pred nekaj dnevi sem spremenil rezim in zjutraj TC vpali ob 2:30 do 6:00 in nato popoldne od 18-20h. V hisi je temp okoli 22stC.

energetik ::

APPluk je izjavil:

Zdaj že ogrevate na polno?
Kaj je to na polno?
Termostat pač dela po svoje že par tednov, v celi bajti je 22,0 +-0,3°. Ponoči imamo še vedno 2 okni na kip za svež zrak.
vires in numeris

Utk ::

A niti ti včasih navijal za zaprta okna in rekuperacijo?

energetik ::

Ja, če bi delal še enkrat bi vgradil centralno prezračevanje. Navijam pa nič, bi tudi v tistem primeru še vedno kdaj odprl okna na stežaj. Finta, da zračim ponoči je, da od nekje 15h-23h ne morem, ker bi se zadušil od dima.
vires in numeris

2dark ::

Ogrevamo.. 24 stopinj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ganon ::

APPluk je izjavil:

Zdaj že ogrevate na polno?


Seveda ne, je še preveč toplo.

TheTrick ::

Notri je včeraj prvič v dnevni padlo pod 22 stopinj v spalnicah na 20,5. Tako da je bil to prvi dan, ko smo prešli v vmesno kurilno obdobje. Zvečer se bo po potrebi v dnevni zakuril kamin, ki ogreje vse spodnje prostore, ponavadi če se kuha tudi to ni potrebno. V spalnicah se po potrebi malo pogreje s klimami, zamenjali smo poletne deke za zimske. Glede na napovedi bo tako vsaj 1 mesec potem bo verjetno na svoj račun prišla TČ.
Lokacija LJ. Zunaj trenutno 8 stopinj ponoči je bilo 5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheTrick ()

Bellzmet ::

Se pravi vsi z mrzlimi nosovi hodite po bajti, sam da se lahko reče, da se TČ zalaufa šele decembra...ajajaj.

2dark ::

TheTrick je izjavil:

Notri je včeraj prvič v dnevni padlo pod 22 stopinj v spalnicah na 20,5. Tako da je bil to prvi dan, ko smo prešli v vmesno kurilno obdobje. Zvečer se bo po potrebi v dnevni zakuril kamin, ki ogreje vse spodnje prostore, ponavadi če se kuha tudi to ni potrebno. V spalnicah se po potrebi malo pogreje s klimami, zamenjali smo poletne deke za zimske. Glede na napovedi bo tako vsaj 1 mesec potem bo verjetno na svoj račun prišla TČ.
Lokacija LJ. Zunaj trenutno 8 stopinj ponoči je bilo 5.



Vidim, da ste eni še kar v prazgodovini.

Bellzmet je izjavil:

Se pravi vsi z mrzlimi nosovi hodite po bajti, sam da se lahko reče, da se TČ zalaufa šele decembra...ajajaj.


In v debelih jopicah in dolgih termo štumfih. Je treba razumet, da ogrvanje bajte na prijetno temperaturo stane. Za 60€ na mesec lahko oni samo sanjajo prijetnih 24 stopinj.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

sbawe64 ::

Gre tudi za 60EUR na mesec, če star ata dežura v kurilnici in meče 1 poleno na uro.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Likalnik ::

mi kurimo že kakšne tri tedne...oziroma TČ je vklopljena...ona dela kako pač dela, vmes gre v spanje oziroma v nižje obrate...notri je 22C..vsi prostori enako topli 24/7. Kamina še nisem zakuril...pa ga najverjetneje tudi ne bom...mogoče okoli novega leta/božiča


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3862565747 (2703) joez7
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
764351 (988) Lonsarg
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16611578 (3893) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21938012 (14652) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558474 (23203) Jurij25

Več podobnih tem