» »

Problem z internetom in diski - matična MSI X570 GAMING PLUS

Problem z internetom in diski - matična MSI X570 GAMING PLUS

mrDenis ::

Pozdravljeni,
zadnji teden imam probleme z računalnikom.

Ko sem hčeri preko file sharinga na TV predvajal risanko, je ta na vsake toliko časa zamrznila za nekaj sekund do pol minute in se nato začela predvajati naprej. Ker sem mislil, da je problem v sharingu sem hotel risanko predvajati preko računalnika in naletel na enak problem. Potem sem hotel risanko skopirati na usb ključek in med kopiranjem se je prenašanje isto ustavljalo vsakih nekaj sekund oz. padlo na 0B/s in tako počakalo nekaj časa potem je spet malo preneslo, tako da je cca. 700Mb prenašalo 10 minut. Risanka se je nato na TV prenašala normalno prek USB.
Najprej sem mislil, da je problem v disku, vendar sem potem poskusil z drugim in se je dogaajalo isto pri drugi datoteki. V naslednjih dveh dneh mi je nehal delovati internet preko kabla, in po pol dneva začel delovati nazaj. Sedaj mi ne deluje več že več dni. Poskusil sem z drugim kablom, onemogočil in nazaj omogočil kartico, preko CMD zbrisal in ponovno nastavil konfiguracijo, resetiral modem, računalnik, na novo namestil gonilnike, na novo naložil Windowse in nič ni bilo uspešno. Preko istega kabla povezan prenosnik deluje normalno. V tem tednu se je tudi nekajkrat sam resetiral računalnik.

Glede na vse se mi zdi, da bi lahko bil problem v matični, zato sem malo "googlal", vendar nisem našel nič uporabnega in zato sem se odločil, da napišem tukaj, če zna kdo pomagati, je imel enako oz. podobno težavo ali pa misli, da bi lahko poskusil še kaj drugega.

Specifikacije računalnika so:
- matična MSI MPG X570 GAMING PLUS,
- procesor AMD Ryzen 7 5800X,
- diski Samsung SSD 980 PRO 1TB, WDC WD20EARX (2TB),
- grafična Nvidia Geforce GTX 1650,
- ram je G.Skill DDR4 2x 16GB,
- os je Windows 10 Pro.

Hvala za vse odgovore in pomoč.

k4vz0024 ::

Mogoče updjti Win? Imam probleme, da se ne instalirajo pravilno ali pa prenesejo nove težave.

Probaj Restore point. Potem pa update sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Han ::

Lahko je tudi napajalnik, ki ga nisi navedel.

Razstavi, spihaj s kompresorjem in sestavi nazaj. Namesti zadnje verzije šoferjev in testiraj z drugim napajalnikom.

solatjek ::

Moj glas gre tudi napajalniku...

DamijanD ::

mrDenis je izjavil:


Najprej sem mislil, da je problem v disku, vendar sem potem poskusil z drugim in se je dogaajalo isto pri drugi datoteki


Lahko bi bila tudi taka okvara diska, da se poznalo stalno - ne samo pri eni datoteki.

mrDenis ::

k4vz0024 je izjavil:

Mogoče updjti Win? Imam probleme, da se ne instalirajo pravilno ali pa prenesejo nove težave.

Probaj Restore point. Potem pa update sistema.

Sem poskusil restore, vendar neuspešno, updajtan je pa skos.

mrDenis ::

Han je izjavil:

Lahko je tudi napajalnik, ki ga nisi navedel.

Razstavi, spihaj s kompresorjem in sestavi nazaj. Namesti zadnje verzije šoferjev in testiraj z drugim napajalnikom.


solatjek je izjavil:

Moj glas gre tudi napajalniku...


Napajalnik je be quiet! system power 9 500W. Bom poskusil in javim rezultat. Zakaj bi pa potem intenet zajebaval, ker javi Unidentified network, zazna pa, da je vklopljen kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrDenis ()

mrDenis ::

DamijanD je izjavil:

mrDenis je izjavil:


Najprej sem mislil, da je problem v disku, vendar sem potem poskusil z drugim in se je dogaajalo isto pri drugi datoteki


Lahko bi bila tudi taka okvara diska, da se poznalo stalno - ne samo pri eni datoteki.


Problem imam pri obeh diskih, ki sta v računalniku, ne samo enem. Težko se mi zdi, da bi oba imela identičen problem kar naenkrat.

PacificBlue ::

1.ethernet driverji? Uporabi genericne windows driverje , ce predvidevam realtek šoferji ne delajo ok.
2. Posodobi bios
3. Zamenjaj maticno

mrDenis ::

PacificBlue je izjavil:

1.ethernet driverji? Uporabi genericne windows driverje , ce predvidevam realtek šoferji ne delajo ok.
2. Posodobi bios
3. Zamenjaj maticno


Driverje sem poskusil generične, iz Realtekove strani in še iz MSI za to matično, ni razlike.
Bios bom pa poskusil posodobiti in javim. Rad bi izčrpal vse možnosti preden grem v nabavo nove matične, da ne mečem denarja kar tako, ker ni ravno poceni, računalnik je pa bil sestavljen pred dobrim letom.
Če pa ne bo šlo drugače bo pa treba menjat matično.

MIHAc27 ::

Mal čudne napake. Jaz bi pred kako menjavo matične na novo namestil windowse (če imaš 2 diska, magari na tistega, ki jih še nima) da izključimo gonilnike.

mrDenis ::

MIHAc27 je izjavil:

Mal čudne napake. Jaz bi pred kako menjavo matične na novo namestil windowse (če imaš 2 diska, magari na tistega, ki jih še nima) da izključimo gonilnike.

Res čudne, brez neke povezave. Sem najprej obnovil sistem, nato pa na novo namestil windowse pa je isti problem.

Ravnokar sem flashal BIOS, vendar problem ostaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrDenis ()

Han ::

Menjaj napajalnik.

val46 ::

Pa si sam namestil windowse, ali takoj tudi kake programe za njih? Meni je podobno delalo, ko sem imel bitcomet program instaliran na windowsih. Prekinjalo povezavo z internetom na vsakih nekaj minut in se nato spet samo od sebe povezalo. Od kar sem izbrisal bitcomet in naložil qbittorent, teh težav nimam več.

Buggy ::

Pa kajsni Norton suiti al pa McAfee navlaka je tudi lahko urzah
A masino imas direkt v modem ustekano al imas se kaj vmes. Wifi dongle imas kaksen za sprobat? Ce imas router ti preko njega ostale naprave delajo ok?

mrDenis ::

Han je izjavil:

Menjaj napajalnik.

Bom, samo da pridem do njega.

val46 je izjavil:

Pa si sam namestil windowse, ali takoj tudi kake programe za njih? Meni je podobno delalo, ko sem imel bitcomet program instaliran na windowsih. Prekinjalo povezavo z internetom na vsakih nekaj minut in se nato spet samo od sebe povezalo. Od kar sem izbrisal bitcomet in naložil qbittorent, teh težav nimam več.

Samo windowse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrDenis ()

pegasus ::

Poskusi kak ne-windows OS, da izoliraš vzrok težave na HW ali SW.

mrDenis ::

Buggy je izjavil:

Pa kajsni Norton suiti al pa McAfee navlaka je tudi lahko urzah
A masino imas direkt v modem ustekano al imas se kaj vmes. Wifi dongle imas kaksen za sprobat? Ce imas router ti preko njega ostale naprave delajo ok?

Direkt v modem, prenosnik povezan preko istega vhoda in istega kabla dela brez problema. Wifi usb bom tudi sprobal, samo ga moram it iskat.

val46 ::

Ni nujno da nabaviš wifi USB, lohk čist navadno USB mrežno kartico. Če praviš da ti dela na prenosniku preko istega kabla in istega izhoda na modemu BP. Zna bit da ti je res sam mrežna na matični šla, čeprav malo dvomim. Gre veliko prej kaj drugega raje. Drugače pa, praviš da je računalnik leto dni star? Torej je še v garanciji? Če ja, uveljavljaj to, pa naj se na servisu s tem ukvarjajo...V kolikor je res težava v kakem kosu HW.

mrDenis ::

val46 je izjavil:

Ni nujno da nabaviš wifi USB, lohk čist navadno USB mrežno kartico. Če praviš da ti dela na prenosniku preko istega kabla in istega izhoda na modemu BP. Zna bit da ti je res sam mrežna na matični šla, čeprav malo dvomim. Gre veliko prej kaj drugega raje. Drugače pa, praviš da je računalnik leto dni star? Torej je še v garanciji? Če ja, uveljavljaj to, pa naj se na servisu s tem ukvarjajo...V kolikor je res težava v kakem kosu HW.

Dve leti je star, sem šel gledat. Sem pa kupil komponente posamično in ga sam sestavil, na matično pa se mi zdi, da je bilo 1 leto garancije.

MIHAc27 ::

Malo težje uveljavljat, ker moraš vedeti kaj je narobe najprej.

Če lahko si kje sposodiš napajalnik, mogoče res to še sprobaj... kak memtest lahko zaženeš, da ni slučajno kak ram (če imaš 2 probej samo z enim nato drugim, ampak bolj verjetno je potem res osnovna plata)

mrDenis ::

Menjal sem napajalnik in deluje normalno. Potem sem priklopil stari napajalnik nazaj in tudi deluje normalno. Možno bi bilo, da je bil samo kje slab stik. Bom videl, če bo sedaj delalo, drugače pa bom uveljavil garancijo. Hvala vsem za odogovore in pomoč.

XIIT ::

Ne bi škodilo tudi posodobiti firmware SSD-ja, lani je Samsung dal ven novo verzijo ker so 980 PRO-ji imeli problematične firmware: https://slo-tech.com/novice/t812018
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

mrDenis ::

XIIT je izjavil:

Ne bi škodilo tudi posodobiti firmware SSD-ja, lani je Samsung dal ven novo verzijo ker so 980 PRO-ji imeli problematične firmware: https://slo-tech.com/novice/t812018

Tega pa nisem vedel. Hvala, bom posodobil še to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na novo sestavljen računalnik, crkuje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1189566 (1153) Komponentko
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19924035 (6792) hojnikb
»

Nov računalnik blue screen problem in freezanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
231308 (931) Han
»

SSD Ročno formatiranje? Nujno

Oddelek: Strojna oprema
467453 (6734) miraldi
»

kaj se dogaja z pcjem ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
253390 (2837) Nummy

Več podobnih tem