» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
733 / 733
»
»»

gozdar1 ::

To je dobesedno isti človek kot na pričujočem posnetku.
Do ruske agresije ukrjinci večinsko niso podpirali vstopa v nato, proti so bile tudi ključne evropske države.
Člen o natu so ukrajinci dodali šele po ruski agresiji.
Nato se je ravno zaradi rusije izogibal nameščanja nekih velikoh enot na vzhodu, sedajs se seveda to spreminja.

Zda že zadnjih 10+ (če ne več) nimajo nekega interesa v evropi, ker rusija že dolgo ni glavni strateški rival. Obratno obama je poskušal gladiti odnose (glej russia reet).

Na kubi se je šlo za rakete z jedrskimi konicami, zda tega nima nikjer v evropi kaj šele na vzhodu ali ukrajini.
Sovjetska zveza oz. kasneje rusje je imela vojsko nakubi praktično celo hladno vojno, putin je zaprl bazo tam šele na začetku tega tisočletja (pa še to bolj zaradi financ).
V ukrajini nisi imel nič od tega, rusija vidi nato in eu predvsem kot grožnjo svojemu vplivu. Zato konstantno pluvaje mmc študentov po teh dveh organizacijah.
Zraven pa je putin imel dovolj časa, d aponese državo v 21 stol pa je na mesto tega izbral samo nadaljevanje politike, ki se vleče vso rusko zgodovino.

kumin ::

gozdar1 je izjavil:

To je dobesedno isti človek kot na pričujočem posnetku.
Do ruske agresije ukrjinci večinsko niso podpirali vstopa v nato, proti so bile tudi ključne evropske države.
Člen o natu so ukrajinci dodali šele po ruski agresiji.


Naj ponovim "nesposobnost naštudirati tematike in izjavljanje neumnosti, ki so skregana z že preteklimi dejstvi, ki so preprosto preverljiva". Naprej niti nisem bral, ker pišeš neumnosti, ki nimajo nič skupnega z zgodovino, pojdi si pogledat, vsi te podatki so na internetu, iz zanesljivih virov. Samo ne googla uporabit, hecno je, da jih preko njega zelo težko najdeš, po drugi strani z duckduckgo.com ni tako zakomplicirano.

Mimogrede, me zanima, kako zdaj ukrajinci podpirajo Zelenskya in kdaj bodo volitve. Jaz osebno bi slovenskega politika, ki bi slovenijo spravil v direktno vojno, obesil za jajca na drevo (pa mi je čisto vseeno ali je Golob ali Janša ali Tonin ali Kordiš...), mogoče so pa ukrajinci drugačni...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

gozdar1 ::

Trdiš, da sta to dva različna Mearsheimerja? Vprašaj se raje zakaj ruska proaganda (ja posnetek se v večini siri prek ruskih botov in uporabnih idijotov) tako tišči ta posnetek in ignorira vse ostalo.
Saj razmeš, da ti algoritmi upoštevajo tvoje preference kar pomeni da ljudi zapirajo v mehurčke in echochamberje.

Vojno stanje ni volitev, rusi se umaknejo dobiš volitve. Glede na to, da je putin spravil državo diraktno v vojno, no čakamo ruse.
Ko je zelenski prišel na oblast je bila država že 5 let v vojni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gozdar1 ()

Bauc ::

Fx ti si rekorder v menjavi nickov :))

kumin ::

gozdar1 je izjavil:

Trdiš, da sta to dva različna Mearsheimerja? Vprašaj se raje zakaj ruska proaganda (ja posnetek se v večini siri prek ruskih botov in uporabnih idijotov) tako tišči ta posnetek in ignorira vse ostalo.
Saj razmeš, da ti algoritmi upoštevajo tvoje preference kar pomeni da ljudi zapirajo v mehurčke in echochamberje.

Vojno stanje ni volitev, rusi se umaknejo dobiš volitve. Glede na to, da je putin spravil državo diraktno v vojno, no čakamo ruse.
Ko je zelenski prišel na oblast je bila država že 5 let v vojni.

Poglej, prebral samo prvi stavek. Govoriš fundamentalne neumnosti. In za njih boš odgovarjal s svojim nickom po končanju ukrajinske sage, do takrat pa le nabijaj, saj antivaxerji so bili tudi dve leti glasni, da so ušesa bolela od njih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

gozdar1 ::

Dejansko samo nimaš argiumentov in si začel kvasiti neumnosti.
Večina antivaerjev in teoretikov zarot je hkrati tudi putinfilov, to je bilo že večkrat dokazano.

kumin ::

gozdar1 je izjavil:

Dejansko samo nimaš argiumentov in si začel kvasiti neumnosti.
Večina antivaerjev in teoretikov zarot je hkrati tudi putinfilov, to je bilo že večkrat dokazano.

Ne samo s človekom, ki govori neumnosti ne mislim razpravljati, ker pač nima smisla.

Naj samo spomnim, na bedarije, ki so jih kvasili anticepilci. Ga ni bilo načina, da bi jim karkoli dopovedal, dokazal. No zdaj se enako obnašate v zvezi z ZDA-RU-UA vojno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: TESKAn ()

AvtoR ::

Nerazumljiva uganka mi je kaj žene določene osebke na tem forumu, da si vsak nov dan ustvarijo nov račun?
Itak kaj pametnega od njih ni, razen da gonijo rusko propagando. Pravzaprav je zelo verjetno, da je to en in isti osebek. Bolano!
Eni pač niso v glavi prav zvezani, da bi vedeli kaj je prav in kaj narobe...
Zgleda pomankljiva vzgoja v otroštvu, da zagovarja zločine in napade na druge suverene države itd, itd...

kumin ::

AvtoR je izjavil:

Nerazumljiva uganka mi je kaj žene določene osebke na tem forumu, da si vsak nov dan ustvarijo nov račun?

Zmeni se z bluefishem, da me neha cenzurirati, pa bom ostal pod tem nickom. Vsakič, ko me banna, grem po novega, ker cenzure pač ne bom nikomur dovolil.

Vse ostalo je pa pač spet nabijanje "antivaxerja". Problem ni v meni, ki izpostavim škrbine v vašem nabijanju ampak v vas, ki zagovarjate očitno napačno razmišljanje in to postaja očitno vedno več ljudem.

No zdaj pa le razglabljajte naprej v vašem enoumju, saj te vojne bo kmalu konec, pa bom lahko fig. nalepil vaše butaste izjave na cegel in vam jih citiral nazaj direktno na zobe. Enako kot sem to naredil, pravim antivaxerjem, ki premorejo enako dozo intelekta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: TESKAn ()

AvtoR ::

Pojdi v ljubljeno rusijo boš hitro videl kaj je svoboda govora:))

MadMen ::

Zanimiv video Danskega vojaškega analitika.

Vido govori predvsem o tem, da je panika ob Harkovski ofnezivi prišla iz nerazumevanja vojaške terminologije. Npr. ISW, ki spremlja vojno že od začetka, je uporabil izraz "taktični uspeh", kar pa je v resnici uspeh z najnižjo klasifikacijo(npr. RU zavzame nekaj vasi, hrib ali kakšno drevesno linijo).

Poznamo še operativni uspeh ter strateški uspeh. Operativni uspeh bi kolaps ene iz med front. Strateški uspeh bi bil kolaps UA vojske.

Tom Cooper poroča da je UA vojska ustavila prodiranje RU vojske 15,16 maja. Glavno vprašanje pa je v kakšnem stanju je UA vojska, ali lahko samo krpa "luknje" z bojno pripravljenimi enotami, upajmo da ima dovolj rezerve za ustrezno rotacijo vojakov.

Tom Cooper opaža trenutno dve pereči temi:
- Glide bombs zaradi pomankanja AA zaščite na sami fronti.
- Iranski droni, ki dnevno delajo štalo v UA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Sync ::

In za njih boš odgovarjal s svojim nickom po končanju ukrajinske sage


Kaj še bomo dali zraven v to čorbo "antivaxerjev, vojne, Putlera, Medeka, FSB, poštenja, moralnosti, sočutja"?

Sicer pa je treba biti pazljiv.. kaj pa, če je Dante v Božanski komediji imel prav.
Ker, če globoko v sebi veš, da to kaj je Putin naredil "koliko človeških življen je zapustilo to kuglo zaradi njega" do samo "danes" in ogromno ostalih tragedij, ki se dogajajo posredno si j*b*no odgovoren tudi ti.


btw: brez posvetovanja z AI. stavim, da se za kurkumo in kumino skriva Poldi112:))

Okapi ::

AvtoR je izjavil:

Nerazumljiva uganka mi je kaj žene določene osebke na tem forumu, da si vsak nov dan ustvarijo nov račun?
Itak kaj pametnega od njih ni, razen da gonijo rusko propagando. Pravzaprav je zelo verjetno, da je to en in isti osebek. Bolano!
Eni pač niso v glavi prav zvezani, da bi vedeli kaj je prav in kaj narobe...
Zgleda pomankljiva vzgoja v otroštvu, da zagovarja zločine in napade na druge suverene države itd, itd...

Saj je precej jasno. Plačani so za širjenje ruske propagande in ko jim blokirajo en račun, morajo odpreti drugega. Pač služba.>:D

Okapi ::

MadMen je izjavil:

Zanimiv video Danskega vojaškega analitika.

Vido govori predvsem o tem, da je panika ob Harkovski ofnezivi prišla iz nerazumevanja vojaške terminologije. Npr. ISW, ki spremlja vojno že od začetka, je uporabil izraz "taktični uspeh", kar pa je v resnici uspeh z najnižjo klasifikacijo(npr. RU zavzame nekaj vasi, hrib ali kakšno drevesno linijo).

Poznamo še operativni uspeh ter strateški uspeh. Operativni uspeh bi kolaps ene iz med front. Strateški uspeh bi bil kolaps UA vojske.
Ni res. Že preprostor razumevanje pomena besed operativni, taktični in strateški bi ti morali povedati, da gre v resnici takole:


Rusi so dosegli operativni uspeh, do taktičnega jim še dosti manjka.

MadMen ::

Ja maš prav, mislih sem imel prav, napisal narobe. Dosegli so operativni uspeh, taktičnega pa ne.

scythe ::

kumin je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Nerazumljiva uganka mi je kaj žene določene osebke na tem forumu, da si vsak nov dan ustvarijo nov račun?

Zmeni se z bluefishem, da me neha cenzurirati, pa bom ostal pod tem nickom. Vsakič, ko me banna, grem po novega, ker cenzure pač ne bom nikomur dovolil.

Vse ostalo je pa pač spet nabijanje "antivaxerja". Problem ni v meni, ki izpostavim škrbine v vašem nabijanju ampak v vas, ki zagovarjate očitno napačno razmišljanje in to postaja očitno vedno več ljudem.

No zdaj pa le razglabljajte naprej v vašem enoumju, saj te vojne bo kmalu konec, pa bom lahko fig. nalepil vaše butaste izjave na cegel in vam jih citiral nazaj direktno na zobe. Enako kot sem to naredil, pravim antivaxerjem, ki premorejo enako dozo intelekta.


Tudi ta nick ti bo bluefish blokiral, zakaj toliko vztrajaš? Če si enkrat blokiran, pač nisi dobrodošel, sprijazni se in živi dalje brez te teme. A ni dosti v Sloveniji ena RTV greznica za rusofile?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Pac-Man ::

to, nit

https://x.com/HighMarsed/status/1788151...
https://threadreaderapp.com/thread/1788...

Russia has severely depleted one of their largest towed artillery storage bases. In updated images it is visible that they have removed about 60% of the stored guns and half of the remaining guns might be unusable. Data and IDs below.⬇️

in to, smartassing

https://x.com/noclador/status/179197097...

By next year russia will have exhausted the Soviet Union's Cold War legacy. If by then the West's industry are on a war footing, russia will be crushed by summer 2025 (yeah, I know... the West isn't gonna do war time production... out politicians don't have the brains for that).
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Lonsarg ::

To kar Rusi sedaj pocnejo je da zadnje ofenzivne kapacitete ponucajo za se par kilometrov. Glede na to kako malo orozja posilja zahod jim bo Donbas regijo zelo verjetno uspelo vzeti, naceloma itak samo par 10km manjka da imajo cel Donbas, glavnino ga imajo pa ze od prej.

Za US bo to itak zmaga, boli njih k. za par km gor/dol, njim je vazno da so zmozgali Ruse in da so nad glavnino Ukrajine Rusi izgubili vpliv.

Ukrajinci pa so nastradal ja, ampak bi vseeno nastradal se bolj ce bi Rusi cel Kijev vzel in z zelezno roko potem drzal Ukrajinsko populacijo pod kontrolo.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

MadMen je izjavil:

Ja maš prav, mislih sem imel prav, napisal narobe. Dosegli so operativni uspeh, taktičnega pa ne.

V bistvu si imel prav. Sedaj vidim, da imajo očitno v vojaški terminologijo pomešane izraze;) In je taktično dejansko nižje od operativnega.



Kar je IMHO neumno. Ker če za nekoga rečeš, da je dober operativec, za drugega pa, da je dober taktik ali dober strateg, bi moralo biti vsakomur jasno, da je operativec tisti na najnižji stopnji, ki izvaja ideje taktika oziroma stratega.
««
733 / 733
»
»»